Autors: Ingus
Memento Gigantus jeb Huawei P Smart Z apskatsMobilie, Testi Šobrīd, kad viedruņi aizvien vairāk kļūst par ikdienas preci, atšķirības starp dažādiem modeļiem kļūst aizvien nenozīmīgākas. Un tomēr katrs ražotājs cenšas pēc labākās sirdsapziņas kaut kā izcelties. Tāpēc izdzirdējis par iespēju notestēt bezrāmju HUAWEI P Smart Z ar ekrāna izmēru 6,59 collas, es gribēju noskaidrot vai ražotāju mērīšanās ar aizvien garākiem... diagonāļu izmēriem nav jau beidzot nonākusi līdz pilnīgi nelietojamiem apmēriem.
Konkrētā aparāta pamatparametri ir sekojoši :
4GB RAM
64GB datiem
Kirin710 octacore CPU
6.59" IPS
4000mAh baterija
16mpix + 16mpix
plastmasas korpuss
Tieši par pēdējo apskatnieki izsakās slikti, jo redziet stikls esot pārāks par plastmasu. Atļaušos nepiekrist. Plastmasa ir vieglāka un labāk turas rokā. Skrāpējas? Jā. Un? Pirmkārt - tāpat tu to viedruni iebāzīsi ietvarā. Otrkārt - tie kam rūp izskats tāpat jau vēlākais pēc gada to nomainīs pret citu aparātu. Savukārt, ja tev nerūp skrambas, tad plastmasa ir praktiskāka. Arī plīst grūtāk.
Vēl man likās interesants tas Kirins. Ar androīdiem draudzējos tikai kādus 3 gadus un tikai tagad sāku attāli saprast dažādo snapdragoņu, mediateku, exinosu un kirinu nozīmi parametru klāstā. Nē nu skaidrs jau, ka lielāks cipars aiz dajebkura no tiem nosaukumiem ir krutāk, bet cik ļoti tas ietekmē to vai šito, un cik ļoti tie atšķiras savās paralēlajās veiktspējās, tas jau ir cits jautājums, uz kuru vairums var tikai izlikties gudri atbildam. Bet ne par to ir stāsts. Pa šiem trīs gadiem esmu nomainījis slimi daudz androīd aparātus, lai izurbtos būtībai caurāk. Labā ziņa man personīgi ir mana pilnīgā vienaldzība pret spēlēm. Līdz ar to konkrētā Kirina 710 man pietika atliektiem galiem. Un tas manā izpratnē nostiprinājās starp manu Redmi7 snapdragon 632 un Poco F1 snapdragon 845. Ar noslieci uz Poco pusi. Viss veras ātri, pārslēdzas bez bremzes. Bildes pēc apstrādes eksportē bez liekas aizķeres. Ko tev vēl vajag?
Pie 4000mAh baterijas ir jau tik pierasts, ka tagad jau vairs neko mazāku negribas pat apsvērt. Gan Poco, gan Redmi 7, gan P Smart Z nevienu brīdi vairs neliek raustīties baterijas trauksmes (no angļu battery-anxiety) krampjos. Tās pietiek krietni vairāk nekā dienai. Ja atslēdz visādus tur liekos GPS, nfc, zilzobus u.c. šņagu, tad es ticu, ka var ievilkt trešajā dienā. Nemaz jau nerunājot par ultrapowersaver, vai kānuviņutur, kurš ļaus aizvilkt līdz nākošajai nedēļai.
Esmu fotogrāfs amatieris ar pretenziju uz... neko. Bet kā tādam man tomēr ir savas prasības kamerai. P Smart Z šīs prasības apmierina. Bildēt var. Gana daudz visādu režīmu un parametru, arī manuālai bakstīšanai. Vienīgais mīnuss - ja ieslēgsi AI pamatrežīmā, viš maita tavu mākslu samazinās uz 8 megapiķeļiem. Ne ne, to nu gan ne. Un, ja esi to izslēdzis, tad vienalga ik pa brīdim jāatceras atkal pievērst uzmanību vai tas nav kaut kāda iemesla pēc ieslēdzies atpakaļ.
Zemāk daži piemēri no mūsu Cliché & Obvious fotoklubiņa pastaigas, pa Rīgu.
Kad dzirdu, ka kāds kārtējais ražotājs ir izņēmis no kāda viedruņa 3.5mm austiņu izeju, mani pārņem tureta sindroma lēkme, jo austiņas es izmantoju katru dienu. Un negribu es vēl vienu lādējamu štruntu savā dzīvē - jau tā miljons lietas jāatceras lādēt. P Smart Z, paldies Dievam, ar 3.5mm izeju viss kārtībā - tā ir, un skaņu tajā var arī pielāgot - svētlaime.
Nesen pamēģināju padzīvot ar tīro Android Pie. Nedariet to, tīrais androīds ir dikti apgraizīts iespējās. Pats galvenais kā man pietrūka bija žesti. Uz EMUI ar tiem viss ir gandrīz kārtībā. Žests no apakšējās malas - "home", žests no kreisās - "back", žests no apakšas un pieturi - "recent tasks". Iztrūkst vien ātrā pārslēgšanās starp diviem appiem. Uz MIUI (xiaomi, redmi) to ir skaisti realizējuši ar žestu no sāna un pieturēšanu - dikti ērti. Visādi citādi EMUI ir gana fikss, ērts un pavisam noteikti lietojams.
Un pats galvenais - 6,59 collas.
Vēl pirms mazāk kā 2 gadiem es spļaudījos pat par 5,2 collu izmēra P9 Lite. Es nespēju ieraudzīt to atšķirību no maksimāli 4,7 collām, kuras ir ļoti pat ar vienu roku operējamas. Man tie izmēri - 5,2-5,5 - likās absurdi neērti pret to niecīgo ieguvumu.
Pirmo reizi vilkmi uz lielāku izmēru es izjutu, kad lēkāju starp dažādiem Sony Compact un Xiaomi Mi 6A 5,8 collām. Sāka vilkt atpakaļ pie tā lielā ekrāna. Un tomēr viss nebija tik vienkārši, jo ikdienā 5,8 likās par lielu - grūti noturēt, operēt. Vakarā lasot vai kaut ko skatoties 4,7 collas likās par mazu. Un tad es uzdūros šim īsajam video ar Taisonu, kurā viņš paskaidro kāpēc savu viedruni lieto bez ietvara. Salikās dikti loģiski. Pamēģināju. Un tagad es vairs nezinu, vai tas video, vai hedoniskā adaptācija, vai vēl kaut kas, bet pat šīs 6,59 collas vairs nelikās nekāda baigā neērtība - drīzāk priekšrocība. Vēl jo vairāk, ja saproti, ka šis nav 1500+ tālrunis, par kuru būtu baigi jāraud, ja arī ar to notiktu kaut kas vertikāli nelāgs.
Un tas vēl piedevām ir bez visādiem tur nočiem un caurumiem ekrānā, jo frontālā kamera ir paslēpta izbraucošajā mehānismā. Tas ir vienkārši varens risinājums. Ja vēl komplektā nāktu pickiņa epoksīda, ar ko aizlīmēt to uz mūžīgiem laikiem...
Cena. Par vienu P30 Pro, no kura tu tāpat neizspiedīsi maksimumu, tu vari nopirkt vismaz 3 šitādus. Nemaz nerunāsim par tiem 1K+ veidojumiem. Cena ir gandrīz adekvāta. Sagaidi, kad tā nokritīs zem 200 un var cielēt uz P Smart Z. Ja NFC nav prioritāte (ja nezini, kas tas ir, tad tā tev pavisam noteikti nav prioritāte) es gan ieteiktu uzmest aci vēl Xiaomi (Redmi) ražojumiem. Tiem cenas ir vēl saldākas.
Šakvaitā apskata sausais atlikums ir un paliek tas pats, kas vienmēr : neklausiet pīāru, nepērciet dārgā gala aparātus, lētajā galā ir gana cienīgu censoņu. Vēl jo vairāk, nepērciet dārgā gala telefonus uz nomaksu! Neviens no tiem nav jūsu verdzības vērts!
|
| .
|
|