Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: Dodies pasaulē ar zivs aci! Fisheye

Testi, Foto

Tests: Dodies pasaulē ar zivs aci! Fisheye


Tagad visi sapirkušies šitās smalkās spoguļkameras. Un nu tik mērās, kuram pirms „D” skaitlis mazāks un kuram objektīvs – nu, tas pribambass, ko skrūvē priekšā – garāks. Jo garāks, jo tuvāk var pievilkt visādas mašīnas, meitenes un zvēriņus. Tas viss forši, a kuram no viņiem ir tāds objektīvs, kurā viss kļūst maziņš un ar kuru vienā kadrā var iedabūt visu – sākot ar personīgajām kurpju šņorēm un beidzot ar mūžam kakājošo kaiju virs galvas? Jā, viņi vilks – tāds ir baigi dārgs un reti pielietojams, nav vērts eiras tērēt. Nelaimīgie no spoguļkamerām atkarīgie, ne. Mēs aizejam uz Lomography.lv un iepērkam tādu objektīvu ar visu fotokameru pielikumā par pieciem desmitiem naudiņu. Saucas tas par Fisheye Nr.2.

Fisheye angļu mēlē nozīmē – zivs acs. It kā zivs redzētu visu tādu izliektu un samazinātu! Nē, nu – kazi, varbūt kāds arī ir to zivi tik smalki izpētījis, bet mēs papētīsim to zivs acs fotokameru. Tas izrādās vareni smalks verķis ar metāla detaļām priekšpusē un visriņķī objektīvam. Bišķi asa mala tikai, jāuzmanās, lai nesagriež kut ko. A smuki, izskatās pēc tāda kā iluminatora tāds objektīvs. Šai fotokamerai ir arī zibspuldze, ja kas. Strādā, ja ir baterija. Tā zibspuldze gan ķers labi, ja kreiso augšējo kadra stūri, bet nekas, var jau iekadrēt subjektu pa kreisi augšā, lai var ģīmi redzēt.
Ejam tālāk. Slēdža poga ir, apaļa un spīdīga. Filmiņas uztinamais ritentiņš arī ir, bet blakus – kas tas? Ā, tā ir smalka poga, ar kuru var uzvilkt slēdzi nepārtinot filmu. Var uztaisīt vairākas bildes uz viena kadra. Fotomontāža tieši kamerā, vai zinies. Bet par to feināks ir skatu meklētājs – tāda bumba virs fotokameras. Rāda pasauli tādu, kādai tai būtu jāizskatās caur objektīvu – apaļu. I tas vēl nav viss, šo bumbu var noņemt un aizvietot ar ārējo zibspuldzi. Zibspuldze gan skatu meklētāja lomu nepildīs, toties varēs zibināt pa visu kadru. Bet bez skatīšanās. Vai nu skaties, vai zibini. Ā, pareizi, lomogrāfijā jau neskatās.Nu, un kas ta’ vēl? Ir bildēšanas režīmu poga. Nebildēt, bildēt, bildēt, cik ilgi gribi. Tas ir, cik ilgi pogu pieturi. Nu gluži kā sākumā pieminētajās spoguļkamerās. Tikai statīva pieskrūvēšanai cauruma nav un tālvadības iespējas arī nav.Ar šo aparātu visas bildes sanāk apaļas. Tas nekas, ja pasaule ir kantaina, jo aparāta optika, lai arī ne visai dižciltīga, efektīvi to pasauli pieliec un deformē tā, lai viņa saietu aplī. Un rezultāts, kā jau vienmēr no zivsacs optikas – interesants, savdabīgs, ar rozīnīti vai dzērvenīti, kā jums labpatīk. Skatiet nu paši.Vai es par šo aparātu maksātu piecdesmit naudiņas? Švaki vai. Bet, kamēr tas ir pie manis, es pēc šī apskata beigšanas ielādēšu tajā jaunu fudžikoloru un došos ārā kaut ko uzlomogrāfēt. Ir okei.

Vērtējums? Trīs parastas kakao krūzītes un viena dubultā.

Paldies Lomography.lv


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Games

15.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

40.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
Logitech WiFi Keyboard

45.00 EUR
Pārdod
Huawei P20, 128GB, 4GB RAM

155.00 EUR
Pārdod
MagSafe 1/2 Cable 2m

15.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch

285.00 EUR
Pārdod
SONY BTX300 Bluetooth_WiFi

95.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

750.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

300.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies