Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Dzīvs siers tiem, kuri vēlas būt tuvāk dabai

Dažādi

Dzīvs siers tiem, kuri vēlas būt tuvāk dabaiTagad modē dzīvas lietas. Eko! Ēdam svaigus ēdienus, dzeram nepasterizētu alu un sekojam TV reklāmu rekomendācijām, patērējot dzīvus jogurtus. Bet kā būtu ar dzīvu sieru?

Dzīvais siers - Casu Marzu - tiek saukts arī par bīstamāko sieru pasaulē. Tas tāpēc, ka šo sieru ēst "beigtu" ir bīstami veselībai, bet ēst "dzīvu" ne katrs uzdrošināsies: šis siers, dārgie čabuļi, ir pildīts nevis ar ķimenītēm kā mūsu nacionālais kārums, bet gan ar dzīviem, nepilnu centimetru gariem tārpiņiem. Šos tārpiņus sierā ļauj iedēt speciālajai siera mušai Piophila casei (ir aizdomas, ka tā ir gluži parasta lauku muša, kāda sastopama dīki riņķojam ar lampu arī mūsu lauku virtuvēs) un tārpiņu loma ir būtiska sierā esošo tauku pārvēršanai delikātā substancē, no kuras sūcas lagrima – sardīniešu valodā tas nozīmējot "asaras". Poētiski, vai ne?

Šo sieru ēd uz grauzdiņiem vai maizītēm, piesedzot ar roku - tas tāpēc, ka tārpiņi stresa brīžos spējot aizlēkt pat 15 centimetrus tālu. Tiem, kuri ir izlasījuši vikipēdijā, ka šie kāpuri itin viegli spēj izdzīvot cilvēka vēderā (un pat iekārtoties tur uz dzīvi), tiek ieteikts šāds paņēmiens: sieru ievieto blīvi noslēdzamā papīra turziņā un gaida, kad kāpuri gaisa trūkumā pametīs sieru pilnīgā gardēža pārziņā.

Labu laiku šis siers bija dabūjams tikai melnajā tirgū, jo Eiropas savienība pasludināja Casu Marzu par neatbilstošu pārtikas higiēnai. Tomēr tagad ierēdņi esot nākuši pie prāta (vai ieinteresējušies par šī produkta dzimumdziņu veicinošajām īpašībām) un secinājuši, ka tārpiņsiera gatavošanas tradīcijas un tūkstošgadīgās receptes ļauj izdarīt izņēmumu. Nav tikai skaidrs, vai rimītī Casu Marzu meklēt sieru letē vai zooproduktu nodaļā ...

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Blackberry Key2

220.00 EUR
Pārdod
iMac 21

245.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

40.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

300.00 EUR

Damperu noma

38.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
MacBook Air 11-inch 2011

280.00 EUR
Pārdod
Aerators_HECHT 5654

140.00 EUR
Pārdod
Dell alienware m17x

775.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies