Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Jau trešo gadu atzīmēs “Strādā jebkur!” dienu

Dažādi

Jau trešo gadu atzīmēs “Strādā jebkur!” dienu Tuvojas tā diena, kad mums visiem atkal būs jāiet strādāt ielās - Microsoft rīkotais pasākums "Strādā jebkur!", kas birojos sēdētājiem atgādina, ka mūsdienās strādāt var daudz elastīgāk. Pasit padusē savu klēpjdatoru vai planšetdatoru un dodies svaigā gaisā. Nu labi, nav jau vienmēr jāiet parkā uz soliņa sēdēt, bet galvenais ir apzināties, ka ne vienmēr ir obligāti jānīkst birojā. Mums visiem ir portatīvās ierīces un mobilie interneti - strādāt var patiešām jebkur. Zemāk oficiālā informācija.

Šī gada 29. maijā Latvijā jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies Microsoft Latvia un partneru rīkotā “Strādā jebkur!” diena, kuras ietvaros uzņēmumi un to darbinieki tiek aicināti izmantot elastīgā darba stila un mūsdienu tehnoloģiju, tostarp plašā Wi-Fi tīkla pārklājuma,  sniegtās priekšrocības un strādāt katram sev ērtā vietā un laikā.

Šogad elastīgā darba stila piekritēji 29.maijā Spīķeru laukumā pulcēsies no plkst. 13.00 līdz 15.00, un iniciatīvai aicināts pievienots ikviens interesents un uzņēmums.Šogad “Strādā jebkur!” iniciatīvas īstenošanai ir apvienojušies seši partneri — Microsoft Latvia, Lattelecom, DPA, Go Beyond, Pasaules Dabas Fonds un Rīgas Spīķeri.

Iniciatīvas “Strādā jebkur!” mērķis ir popularizēt elastīgu darba stilu Latvijā un demonstrēt tā priekšrocības. “Vēlamies likt gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem aizdomāties par savu resursu lietderīgu izmantošanu un līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi. Tehnoloģijas atļauj piekļūt informācijai, sadarboties, sazināties ar kolēģiem neatkarīgi no vietas, kur fiziski atrodies. Tas nozīmē ietaupītu laiku, ātrāk paveiktu darbu, līdz ar to augstāku darba efektivitāti un uzņēmuma produktivitāti,” stāsta Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. “Turklāt darba vides pamainīšana ir lielisks veids, kā smelties iedvesmu darbam un neieslīgt rutīnā. Microsoft Latvia ir patiesi šīs filozofijas piekritēji, mūsu birojā ir izdarīts viss, lai ļautu cilvēkiem strādāt elastīgi — no tehnoloģiskā nodrošinājuma līdz pat iespējai katru dienu brīvi izvēlēties galdu, pie kura strādāt. Protams, tas prasa arī zināmas iemaņas un gatavību mainīties gan darbiniekiem, gan organizācijas vadībai. Tāpēc pasākumā piedalīties aicināti gan tie, kas jau praktizē elastīgu darba stilu, gan arī ikviens, kurš grib uzzināt vairāk par to, kā ieviest elastīgu darba stilu uzņēmumā!”

„Pateicoties tehnoloģiju progresam, mūsu ikdiena un saziņa notiek daudz straujāk, kā arī pienākumu veikšanai vairs neesam piesieti darba vietai un darba galdam. Lattelecom ir izpildījis visus priekšnosacījumus, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu iespēja bez maksas strādāt ārpus biroja ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Esam izbūvējuši plašu WiFi tīklu, un šobrīd pieejami vairāk kā 3500 WiFi punkti, kas nodrošina stabilu un ātru internetu, bez datu apjoma ierobežojumiem. Savukārt, lai arī mācību procesu veidotu interesantāku, izmantojot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības 2013. gada nogalē uzsāktām vērienīgu ilgtermiņa projektu „WiFi skolās”, aprīkojot 100 mācību iestādes, aptverot vidusskolas, koledžas, augstskolas u.c. mācību vietas Latvijā ar bezmaksas bezvadu internetu. Savukārt, Iespējamās Misijas un Lattelecom projekta ietvaros „Mācies brīvi!”, skolotāji rādīja piemēru, kā vadot mācību stundu savā priekšmetā klasei ārpus skolas, var izmantot pilsētvidē brīvi pieejamā bezvadu interneta sniegtās iespējas, ” skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Īpaša uzmanība pasākumā tiks veltīta jauniešiem — topošajiem darba ņēmējiem, kuriem elastīgs darbs bieži vien ir vienīgais veids, kā apvienot studijas ar darbu. “Strādā jebkur!” diena būs lieliska iespēja iepazīties ar potenciālajiem darba vai prakses devējiem, kuri atbalsta elastīgu darba stilu.

“Jaunieši labprāt izvēlas elastīgu darba stilu, ja vien tāds ir iespējams. Ir liels prieks, ka aizvien vairāk darba devēju Latvijā dod savām komandām brīvību darba stundu un darbavietu ziņā, uzsvaru liekot uz mērķu sasniegšanu. Efektīva laika un darbu plānošana prasa pašdisciplīnu un regulāru darbu ar sevi,” stāsta  Kristiāna Pavlova, programmas vadītāja un biedrības Go Beyond līdzdibinātāja. Jauniešu attīstības programmas Go Beyond dalībnieki apgūst nepieciešamās prasmes, lai būtu spējīgi strādāt elastīgi un mērķtiecīgi. Starp svarīgākajiem aspektiem elastīga darba stila veiksmīgai pielietošanai ir mērķu izvirzīšana, laika plānošana, biznesa etiķete komunikācijā ar klientiem un kolēģiem.

“Pasaules Dabas Fonda pētījumā noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāji rada aptuveni divas reizes lielāku ietekmi uz klimatu nekā pieļaujams. Liela daļa problēmu ir saistīta ar transportu un pārvietošanos, tāpēc elastīgs darba stils ir ne tikai sociāli atbildīgāks, bet arī uzņēmumiem zaļāks darbības veids,” norāda Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

Elīna Stelcere, biedrības Rīgas Spīķeri valdes priekšsēdētaja, uzskata, ka mūsdienu tehnoloģiju laikmetā darba telpas robežas pamazām izgaist: “Darba vieta vienlīdz labi var būt gan kafejnīca, sabiedriskais transports vai citkārt pat pludmale. Arvien biežāk mēs izvēlamies strādāt vietās, kur apkārtējā vide sekmē mūsu darba spējas un darba ražīgumu. Esam pārliecināti, ka tieši Spīķeru kvartāls ar plašo laukumu, lielisko promenādi un radošajiem kvartāla iemītniekiem akcijas “Strādā jebkur!” dalībniekiem nodrošinās ražīgu vidi darbadienai ārpus ierastajām biroja telpām!”

DPA valdes loceklis Juris Vilders: “Mēs atbalstām akciju “Strādā jebkur!”, jo uzskatām, ka šādas aktivitātes palīdz izglītot sabiedrību ne tikai par elastīgu darba stilu, bet arī par moderno tehnoloģiju izmantošanu darba produktivitātes celšanai. Vēl joprojām viena no Latvijas problēmām ir zema darba produktivitāte — viens no iemesliem ir tehnoloģiju sniegto iespēju vāja izmantošana. Mums kā IT nozares uzņēmumam ir svarīgi veicināt tehnoloģiju izmantošanu ārpus mūsu nozares robežām, tas ne tikai cels darba produktivitāti, bet arī ekonomikas attīstību valstī kopumā.”


Latvijā “Strādā jebkur!” diena tiks atzīmēta jau trešo gadu. Pagājušajā gadā, 31. maijā, Stacijas laukumā pie t/c Origo akcijā piedalījās 150 akcijas dalībnieku no 55 organizācijām.

Vairāk informācijas un iespēja pieteikties dalībai pasākumā: ej.uz/stradajebkur un Facebook pasākuma sadaļā.

Pasākuma informatīvie atbalstītāji un draugi šogad ir Mailigen, Kursors.lv, Kakao.lv, Prakse.lv, iDEA HOUSE events, Klientu servisa un pārdošanas asociācija, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Asociācija sabiedrisko attiecību profesionāļiem, Trešais tēva dēls.


Šeit bildītes, kā jebkur strādātājiem gāja pērn.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
Huawei P20, 128GB, 4GB RAM

155.00 EUR
Pārdod
iMac 21

195.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
Aerators_HECHT 5654

140.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch

280.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

40.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro Retina 2013

850.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

300.00 EUR
Pārdod
Dell alienware m17x

775.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies