Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Google prezentē Chrome OS

Softs, Video

Google prezentē Chrome OSJau pirms vairākiem mēnešiem Google nāca klajā ar savu ideju radīt jaunu operētājsistēmu Chrome OS. Tas būtu principiāli jauns risinājums, kur visa operētājsistēma patiesībā ir viens jaudīgs interneta pārlūks. Vakar Google oficiāli prezentēja savu jauno produktu, tāču pieejams tas būs tikai pēc gada.

Google Chrome OS ir atvērtā koda operētājsistēma, kas neaizņem daudz vietas un neprasa lielus resursus. Tā galvenokārt ir radīta lietošanai mazos portatīvajos datoros, sauktos par 'netbook'. Chrome OS pamatā būs Linux kodols, un tas spēs darboties uz x86 un ARM tipa procesoriem. Visa sistēma ir veidota absolūti droša pret vīrusiem un tai nebūs vajadzīgi programmatūras atjauninājumi.


Visa OS būtība patiešām ir interneta pārlūks. Sistēmā nav ierastās darba virsmas, mapju un failu, ir tikai viens liels Chrome pārlūka logs. Visas nepieciešamās programmas darbosies pašā pārlūkā. Tas, protams, daļēji ierobežo iespēju klāstu, taču Chrome OS ir domāta tiem, kas pārsvarā darbojas interneta vidē, sūta e-pastus, klausās mūziku un strādā ar teksta dokumentiem un tabulām.

Programmu spēju darboties Chrome pārlūkā (operētājsistēmā) nodrošinās jaunās HTML5 standarta iespējas. Interneta aplikācijas varēs piekļūt datiem uz datora un citai informācijai.

Chrome rīkjoslā būs pieejamas izvēlnes uz dažādām programmām, sākot ar e-pastu un beidzot ar teksta redaktoru un mūzikas atskaņotāju. Visas šīs programmas darbosies pašā pārlūkā un datus glabās uz Google serveriem, tāpēc lietojot šo OS jābūt drošam par interneta pieslēguma pieejamību. Chrome OS gan piedāvās iespēju konkrētus datus glabāt lokāli, taču pilna funkcionalitāte sistēmai būs tikai pieslēdzoties internetam.

Google Chrome OS būs pieejama nākamā gada vidū uz Google apstiprinātām ierīcēm. To nevarēs uzinstalēt uz esošā datora, būs jāpērk jauns, īpaši šai OS pielāgots dators. Tā kā OS neprasa lielus resursus, šie datori varētu būt salīdzinoši lēti. Pati Chrome OS būs bezmaksas.

Paredzams, ka ar Chrome OS aprīkotie datori būs īpaši populāri studentu vidū, jo tie maksās lēti, spēs ilgi darboties ar vienu uzlādi un nodrošinās iespēju strādāt ar nepieciešamajiem dokumentiem. Turklāt tā kā visas programmas darbojas tiešsaistē un dati tiek glabāti internetā, visi dati un dokumenti būs pieejami arī no citiem datoriem.

Zemāk video, kurā tiek shematiski paskaidrots kas ir Chrome OS.Pilnu Google Chrome OS prezentāciju (1h 20min) var noskatīties šeit.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
iPhone X 256GB

500.00 EUR

TH SYSTEMS

(par cenu vienosimies)
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
Xiaomi Pocophone F1 6GB/64GB

155.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

45.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

325.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro Retina 2013

950.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies