Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Praktisks ievads levitācijā*

Tehnika, Video

Praktisks ievads levitācijā*Nu ko – tagad iluzionistiem dzīve kļūs vieglāka, vienīgi viņu asistentēm būs ļoti auksti. Tas tāpēc, ka Izraēlas zinātnieki radījuši tehnoloģiju, kas ļauj „pakārt gaisā” priekšmetus. Vienīgā problēma – fenomena eksistencei nepieciešama ļoti zema temperatūra.

Tas tiešām izskatās pēc brīnuma, bet izskaidrojums ir gauži vienkāršs - visa sāls ir itrija bārija vara oksīdā. Ko, ko? Nu labi, tā nav gluži vārāmā sāls, un, pat ja tādu nejauši radīsiet kādā no saviem virtuves eksperimentiem, šī materiāla unikālo īpašību viegli varat palaist garām, jo tā parādās mīnus 185 grādu temperatūrā. Runa ir par supervadītspēju – tas ir, materiāla spēju vadīt elektrisko strāvu bez pretestības, bez zudumiem.

Izrādās, ka supervadītāji un magnēti nav diezko lieli draugi: supervadītājs, ja vien iespējams, izspiedīs jebkādas magnētiskā lauka paliekas no savas iekšienes. Tomēr, ja supervadītājs ir ļoti plāns, magnēta radītais lauks tomēr spēj izspiesties cauri supervadītāja slānītim. Šajās vietās supervadītāja materiāls zaudē savas spējas, tālab supervadošais materiāls magnētisko lauku cenšas sasiet kompaktās buntītēs – šīs „buntītes” tad arī nodrošina supervadītāja nemainīgu pozīciju attiecībā pret magnētu. Supervaditājs tiek burtiski „piesiets” neredzamajā magnētiskajā laukā. Maģiski, vai ne?

Kā tas izskatās un ko ar to var iesākt – skatieties video!


* Patiesībā nē. Skaidrojošā vārdnīca teic, ka levitācija ir ķermeņa stāvokļa ietekmēšana ar domu spēku, bet šeit darbojas magnētiskais lauks. Kaut gan – zinātnes pamatā ir domu spēks ...

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

135.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

195.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

75.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

95.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

249.00 EUR
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

650.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies