Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Par to kā pareizi lietot iPhone, lai maksimāli izvilktu baterijas darbības laiku

Mobilie, Softs

Par to kā pareizi lietot iPhone, lai maksimāli izvilktu baterijas darbības laikuSākumā gribēju virsrakstā likt "kā es beidzu uztraukties un iemīlēju aifona bateriju", bet laikam te nebūs daudz Streindžlova fani. Būs? Nebūs? Labi, ķeramies pie lietas.

Īsumā - viss ko tu zini par iPhone baterijas taupīšanu ir meli. Muļķības. Izslēdz to, izslēdz šo, izslēdz visu vērtīgo, lai tikai izvilktu līdz vakaram. Tas viss ir nepareizi. Nopietni. Un to neizdomāju es. To saka kāds Apple veikala darbinieks, kurš gadiem ikdienā darbojies reāli palīdzot lietotājiem un nolēmis padalīties pieredzē. Tie, kas redz angliski un nebaidās daudz burtu, var doties šeit un lasīt paši. Pārējiem es īsumā izstāstīšu tepat.

Pirmais, kas jāzina - pie pārmērīgas baterijas izēšanas praktiski vienmēr vainīga ir kāda aplikācija, nevis pati OS. Kā pārbaudīt vai kāda negausīga aplikācija pārmērīgi tērē resursus? Dodies uz Settings > General > Usage un salīdzini Usage un Standby laikus. Standby laikam vajadzētu būt krietni lielākam par Usage. Ja tie ir līdzīgi, būs jāmeklē vainīgais. Pirmais aizdomās turamais? Facebook.


Tātad pirmais darbs ir doties uz Setingiem un izslēgt Location / Background App Refresh tieši Facebook aplikācijai. Tas nenozīmē, ka feisbuks pārstās darboties. Vienkārši tas netērēs resursus kamēr telefons guļ.

Otrais punkts - atslēdz Background App Refresh maznozīmīgām aplikācijām. Background App Refresh ļauj aplikācijām fonā klusi rosīties un ielādēt jaunākos datus, lai tad, kad tu aplikāciju atver tā jau būtu piesūkusies ar jaunāko informāciju. Ja tava dzīve ir atkarīga no tvitera, tad droši ļauj tvitera aplikācijai lietot Background App Refresh (ņem vērā - pati aplikācija fonā NEdarbojas! Periodiski darbojas tikai datu atjaunošana). Izskati savu aplikāciju sarakstu un izvērtē kurām "BAR" var mierīgi izslēgt. Piemēram Waze nav nekādas vajadzības atjaunot satiksmes datus kamēr tu aplikāciju nelieto. Tāpat visādi Dropbox, Flickr, Mesendžeri utt. Droši var slēgt ārā Background App Refresh. Atceries - tas neiespaidos push ziņojumus vai aplikācijas darbību kādā citā veidā.

Trešais punkts noteikti "izšaus smadzenes" daudziem, bet - nevajag izslēgt nelietotās aplikācijas. Droši vien teju visi iPhone (iOS) lietotāji zina, ka divreiz nospiežot mājas pogu atveras multitaskinga skats, kurā ar elegantu žestu uz augšu var "izmest" aplikācijas, tādējādi apturot to darbību. Ļoti daudzi to dara regulāri, lai būtu droši, ka neviena aplikācija neturpinātu rosīties fonā, taču izrādās, ka šai darbībai ir gluži pretējs efekts. Pirmais, kas jāsaprot - aplikācijas fonā NEDARBOJAS. OS pati iesaldē visas aplikācijas, kas netiek aktīvi lietotas (atskaitot atsevišķus fona procesus - mūziku utt). Tātad ja tu aplikāciju neredzi - tā vairs nedarbojas. Viss, aizmirsti par to. Bet kāpēc tad ir slikti aplikāciju "izslēgt"? Jo tad tā tiek izmesta no operatīvās atmiņas, bet nākamreiz palaižot tā tiek pilnībā ielādēta atkal. Un tā ir lieka resursu tērēšana. Savukārt ja tu vienkārši liec mierā "iesaldēto" aplikāciju, tā joprojām ir (neaktīva) atmiņā un nākamreiz palaižos vairs nav jāielādē un ir gatava darbam. Ja darbojoties ar citām aplikācijām telefonam sāks pietrūkt atmiņa, tas šo iesaldēto aplikāciju izmetīs pats. Bet visādi citādi - liec mieru neaktīvām aplikācijām!

Ceturtais solis - iespējams pie vainas ir push epasts. Tu zini - tas, kurš pienāk momentāni, nevis tiek nočekots konkrētā laikā vai manuāli. Izrādās, ka daudzi epasta servisi nedarbojas gana efektīvi un push process var uzkārties. Lai saprastu vai pie baterijas pārmērīgas izēšanas vainīgs ir push epasts - atslēdz uz laiku push režīmu un izmanto fetch vai manuālo čekošanu. Pavēro kā telefons uzvedas.

Piektais punkts ir it kā ļoti pašsaprotams, taču daudzi tajā "iekrīt". Ideja ir vienkārša - atslēdz push ziņojumus no tām aplikācijām, kuras tev nerūp. Kaut kādas spēlītes, kas regulāri atgādina, ka sen neesi spēlējis un visādi citādi servisi, kam nevajadzētu tevi traucēt. Piemēram diez vai Dropbox tev būtu jāsūta push ziņojumi. SoundHound? Flickr? Izej ar kritisku aci caur Settings > Notification Center un atslēdz nevajadzīgās aplikācijas!

Sestais punkts ir ļoti amizants un pārsvarā psiholoģisks. Izslēdz baterijas procentu indikatoru. Nē, nē, tas pats netērē resursus, taču tu tērē - jo regulāri pamodini telefonu, lai apskatītos cik procenti vēl ir baterijai. Un TAS tērē bateriju. Nopietni. Izslēdz procentus un dzīvo mierīgi. Settings > General > Usage

Septītais rakstā minētais punkts uz mums neattiecas, jo tas ir piedāvājums iet uz Apple Store, kur varot izveikt baterijas testu. Ja tu dzīvo tādā pasaules nostūrī, kur ir Apple Store un tevi nomoka baterijas darbības laiks - aizej.

Astotais variants ir tik pašsaprotams... ka tas galīgi nav pašsaprotams. Tātad - lai taupītu bateriju... ieslēdz lidmašīnas režīmu. Tas atslēgs mobilos sakarus un tādējādi būtiski ietaupīs bateriju. Protams, protams, tad zūd visa telefona jēga - tāpēc šis variants tiek piedāvāts tikai tiem, kas bieži uzturas ļoti vāja signāla zonā. Pagrabā, dziļi mežā, Riga Plaza... Ja signāls ir ļoti vājš, telefons pastiprina antenas jaudu, lai tikai uzturētu sakarus, un tas, protams, ļoti tērē bateriju. Tāpēc ja vien būt sazvanāmam tev nav absolūti kritiski - ieslēdz lidmašīnas režīmu. Starp citu - šajā režīmā var ieslēgt Wifi un darboties ar to.

Ja tev ir bažas, ka tavs aifons pārāk ātri izbeidzas - izmēģini šos minētos soļus. Tie palīdzēs. Ja tomēr telefons netur līdz tavām vēlmēm - tas ir normāli - tā resursi ir ierobežoti un intensīvi lietojot baterija tērēsies. Pirmais ieteikums intensīviem lietotājiem - aprīkojies ar papildus lādētājiem. Mājās, darbā, mašīnā, kabatā. Mazus USB vadiņus var atrast daudz un pietiekoši lēti. Tāpat iesaku arī apbruņoties ar universālu rezerves bateriju, ko iemest somā kad dodies garākā dienā. Piemēram ceļojumā.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Samsung Galaxy S10e black

209.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

425.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

499.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

395.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies