Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Mobilā nedēļa: virtuālie asistenti, Windows atkāpšanās un korejiešu šmuce Taivānā

Mobilie

Mobilā nedēļa: virtuālie asistenti, Windows atkāpšanās un korejiešu šmuce TaivānāNedēļa pagāja dažādu naudas atskaišu un nākotnes produktu zīmē. Neizpalika arī ziņas par ne-visu-mīlēto Windows un diemžēl arī par kādu šmuci, kas sanākusi kādam korejiešu uzņēmumam.
Nokia 2013. gada pirmā ceturkšņa rezultāti

Pirmais ceturksnis somiem nesis kritumu, kurā slēpjas kāpums. Kopējais pārdoto viedtālruņu skaits ir kritis par 8% no 6.6 miljoniem uz 6.1, savukārt Lumia skaits ir audzis no 4.4 līdz 5.6 miljoniem. Interesanti, ka šajā laika posmā Symbian viedtālruņu cena ir augusi, bet WP telefoniem kritusi.

Joprojām vislabāk Nokia viedtālruņiem iet Eiropā, savukārt Amerikā pagalam neveicas.Samsung, iespējams, apgāna HTC

Liela šmuce atklājusies Taivānā, kur Samsung esot algojis studentus, lai tie interneta forumos rakstītu komentārus par to, cik slikts ir jaunais HTC One viedtālrunis. Šobrīd Taivānā notiek lietas izmeklēšana, bet mēļo, ka Samsung esot atvainojies par nelāgo situāciju.Kurš datorražotājs pelna visvairāk?

Dell? HP? Gauja? Nē, Apple. Izrādās, ka kalifornieši pamanās gūt lielāku peļņu kā tuvākie pieci sekotāji kopā.Tāpat saskaitīts, ka katrs ar Windows aprīkots dators tā pārdevējam ienes vien 16$ lielu peļņu. Nav brīnums, ka datorražotāji tik aktīvi pievēršas telefoniem un planšetdatoriem.Yahoo aug!

Jaunās Yahoo priekšnieces vadībā uzņēmums ir pamanījies gūt visai ievērojamu peļņas pieaugumu - 38.7%. Diemžēl gan ir sarucis apgrozījums un reklāmu ienākumi.Google attīstīs Motorola

Nu jau būs pagājuši divi gadi kopš Motorola ir Google īpašumā, taču tikai tagad parādās pirmās ziņas par īpašiem "Google" telefoniem. Mēļo, ka jau šogad mēs ieraudzīsim Motorola viedtālruņus ar tīru Android OS, pa tiešo no Google. Līdz šim visi Motorola androīdi tika "apkarināti" ar operatoru izvēlētu programmatūru.Android turpina būt dārgs

Pagājušajā nedēļā Hon Hai (Foxconn) noslēdza vienošanos ar Microsoft par patentu izmantošanu Android ierīču ražošanā. Foxconn ir nu jau divdesmitais uzņēmums, kas noslēdzis šādu vienošanos, lai izvairītos no tiesas procesiem nākotnē. Android un Chrome operētājsistēmas izmanto Apple, Microsoft, Nokia, Oracle un citu izstrādātas tehnoloģijas, par kurām pamazām tiek piedzīta samaksa. Google gan joprojām cenšas uzsvērt, ka OS ir "brīvas" un atsakās maksāt, tomēr arvien pieaugošie tiesu darbi norāda, ka Android nav nemaz tik "brīvs" kā tiek reklamēts.Microsoft, iespējams, spers soli atpakaļ

Microsoft turpina gūt peļņu, taču jaunajam Windows 8 neiet tik saldi kā gribētos. Daudzi vaino radikāli atšķirīgo saskarni, kas biedē konservatīvākus lietotājus. Šobrīd paklīdušas baumas, ka nākamajā Windows versijā tiks dota iespēja lietot tikai "desktop" vidi, turklāt tikšot atjaunota Start poga, kuras trūkums daudzus dzen izmisumā.Virtuālo asistentu cīņa saasinās

Pirms diviem gadiem Apple savās mobilajās ierīcēs ieviesa virtuālo asistenti Siri, kas uzklausīja un izpildīja balss komandas. Līdzīgu virtuālo uzklausītāju ieviesa arī Google. Nākotnē tāds būs arī Amazon ierīcēm, jo uzņēmums nesen nopircis līdzīgu virtuālo kompanjonu Evi. Siri, iepazīsties, Evi!

Šis solis vēl vairāk pastiprina runas, ka arī Amazon drīz laidīs klajā savu viedtālruni.Pats sev autors

Turpinot par Amazon - izskaitļots, ka 30% no populārākajām e-grāmatām ir pašu autoru izdotas. Turklāt šī tendence tikai pieaug - lielām izdevniecībām ir jāsāk ļoti uztraukties, jo e-grāmatu infrastruktūra ļauj autoriem pašiem publicēt grāmatas un gūt peļņu, apejot starpnieku.

Lai izdotu grāmatu mūsdienās vajadzīgs vien dators, kredītkarte un internets. Ak jā, un spēja sarakstīt grāmatu.Igaunija iestājas pret antipirātisma reketu

Datorlietu autortiesību aizstāvji un lobētāji BSA (The Software Alliance) izplatījuši ziņojumu par slikto stāvokli Igaunijā, norādot, ka valdībai šī joma (datorpirātisms) nav pietiekoši augstā prioritātē. Uz ziņojumu igauņi reaģējuši nosaucot [BSA] darbību par mūsdienu reketu. Sāpīgo pirātisma jautājumu būtu jārisina nevis ievērojami sodot, bet nodrošinot iespējas legāli iegūt. Liela daļa ar autortiesībām aizsargāto materiālu vienkārši legāli nav pieejami.

Vēlam veiksmes igauņiem un turpinām baudīt tikai pirms pāris dienām pie mums oficiāli darbību uzsākušo mūzikas straumēšanas servisu Spotify.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

300.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

40.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
Blackberry Key2

220.00 EUR

Damperu noma

38.00 EUR
Pārdod
Aerators_HECHT 5654

140.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro Retina 2013

850.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies