Autors: Ingus
OnePlus NORD - liela brēka, maza vilna ?Tech, Mobilie, Testi Visi laizāmo viedruņu entuziasti jau visu zin par šo 2020.gada vienu no gaidītākajiem, ažiotāžas apvītākajiem, "mazcenas" viedruņiem.
Tiem, kas tankā, pavēstīšu tikai to, ka OnePlus, kas sākotnēji izlikās par mazu startapu, kurš ražoja ņiprus viedruņus par mazām cenām, un bija iemantojuši prāvu pielūdzēju pulciņu ar saviem flagšip killeriem, jau kādu laiku ar katru savu nākošo modeli cēla to cenas, tādējādi izpelnoties arvien lielāku un lielāku kritiku par to, ka tie ir pārdevušies un dodas tajā pat mantrausības virzienā, kur visi citi viedruņu ražotāji. Tad nu jau no gada sākuma sāka klīst baumas par šo "mazcenas" modeli, ar kuru viņi atgriezīšoties pie saknēm. Laikam ejot ažiotāža aizvien pieauga un jāatzīst, ka OnePlus izdevās radīt pamatīgu intrigu ap šo modeli. Līdzko tas tika atrādīts tautai, visi verķu apskatnieki to nekavējoties aplaizīja no visām malām, mēģinot atbildēt uz to vai visa tā jemšanās ap noplūdēm un gaidīšana bija tā vērta. Secinājumi bija dažādi, bet arī man gribējās redzēt, par ko tad visa tā brēka ir sacelta. Vēljovairāk, kad kāds no maniem draugiem sareklamēja OnePlusa OxygenOS kā kaut kādu ūberAndroīdversiju.
Uzreiz pateikšu, ka līdz šim nevienu OnePlus viedruni nebiju lietojis, jo lai arī cik tie solijās būt price/performance līderi, tie tomēr likās par dārgu vienkāršam eksperimentam.
OnePlus Nord tehnisko specifikāciju variet apskatīt šeit: [Linkspinks]
Viss no tā ir labs un strādā lieliski. Daži flagšipus atrijušies apskatnieki tam pārmeta Snapdragon 765G procesoru. Es tā arī nekad nesapratu, kādas matemātiskās kalkulācijas vai video renderēšanas viņi tur uz saviem viedruņiem veic, lai nepietiktu ar šo visnotaļ nevainojamo dzinēju.
Vēl kāds pamanījās apgānīt tablešveida izgriezumu ekrānā priekšējām kamerām. Man viņas lietošanas laikā absolūti netraucēja. Bet ja prasītu man, es pavisam noteikti tās izrautu un to iegūto vietu izmantotu austiņu izejai, kuras šim aparātam NAV - un tā ir viena lieta, ko es tam nespēju piedot. Manā ikdienā jau tā ir pārāk daudz lādējamu ierīču, lai es vēl tam visam pievienotu kaut kādas lādējamas zilzobu austiņas - negribu un viss - Šindļers ar visu savu Courage var iet ... nu jūs sapratāt. Jā, man ir arī usbc austiņas, bet tad gulētejot es nevaru vienlaicīgi lādēt un klausīties savus podkāstus. UN jā, ir man arī pāreja ar sadalītāju, bet tas pievieno vēl vienu vadu. Visa tā 3.5mm izvākšana no aparātiem dzenoties pakaļ bezvadu austiņu varkai man neļauj naktīs mierīgi gulēt - gluži burtiski.
Runājot par citiem fiziskiem aspektiem jāsaka, ka rokā tas turās salīdzinoši labi, ņemot vērā, ka tas tomēr ir 6.44 collu gaļasdēlītis. Labi ir tas, ka tā ekrāns ir no plakano ekrānu plauktiņa, bez tiem neērtajiem ūdenskritumiem malās, kā vecākajiem brāļiem. Ekrāns ir gaišs, spožs, tiešā saulē saskatāms, tumsā acīs negriež, automātiskais spožuma regulators zin ko dara.
Viena lieta, kas nepatīk ir skaļuma pogu izvietojums, jo skatoties horizontāli video, es ielieku telefonu starp rādītājpirkstu un mazo pirkstiņu. Līdzko ir iespraustas austiņas vai lādētāja vads, loģiski, ka tas tiek pagriezts prom no plaukstas, bet pagriežot to tādā veidā pilnīgi automātiski mazais pirkstiņš guļas uz vienas vai otras skaļuma pogas un video pēkšņi kļūst vai nu pārāk skaļš, vai nu pārāk kluss - neērti, visu laiku jāpiedomā. Savukārt slavenā OnePlus skaņas režīmu poga pilda savas funkcijas lieliski - te, protams, varētu vēl tikai vēlēties, lai viens no trim režīmiem būtu maināms uz "Do not disturb" - patreiz tam ir tikai pilna skaņa, vibrācijas režīms un pilnīgs klusums, bet ir OK, iztikt var.
Te vēl gribas piebilst, ka es samaksātu vēl kādus 50eiro klāt, ja būtu telefona versija ar sāniem, kas ir tikpat rievoti, kā šī skaņas režīmu regulācijas poga - nu drīkst taču pasapņot :( - iedomājies tādu gaļas dēlīti, kuru var noturēt rokās bez palīglīdzekļiem - tas tik būtu REVOĻUŠON, DŽOŅĪ! Vasarā, kad rokas nedaudz iesvīst, visus šos gludos oļus var kaut kā nebūt noturēt rokā, bet līdzko rokas būs nedaudz nosalušas... stikli šķīdīs. Nepalīdz arī komplektā pievienotais silikona apvalks, kura sāni ir uztaisīti matēti, tā itkā kāds tīšuprāt to gribētu padarīt slidenāku ! Kāpēc, tu nesaprātīgais dizaineri to mums esi nodarījis ?!
Ai, ko tur daudz, tāpat ir skaidrs, ka visi tie dizaina guru ir kurli pret juzer ekspirienc vaimanām.
Bet nu par vislabāko, kas ir šajā aparātā - tā neapšaubāmi ir kamera. Platleņķis, parastā un 2x zoom - tieši tik cik reizēm vajag kompozīcijai. Visādus piemērus variet paskatīties zemāk, bet kopsummā kamera kadrus paņem viegli, bez baigās piepūles. Brīnumus no tās nevajadzētu gaidīt, bet pieklājīgu foto gan tā mierīgi nodrošinās. Tai ir arī makro režīms, bet tam atveltīto 2 megapukseļu kameras vietu mierīgi varēja izmantot austiņu izejas ievietošanai, jo makro sanāk labāks izgriežot kadru no 2x piezūmotas parastās bildes.
Vēl jāpiemin, ka OnePlus NORD nav ierastās iespējas paplašināt atmiņu ar microSD karti, tomēr iebūvēto 128GB vietas pietiks atliektiem galiem, ja vien neturat kādu nevajadzīgu filmu kolekciju savā viedrunī.
Man jāatzīst, ka OxygenOS burvību es tā arī līdz galam neatradu - androīds kā androīds, tāds pats kā visiem citiem. Vēl jo vairāk tāpēc, ka tam ar visu Android10 šobrīd vēl nav viegla veida kā pārslēgties no gaišā režīma uz tumšo režīmu vakarā. Te gan uzreiz piebildīšu, ka OnePlus ir sapratuši šo savu kļūdu, un solās tam izveidot režīmu slēdzi ātro slēdžu klāstā jau tuvākajos OxygenOS atjauninājumos.
Un tātad - pirkt vai nepirkt ? Šā brīža pieejamākā cena šim aparātam ir ~400 eiro. Ja ikurāt gribas nu tieši OxygenOS pieredzi, tad, protams, var ņemt, bet paskatoties, ko tirgū par to naudu var dabūt, atliek vien novēlēt 1+ lai viņiem sokas, un doties tālāk...
Šeit vēl bildes →
|
| .
|
|