Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Profesionāls fotogrāfs pirmo reizi Latvijā fotografē kāzas ar viedtālruni

Foto, Mobilie

Profesionāls fotogrāfs pirmo reizi Latvijā fotografē kāzas ar viedtālruni

Biju nolēmis uzrakstīt par to jauno Huawei divacu telefonu, bet tad pēkšņi saņēmu šādu ziņu. Ko man tur vairs rakstīt, Kaspars visu ir parādījis bildēs.

Vai tehnoloģijas jau ir tik tālu attīstījušās, ka kāzu fotosesijā pietiek vien ar viedtālruni? Augusta beigās Huawei izaicināja fotogrāfu Kasparu Gardu atstāt profesionālo fototehniku mājās, fotografējot kāzas vien ar Huawei P9 viedtālruni. Eksperimenta mērķis bija atklāt visas iespējas, ko piedāvā viedtālruņa duālā fotokamera, kas veidota sadarbībā ar vācu fotokameru ražotāju Leica Camera AG, solot pārveidot viedtālruņu fotogrāfiju.

Gana drosmīgi, lai kāzas iemūžinātu ar viedtālruni bija jaunais pāris Ilga un Guntis, kuru kāzu ceremonija notika Turaidas muzejrezervāta baznīcā. Jaunlaulāto fotosesijai vēlāk tika izvēlēta netālu esošā Gūtmaņala. Līgava Ilga stāsta: “Ar Gunti kopā esam jau deviņus gadus un audzinām brīnišķīgu metiņu, bet kāzu dienu svinējām tikai šī gada augusta beigās. Jāsaka, vēl brīnišķīgāku dienu izvēlēties nevarējām – šovasar vairāk lija kā nelija, bet tieši mūsu lielajā dienā laiks lutināja.Fotosesija ar telefonu sākotnēji galīgi neietilpa mūsu plānos, bet draudzeņu pamudināta tomēr pieteicos. Tālāk jau sekoja iedrošinājums no vedējiem, kam izveidojās pozitīvs kontakts ar fotogrāfu. Mums ļoti patika sadarboties ar Kasparu un rezultāts ir tiešām lielisks - skatoties fotogrāfijas, atgriežamies mūsu kāzu dienā un smaids nepazūd.”

Savukārt fotogrāfam Kasparam Gardam fotosesija ar telefonu ļāva uz savu arodu paskatīties no cita skatupunkta. “Fotografēt ar telefonu noteikti bija izaicinājums. Esmu pieradis attēlus kadrēt skatu ekrānā, nevis skatoties telefonā, kā ekrāns tomēr bija gana spilgts, lai neradītu problēmas. Palīdzēja arī manuālā programma, kur pats varēju iestatīt sev nepieciešamos uzstādījumus. Liels pluss telefonam ir iespēja fotogrāfijas saglabāt RAW formātā, kas ievērojami atvieglo fotogrāfiju pēcapstrādi.

Huawei tiešām trāpījuši mērķī, sadarbojoties ar Leica telefona kameras radīšanā – fotogrāfiju krāsas ir košas un dzīvīgas, melnbaltajos attēlos redzamas izteiktas detaļas. Fotogrāfijas izskatās kā ar spoguļkameru uzņemtas un kamēr nepasaka, neviens pat neaizdomājas, ka fotografēts ar telefonu,” stāsta fotogrāfs Kaspars Garda.

Duālās Huawei P9 lēcas garantē skaidras detaļas gatavajās fotogrāfijās. Tas iespējams pateicoties unikālajai tehnoloģijas uzbūvei, kas apvieno divas Leica Summarit H 1:2.2/27 lēcas ar divām matricām – vienu ar RGB krāsu filtru un otru bez krāsu filtriem, kas ļauj veido melnbaltus attēlus.

Abiem sensoriem ir 12 miljoni pikseļu, 1.25 mikrometri (μm) katram un to vienīgā atšķirība ir Bajera (Bayer) filtrs vienai no kamerām, kas ļauj uzņemt krāsainus attēlus. Abas matricas veidotas no gaismas jutīgām fotodiodēm. Matricai ar RGB filtru pievienotais algoritms apstrādā krāsas un gaismas intensitātes informāciju, veidojot krāsu foto. Tai pat laikā krāsu filtrs var likt fotogrāfijai zaudēt asumu un pievienota otra kameras matrica, kas uzņem melnbaltus attēlus ar precīzi izteiktām detaļām. Foto uzņemšanas laikā abas matricas strādā sinhroni, radot attēlus ar dabiskām krāsām un izteiktām detaļām.

Salīdzinot ar standarta RGB sensoriem, P9 kamera fotogrāfijās uzņem par 50% vairāk detaļu un ielaiž par 200% vairāk gaismas. Tas nozīmē, ka pat slikta apgaismojuma apstākļos, piemēram, naktī vai tumšā istabā, ainas detaļas būs redzamas. Kamera var uzņemt attēlus arī RAW režīmā, kas ļauj fotogrāfijas profesionāļiem un entuziastiem vienkāršāk veikt uzņemto attēlu pēcapstrādi.
  
 
 Iepriekšējais →


.


comments powered by Disqus


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies