Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: Dodies pasaulē ar zivs aci! Fisheye

Testi, Foto
Tests: Dodies pasaulē ar zivs aci! Fisheye


Tagad visi sapirkušies šitās smalkās spoguļkameras. Un nu tik mērās, kuram pirms „D” skaitlis mazāks un kuram objektīvs – nu, tas pribambass, ko skrūvē priekšā – garāks. Jo garāks, jo tuvāk var pievilkt visādas mašīnas, meitenes un zvēriņus. Tas viss forši, a kuram no viņiem ir tāds objektīvs, kurā viss kļūst maziņš un ar kuru vienā kadrā var iedabūt visu – sākot ar personīgajām kurpju šņorēm un beidzot ar mūžam kakājošo kaiju virs galvas? Jā, viņi vilks – tāds ir baigi dārgs un reti pielietojams, nav vērts eiras tērēt. Nelaimīgie no spoguļkamerām atkarīgie, ne. Mēs aizejam uz Lomography.lv un iepērkam tādu objektīvu ar visu fotokameru pielikumā par pieciem desmitiem naudiņu. Saucas tas par Fisheye Nr.2.

Fisheye angļu mēlē nozīmē – zivs acs. It kā zivs redzētu visu tādu izliektu un samazinātu! Nē, nu – kazi, varbūt kāds arī ir to zivi tik smalki izpētījis, bet mēs papētīsim to zivs acs fotokameru. Tas izrādās vareni smalks verķis ar metāla detaļām priekšpusē un visriņķī objektīvam. Bišķi asa mala tikai, jāuzmanās, lai nesagriež kut ko. A smuki, izskatās pēc tāda kā iluminatora tāds objektīvs. Šai fotokamerai ir arī zibspuldze, ja kas. Strādā, ja ir baterija. Tā zibspuldze gan ķers labi, ja kreiso augšējo kadra stūri, bet nekas, var jau iekadrēt subjektu pa kreisi augšā, lai var ģīmi redzēt.


Tests: Dodies pasaulē ar zivs aci! Fisheye


Ejam tālāk. Slēdža poga ir, apaļa un spīdīga. Filmiņas uztinamais ritentiņš arī ir, bet blakus – kas tas? Ā, tā ir smalka poga, ar kuru var uzvilkt slēdzi nepārtinot filmu. Var uztaisīt vairākas bildes uz viena kadra. Fotomontāža tieši kamerā, vai zinies. Bet par to feināks ir skatu meklētājs – tāda bumba virs fotokameras. Rāda pasauli tādu, kādai tai būtu jāizskatās caur objektīvu – apaļu. I tas vēl nav viss, šo bumbu var noņemt un aizvietot ar ārējo zibspuldzi. Zibspuldze gan skatu meklētāja lomu nepildīs, toties varēs zibināt pa visu kadru. Bet bez skatīšanās. Vai nu skaties, vai zibini. Ā, pareizi, lomogrāfijā jau neskatās.

Tests: Dodies pasaulē ar zivs aci! Fisheye


Nu, un kas ta’ vēl? Ir bildēšanas režīmu poga. Nebildēt, bildēt, bildēt, cik ilgi gribi. Tas ir, cik ilgi pogu pieturi. Nu gluži kā sākumā pieminētajās spoguļkamerās. Tikai statīva pieskrūvēšanai cauruma nav un tālvadības iespējas arī nav.

Tests: Dodies pasaulē ar zivs aci! Fisheye


Ar šo aparātu visas bildes sanāk apaļas. Tas nekas, ja pasaule ir kantaina, jo aparāta optika, lai arī ne visai dižciltīga, efektīvi to pasauli pieliec un deformē tā, lai viņa saietu aplī. Un rezultāts, kā jau vienmēr no zivsacs optikas – interesants, savdabīgs, ar rozīnīti vai dzērvenīti, kā jums labpatīk. Skatiet nu paši.

Tests: Dodies pasaulē ar zivs aci! Fisheye


Vai es par šo aparātu maksātu piecdesmit naudiņas? Švaki vai. Bet, kamēr tas ir pie manis, es pēc šī apskata beigšanas ielādēšu tajā jaunu fudžikoloru un došos ārā kaut ko uzlomogrāfēt. Ir okei.

Vērtējums? Trīs parastas kakao krūzītes un viena dubultā.

Paldies Lomography.lv

Tests: Dodies pasaulē ar zivs aci! Fisheye

  
 
 Iepriekšējais →
Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
bērnu guļamistabas mēbeles

400.00 EUR
Pārdod
Mazlietots iMac 21,5 (A1418)

725.00 EUR
Pārdod
Dell Inspiron 15 7000 Gaming

600.00 EUR
Pārdod
Bērnu velosipēds, 20

85.00 EUR
Pārdod
GoPro Hero 4 Black + Gadgets

195.00 EUR
Pārdod
Focus Whistler Elite 29

375.00 EUR
Pārdod
Pludmales stila velo

225.00 EUR
Pārdod
VW CADDY

2800.00 EUR
Pārdod
Lorgano Griffon Custom Bike 2018

29880.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies