Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Safari 4 Beta - pārlūku karš turpinās

Softs, Apple

Safari 4 Beta - pārlūku karš turpināsKamēr Google čammājas ar sava pārlūka Chrome izstrādi (jā, PC lietotājiem Chrome pieejams jau labu laiku, taču Mac versiju Google nesola vēl ilgi) Apple ņem un pavisam negaidīti piedāvā jaunu versiju savam interneta pārlūkam Safari. Jaunā versija gan vēl ir tikai Beta stadijā, taču ir skaidrs ko no tās var sagaidīt.

Pirmais patīkamais pārsteigums, nebaidīšos teikt - pozitīvais šoks ir tā ātrums. Ne pašas programmas ielādes ātrums, ar ko Safari gan nekad nav bijušas lielas problēmas, bet weblapu ielādes un parādīšanas ātrums. Vēl nesen mums likās, ka Firefox 3 ir fantastiski ātrs, taču Safari 4 to pārspēj trīskārt. Tā tas vismaz ir uz Mac datora, bet vajadzētu būt arī uz Windows PC.

Pārējie jaunumi ir vairāk vizuāli un kosmētiski. Tabi (cilnes) tagad ir pārcēlušies uz loga augšējo malu, tā ļaujot ietaupīt ekrāna vietu. Ja jums liekas, ka tas ir jau kaut kur redzēts, tad pareizi vien liekas - šo ideju Apple ir aizņēmušies no Google Chrome. Cik tas ir ērti? Laikam jau galvenokārt pierašanas vaina un ar to nevajadzētu būt problēmām.

Vēl viens nieks, ko Safari aizguvis no Chrome un no Operas ir Top Sites. Tas ir tabs (cilne) ar lietotāja populārākajām lapām. Ar tām, kuras visbiežāk apmeklē, vai kuras tiek tur speciāli piekabinātas. Protams, Apple šo lapu ir padarījis vizuāli daudz glītāku kā konkurenti. Funkcionāli gan šis "glītums" neko neiespaido. Taču dikti feini ir tas, ka pie lapām, kas nesen atjaunotas (parādījusies jauna ziņa) stūrītī parādās zvaigznīte. Viegli sekot jaunumiem, ja nelieto RSS.

Unikāls jaunums ir Cover Flow funkcija pārlūka vēsturei. Parasti pārlūka vēsture izskatās kā lapu nosaukumu sarkasts, taču šeit varam uzreiz redzēt lapas attēlu, tieši tādu, kādu mēs šo lapu iepriekš apmeklējām. Tas nav tikai glīts sīkums, bet reāli noderīga lieta jo vizuāli ieraudzīt to ko meklējam ir daudz vieglāk.

Pamatīgi attīstījusies ir arī adrešu josla, kas nedaudz pietuvinājusies Firefox 3 līmenim. Tagad adrešu josla ātrāk uzmin ko mēs gribam ierakstīt, turklāt parāda iespējamos variantus no grāmatzīmēm un vēstures. Ērti. Tiesa, ar Firefox 3 adrešu joslas plašajām iespējām vēl nevar cīkstēties.


Vienīgie mīnusi ko šobrīd varu pieminēt ir Refresh pogas aizceļošana uz adrešu joslas otru galu. Tas mazliet dezorientē, jo ir pierasts, ka visas vadības pogas atrodas vienuviet. Otrs mīnus ir RSS pārvaldīšanas iespējas, kas vispār nav uzlabotas. RSS ziņas joprojām pieejamas vienkārši kā izvēlnes grāmatzīmju joslā.

Tātad rezumē par Safari 4 Beta ir tāds, ka Firefox lietotāji, kas aktīvi neizmanto dažādus pluginus var droši pāriet uz to. Chrome lietotāji var paskatīties un izvērtēt kas viņiem labāk patīk vizuāli, jo funkcionāli abi pārlūki ir ļoti līdzīgi. Internet Explorer lietotāji... em, vai te maz vēl ir tādi dinozauri? Safari 3 lietotāji uz Safari 4 Beta var pāriet nedomājot.

Safari 4 Beta pieejams gan Windows gan Mac lietotājiem. Pie tam pārlūks tagad ir vizuāli pielāgots Windows videi un skaisti iekļausies gan XP gan Vista darba virsmā. Pamēģiniet, pastāstiet kā patīk!


Adrešu josla palikusi krietni gudrāka un ērtāk lietojama


Cover Flow - vizuāli pārskatāma vēsture


Tabi (cilnes) pārcēlušies uz loga augšējo malu


Safari 4 Beta Windows Vista vidē

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
iPhone X 64GB

420.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

325.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

750.00 EUR
Pārdod
iMac 21

125.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

165.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

10.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch Case

35.00 EUR
Pārdod
MacBook Air 11-inch 2011

280.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch V2

300.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies