Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Chrysler 200C EV koncepts

Auto

Chrysler  200C EV koncepts

Amerikāņi (auto kompānijas) turpina cīņu par izdzīvošanu. Chrysler mēģina pārliecināt publiku par to, ka nākotne pieder elektromobiļiem. Visa pārējā pasaule gan saprot, ka tas tā nav un cenšas radīt kaut ko efektīvāku, bet nelaupīsim amerikāņiem sapni. Pavisam drīz Amerikas ielās sola parādīties elektromobilis Chevrolet Volt. Atpalikt negrib arī konkurenti no Chrysler un tāpēc piedāvā jaunu modeli 200C EV. Ar ko tas ir īpašs? Tā īsti ne ar ko. Ja nu vienīgi ar to, ka tas izskatās pēc parasta auto, nevis pēc pārspīlēti futūristiska dabas saudzētāja.

Pašreizējā tehnoloģija šim auto ar vienu uzlādi ļaus nobraukt 65 kilometrus. Vienai diena pa pilsētu pietiks, bet ja brauksiet kaut kur pie dabas, izvēlieties ceļus kalnā, lai atpakaļ varētu atripot. Zemāk oficiāla preses relīze ar sīkāku informāciju. Piedodiet tie, kam preses relīzes nepatīk, bet nav jau spiesta lieta tās lasīt.

PS. Tajā pat laikā ķīniešu kompānija BYD (kas pazīstama ar saviem pakaļdarinājumiem) piedāvā elektromobili E6, kurš spējot nobraukt līdz pat 400 kilometriem ar vienu uzlādi. Neviens gan to nav pārbaudījis, taču šis auto jau gada beigās būs nopērkams. Ķīnā. Un Ķīnas valdība noteikti apstiprinās, ka auto var nobraukt vismaz divtik garu ceļu...Chrysler atklāj 200C elektroautomobiļa koncepciju!

Detroita. Kompānija Chrysler LLC pārsteidza auto nozares žurnālistus, kuri bija sapulcējušies, lai redzētu četru uz sērijveida automašīnu bāzes izgatavoto elektroautomobiļu pasaules mēroga pirmizrādi Detroitas autoizstādē, kurā 200C EV ieguva elektroautomobiļu izstādes auto titulu.

Chrysler līdzpriekšsēdētājs Džims Press [Jim Press] teica, ka 200C un citu elektroautomobiļu prezentācija "liecina par pastāvīgām investīcijām nākotnē".

Stilīgais konceptauto ir aprīkots ar tādu pašu universālo elektropiedziņas sistēmu, kāda uzstādīta arī citos Detroitas izstādē izliktajos un ražošanai paredzētājos Chrysler elektroautomobiļos, tostarp minivenā Town & Country EV, Jeep Wrangler Unlimited EV un Jeep Patriot EV.

Chrysler izrādīja arī uz Lotus Exige bāzes izstrādāto Dodge Circuit EV ar elektriskajiem spraudkontaktiem, kura iespējamais nobraukums ir robežās no 240 līdz 320 km. Arī šis modelis tagad lepojas ar Dodge krustenisko radiatora režģi un citiem Dodge dizaina elementiem. Town & Country, Circuit un Wrangler Unlimited versijas publiski tika izrādītas pērnā gada vasarā, bet Patriot atver pavisam jaunu lapu ENVI modeļu portfolio, kas ir Chrysler videi draudzīgo automašīnu ražošanas virziens un savu nosaukumu ir ieguvis no vārda "environment" ("vide" tulk. no angļu val.) pirmajiem četriem burtiem.

2010. gadā Chrysler plāno uzsākt vismaz viena elektroautomobiļa ražošanu un ir iecerējis, ka līdz 2013. gadam tam sekos vēl vismaz trīs elektroautomobiļu modeļi.

"Chrysler plašais elektromobiļu prototipu klāsts skaidri parāda, ka mēs apņēmīgi virzāmies uz to, lai elektroautomobiļi nonāktu mūsu klientu rokās," sacīja Chrysler produktu attīstības viceprezidents Frenks Klegons [Frank Klegon].

Papildus ENVI elektropiedziņas transportlīdzekļiem un GEM elektromobiļiem līdz 2013. gadam Chrysler vēlas palaist uz ceļiem arī 500 000 elektroautomobiļus.

Lai gan jaunais 200C EV Concept vēl tik drīz netiks nodots ražošanā, šis aizmugures piedziņas četrvietīgais sedans, kas spēj attīstīt 0-96 km/h lielu ātrumu 7 sekundēs, ir līdz šim visprogresīvākā ENVI tehnoloģiju izpausme. Chrysler apgalvo, ka šī koncepcija sniedz skaidru priekšskatu par to, ko mēs redzēsim Chrysler nākamās paaudzes sporta sedanā.

Izveidots uz aizmugures piedziņas pilnizmēra Chrysler 300C sedana saīsinātas versijas bāzes, vidēja izmēra 200C EV ir sporta sedans, kas sevī apvieno gan stilu, sniegumu un ērtības, pēc kā tiecas automīļi, gan atbilst videi draudzīgu klientu prasībām.

"Chrysler 200C EV iemieso mūsu nerimtīgo vēlmi rast risinājumu problēmām, apvienojot augstākos sasniegumus inženierzinātnē un automobiļu projektēšanā," teica Chrysler projektēšanas viceprezidents Ralfs Džilliss [Ralph Gilles]. "Ar 200C EV palīdzību mēs spējām maksimāli palielināt ENVI piedziņas efektivitāti, izveidojot pārsteidzoši aerodinamisku ("wind-cheating") transportlīdzekļa virsbūvi vienlaicīgi izraujoties nākotnē ar avangardisku interjeru un progresīvu iebūvēto sakaru sistēmu."

Chrysler apgalvoja, ka 200C EV eksterjera dizainā ir akcentēta lietderība, kurā vienlaikus apvienoti Chrysler projektēšanas pamati un Chrysler 300C izmēri, lai radītu modernu produktu.
Izsmalcināti veidotajā interjerā nav slēdžu un sviru, jo visas transportlīdzekļa funkcijas ir vadāmas, izmantojot panorāmas multivides skārienjutīgu paneli, pasažiera pusē iebūvētu techno-leaf multivides ekrāna daļu un panelī noslēpjamu tablet PC.

Chrysler apgalvo, ka 200C EV , tāpat kā pārējās ENVI tehnoloģiju automašīnas, arī var nobraukt līdz pat 65 km ar vienu akumulatora uzlādi, savukārt mazs benzīna dzinējs un automašīnas elektroģenerators ražo elektrību, ar kuras palīdzību nobrauktais attālums var sasniegt 650 km.

Citi Chrysler piedāvātie ENVI tehnoloģiju transportlīdzekļi ir šādi:
∙ Jeep Patriot EV - kompakta priekšpiedziņas sporta automašīna, kas aprīkota ar ENVI universālo elektropiedziņas sistēmu.
∙ Jeep Wrangler Unlimited EV izmanto universālo elektropiedziņas sistēmu apvidus automašīnā. Lai gan Detroitā tiek izrādīta tikai 4x2 piedziņas versija, tiek izstrādāts arī 4x4 versijas modelis.
∙ Chrysler Town & Country EV - praktisks, septiņvietīgs minivens ar priekšējo piedziņu un tādu pašu universālo elektropiedziņas sistēmu.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Nokia 7.1, 64GB, Android 10

125.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

95.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

269.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

245.00 EUR
Pārdod
iPhone 7, Jet Black, 32GB

299.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

145.00 EUR
Pārdod
HP Pavillion 14-ce2860no

299.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

145.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies