Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

HTC One X lietotāja iespaidi

Mobilie, Testi
HTC One X lietotāja iespaidiPar saviem iespaidiem ar jauno viedtālruni stāsta Kakao.lv lasītājs Rolands

Mans stāsts par šīs ierīces pirkšanu sākās jau sen. Man vajadzēja izvēlēties vienu no flagmaņiem, kas beidzot nomainītu manu Nokia 5800. Iepatikās Nokia Lumia 900, iPhone 4s un HTC One X. Pēc ilgas sērfošanas internetā, aprakstu lasīšanas, funkciju un īpašību salīdzināšanas mana izvēle krita uz HTC One X pusi, kas izgatavotāja bildē bija apburošā un elegantā, baltā krāsā! Izvēlējos vislielāko un visjaudīgāko no šī trijnieka. Tad beidzot, jūnija svētdienas rītā es devos uz veikalu kur nopirku šo aparātu!

Man rokās iedeva kastīti ar apaļiem stūriem, kur izceltā tekstā bija rakstīts ONE. Atverot kasti, es redzēju Lielu telefonu zem kura slēpās austiņas, USB, lādēšanas „štekeris” un „makulatūra”. Paņēmu rokās telefonu, un sāku to brīnīgi apskatīt. Viedtālrunim priekšējā pusē ir interesanti skaļruņa caurumi, kur iekšā slēpjas arī gaismas sensors, mirgojošie indikatori, kas paziņo par jaunajām īsziņām, e-pastiem, zvaniem, bateriju un citām lietām. Mazo, frontālo kameru pat nevar uzreiz ieraudzīt – nemanās acīm. Pats ekrāns liekas satriecoši liels, vēl nekad nebiju ko tādu redzējis telefonā (neskaitot Sensation)! Zem ekrāna atrodas touch pogas, veidotas jaunā stilā, kurām tumsā jāiedegas ar LED gaismiņu, kas liekas kreatīvi un vienkārši skaisti.


Apgriežu telefonu un redzu interesantu LED zibspuldzi, tai blakus kameru, kura ir nedaudz izspiedusies ārā no paša korpusa un tiek aizsargāta ar alumīnija vairogu. Zemāk ir vairākas dizaina detaļas, bet visvairāk mani piesaistīja moderns zīmola logotips – BeatsAudio, bet par tā jēgu pastāstīšu vēlāk. Beidzot izņēmu no kastes SIM atvēršanas „atslēdziņu”, attaisīju slotu, ieliku savu micro SIM. Tad beidzot bija brīdis, kad ieslēdzu savu ierīci, kur instalēju tās programmatūru, un uzstādīju visus iestatījumus, kas bija gaužām vienkārši! Iesākt darbību nemaz nav grūti, kaut gan Android un HTC Sense ne reizi nebiju lietojis! Strādāt ar telefonu nav grūti, jo sākumizvēlnes ikonas, fona bildes, programmas un pulksteņus var uzstādīt, uzstādīt kā vēlies un kur vēlies! Ierīci var pielāgot sev kā tik vēlies. Galvenais, sākumizvēlnē var integrēt tādas lietas, ka mūzikas atskaņotāju, radio, u.tml. Telefona augšējā poga strādā tieši tāpat kā iPhone, ar to var gan bloķēt, ieslēgt, izslēgt un restartēt ierīci, par ko izbrīnījos , ka tik vieni otrus neiesūdz tiesā.

Ekrāns

Ekrāna izmērs ir 4.7 collas, kas jau ir iespaidīgi, un par brīnumu šis ekrāns ir pat lielāks par Play Station Portable ekrānu! Kāds teiks ka izmērs nav galvenais, bet galvenais ir ekrāna kvalitāte. Teikšu, ka ekrāna kvalitāte ir satriecoša 720 x 1280 pikseļi, ar ~312 ppi pikseļu blīvumu, kas pavisam nedaudz atpaliek no iPhone, bet to kompensē ekrāna lielums. Ar savu labo redzi es nevarēju saskatīt nevienu pikseli, kas jau pats par sevi nozīmē ka nevajadzēs kaunēties draugu priekšā. Telefona ekrāns ir taisīts pēc Super IPS LCD2 tehnoloģijas, bet es nesaprotu kāpēc tur nevarēja iebāzt LED-backlit kas būtu ekonomiskāks... Droši vien cena būtu kosmiska. Par pašu spilgtumu -ir trīs režīmi: vājš, viduvējs, un spilgts, teikšu ka ar to pilnīgi pietiek. Jūs jau laikam ziniet kas ir Corning Gorilla Glass. Jā, šim telefonam arī ir tāds, bet tas nenozīmē ka jūs varat likt telefonu kabatā kopā ar atslēgām! Ekrāns ir ļoti izturīgs, taču nepasargā no skrāpējumiem, tāpēc es iepriekš nopirku Screen Protector, jo žēl sagandēt sensorekrānu...

Kamera

Optika šim telefonam ir diezgan apmierinoša - 8 megapikseļi, maksimālais bildes izmērs būs 3264x1840 pikseļi. Kamera ir pat ļoti konkurēt spējīga, jo bilžu kvalitāte priecē – ir ļoti labi noregulētas fotogrāfiju krāsas, kas ļoti prasījās vecākos telefonos. Blakus kamerai atrodas arī iebūvētā LED (kas tagad ir ļoti modīgi) zibspuldze ar trīs režīmiem, un visspožākais režīms spīd desmitiem metru uz priekšu. Nebiju redzējis tādu spožumu nedz Nokia, nedz Sony modeļos. Domāju, ka esat dzirdējuši par kameras iespēju vienlaicīgi fotografēt un filmēt, man šī funkcija noderēja iemūžinot svētku uguņošanu, jo gribējās salūtu gan nofilmēt gan nofotografēt. Ko es teikšu par video uzņemšanu? Īstajām video kamerām tas iznāk daudz labāk, bet priekš telefona ir pietiekoši. Video pēc izvēles, var filmēt HD kvalitātē, uzņemot 24 kadrus sekundē. Kāds jautās kā ir ar frontālo kameru? Manā uzskatā, tagad gandrīz visi ražotāji taisa šīs kameras „ķeksīša pēc”, jo es tādu nekad nebiju lietojis paredzamajiem apstākļiem.

Kas ir „zem pārsega” ?

Šo frāzi var teikt ar godu – četrkodolu centrālā procesora bloks ar 1.5 GHz jaudu. Čipsets ir no slavenā ražotāja Nvidia - Tegra 3. Jautāsiet kā ar to visu strādājas? Strādājot (spēlējot) ar šo ierīci, tu aizmirsti ka iekšā slēpjas tāda jauda, jo viss ar ko tu aizraujies ir pats ātrlietošanas process un tekoša darbība! Nu jā, teikšu kā ir, Mārketā ir ļoti daudz labu aplikāciju un spēļu, bet gribas kaut-ko vairāk par GTA III un Angry Birds. Gribas to, kam ir domāts šis procesors! Domāju, drīz tā nebūs problēma, jo laiku pa laikam tiek laistas rijīgākas un vēl rijīgākas aplikācijas un spēles.

Izmērs?
Cilvēki saka ka izmēram nav nozīmes – īstenībā ir gan! Nesen es piedalījos Kakao.lv aptaujā, ar cik lielu ekrānu telefonu es sev vēlētos; es atzīmēju „Ne lielāku par 4collām”. Tagad man ir telefons ar ekrānu 4.7 collas. Jūs jau noteikti ziniet, ka tagad ir lielo telefonu mode. Iedomājaties kaut-ko lielāku par iPhone! Liekas milzīgs, ne? Godīgi sakot, stāvot pie veikala plaukta es biju baidījies ka telefons būs milzis kabatā... Kādu laiku lietojot to, tā ari likās. Taču tagad man tas neliekas liels, drīzāk optimāls. Pēc manām domām izmēru kompensē telefona tievums - tas ir šaurāks par centimetru!

Mūzika

Teikšu ka tagad iPod un pleijeru mode pamazām izsīkst. Man tā beidzās jau 5-6 gadus atpakaļ. Jo, priekš kam tev pleijeri, ja tev ir telefons ar lielapjoma atmiņu? Pašu telefona pleijerio var integrēt sākumizvēlnē, kā to izdarīju es. Tas nozīmē ka pie mūzikas var piekļūt ļoti ātri. Turpat telefons arī uzrāda nesen atskaņotās dziesmas. Pleijerī ir iebūvēti: Internet Radio, Mūzikas Veikals un Sound Hound. Kas ir Sound Hound? Programma, kas noklausās daļu tavas dziesmas, dod pilno informāciju par skaņdarbu un izpildītāju, kā arī piedāvā dziesmu tekstus. Kā jau normālā pleijerī, šeit var veidot mūzikas sarakstus, uzreiz sūtīt mūzikas failus pa Bluetooth 4.1, un mainīt ekvalaizera uzstādījumus. Ekvalaizera režīmu ir daudz, bet tie ir pieejami klausoties mūziku austiņās, vai pielāgojot savu mājas audio sistēmu. Atceraties, ka sākumā minēju par Beats Audio logotipu uz telefona aizmugures? Šis logo apzīmē to ka telefonā ir iebūvēts Beats Audio ekvalaizeris. Jā, skaņa tiešām atšķiras no parastā ekvalaizera režīma, bet ar to viss arī beidzas (kā jau minēju, ekvalaizera uzstādījumus nevar lietot ar telefona skaļruni)!

Kāpēc vispār vajag to Beats Audio logotipu? HTC vienkārši zīmējas ar to, ka viņiem pieder 25% akciju no Dre Beats Audio, un viņi var lietot šo logo kā grib. Protams žēl ka komplektā vairs nav pašas austiņas no Dre Beats Audio, bet to kompensē telefona cena. Kā jau jaunietis, es mēdzu klausīties mūziku skaļi, un lieta kas man nepatīk, ir nepietiekoši skaļš skaļrunis. Ar ko es to salīdzinu? Jā, ar Nokia 5800. Teiksiet ka Nokia ir Nokia un HTC ir HTC, bet nu tiešām gribētos skaļāku skaļruni ko varētu baudīt!

Akumulators

Šī, droši vien ir aktuālākā tēma mūsdienās. Telefonā ir iebūvēta 1800mAh litija-polimēra akumulators, bet neesmu atradis cik tad ilgi izgatavotājs sola telefonam izdzīvot ar vienu uzlādi. Pirmajās dienās es biju gana izbrīnīts, jo telefonu vajadzēja likt uzlādēt katru vakaru. Bet loģiski padomājot – tam tā arī jānotiek, jo biju ar to spēlējies tik ilgi, cik sirds lūdza. Vairākus mēnešus lietojot šo telefonu es nonācu pie secinājumiem, ka telefons nav vēl no tiem rijīgajiem, jo kad klausos mūziku austiņās un nedaudz zvanos, telefons no vienas uzlādes spēj strādāt divas dienas. Lai uzlādētu šo telefonu no pilnīgās nulles vajag vismaz 2h.

Citas lietas
Šim aparātam ir Android Icecream Sandwich. Šis ir mans pirmais Android, un es nevaru teikt, cik šis ir labāks par iepriekšējiem, bet iespaidi par to ir tikai labi. Drīz vien būs updeiti uz Jelly Bean. Ko es teikšu par HTC Sense 4.0? Nu neesmu lietojis nedz Android, nedz HTC, nevaru teikt kas ir mainījies uz labo pusi! Bet kas man patīk, tas ir telefona atbloķēšanas veids, pavilkot aiz gredzena un nevajadzība atbloķēt telefonu mūzikas klausīšanas laikā! NFC. Ziniet, kas ir NFC? Es zinu, bet mani draugi gan nezin. Praktiski, nevienam no manām paziņām nav viedtālruņa ar NFC, tāpēc šo fīču nu nekādi nevaru izmantot uz sava aprāta... Ko lai saka, žēl. Par atmiņu es neminēju, jo manuprāt 26GB, kas ir pieejami lietotājam ir diezgan labi. Plus, ir bezmaksas pieeja dropboksam uz 2gadiem apjomā 25GB.


+Super jaudīgs procesors
+Operētājsistēma ir daudzsološa
+Vienlaicīga iespēja fotografēt un filmēt
+Mūsdienīgs dizains
+Pārdomāts mūzikas pleijeris

-Kluss skaļrunis
-Telefona lādēšana var likties mūžīga


Secinājumi: šis telefons ir viens no labākajiem aparātiem tirgū, kura cena un funkcijas ir ļoti konkurēt spējīgas ar citu flagmani – Samsung Galaxy SIII.

P.S. Cilvēki, neaizmirstiet, ka no šīs ierīces var arī zvanīt! ;)

HTC One X lietotāja iespaidi


HTC One X lietotāja iespaidi


HTC One X lietotāja iespaidi


HTC One X lietotāja iespaidi


HTC One X lietotāja iespaidi


HTC One X lietotāja iespaidi


HTC One X lietotāja iespaidi


HTC One X lietotāja iespaidi


HTC One X lietotāja iespaidi


HTC One X lietotāja iespaidi
  
 
 Iepriekšējais →
Komentēt šo rakstu    
    
Ainars    2012-08-08,12:02
- Kādi Tavi [One X lietotāj] iespaidi par GPS precizitāti?
Stāvot krustojumā ar WAZE nepeld apkārt?
[links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Rolands >Ainars    2012-08-08,15:44
- Pashu Waze nebiju lietojis, bet esmu lietojis google maps kur telefons uzradija atrashanas vietu. Sakuma vairakas minutes jauzgaida lai telefons uzgaida kur esi, bet pectam nekadu chakaru nebija.
Ak ja, viena funkcija kas man besi, ar telefonu rakstot, nevar likt miksinajuma zimes un garumzimes... Tapec tagad rakstu tik neviizhigi.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Krotow >Rolands    2012-08-08,17:04
- Jā, HTC droīdfonu standarta ROM-iem diemžēl nav iebūvētās latviešu klaviatūras. Tas bija vēl viens no argumentiem pa labu S3.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
HTCHD >Krotow    2012-08-08,17:17
- es atvainojos vai jums līki pirksti abiem, anysoftkeybord +latviešu valodas paka?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
HTCHD    2012-08-08,17:22
- ok sorry pirmais androids
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Krotow >HTCHD    2012-08-08,18:12
- Subjektīvi nepatīk veids, kā anysoftkeybord ekrāna pogām iegūst latviešu burtus. Vismaz tā, kā tas bija iespējams pirms gada. Tagad vairs nav aktuāli, neesmu skatījies.

Bija arī HTC_IME ar latviešu valodas haku. Taču kopš androīda 2.3 versijas tas vairs nedarbojas. Par to Android 4+ custom ROM-iem var no Play ielādēt pareizo latviešu klaviatūru. HTC Stock ROM-am gan tā nedarbosies.
Labots   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
googoo >Krotow    2012-08-08,18:27
- kā ta nav!? latviešu valodā drukāju uz sava HTC ONE X standarta klaviatūras ka nu tikai
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Krotow >googoo    2012-08-08,19:19
- Man prieks par tevi. Jā, 4+ droīda versijām var ielādēt klaviatūras izkārtojumus jebkurai valodai. Un Baltijai paredzētajiem One X latviešu valoda ir jau sistēmā. Es tur augstāk domāju versijas līdz 2.3.x - tur ielādējamie klaviatūras iekārtojumi vēl netika uzturēti un bija jāmaina visa klaviatūras programma.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
KlusumsKY >Krotow    2012-08-10,21:57
- Kā tas ir nav latviešu burtu??? Jau pēc defaulta pieturot ilgāk uz burta var dabūt normālas garumzīmes utt. + arī pareizrakstības pārbaude ar vārdu minēšanu strādā ļoti labi.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
plaanais >Ainars    2012-08-13,13:46
- Tievs telefons, ko tu neteiksi!!!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Krotow    2012-08-08,12:13
- Man izvēlēties bija vienkāršāk. Apple un Microsoft telefonā negribu, atlika tikai droīds. Konkrēti: Samsung S3 un šai rakstā minētais aparāts. Bija iespēja salīdzināt, kolēģiem ir abi. Līdz šim lietoju HTC aparātus, tā kā izvēle it kā loģiska, tomēr paņēmu S3. Baterijas, SD kartes un kameras dēļ. Sīkāk [links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Uldzha    2012-08-08,13:12
- Nedaudz gribu palabot autora komentāru par displeju... Tam ir LED backlight! pat vecajām nokiām ar melnbalto displeju un zaļo fona gaismu bija LED backlight. LCD nozīmē "Šķidro kristālu displejs" un tas neapzīmē fona gaismas avotu. Televīzoru ražotāji tautai ir sajaukuši galvu ar saviem "LED" ekrāniem!
Varu tevi nomierināt - ir tev LED backlight! Fluorascentās trubas (kādas izmantoja LCD televīzoros un monitoros) tīri fiziski būtu grūti iedabūt zem telefona displeja. Telefonu LCD displejiem par fona apgaismojumu izmanto displeja malās novietotas baltas gaismas diodītes jeb LED, kas izgaismo optiskās šķiedras slāni zem šķidro kristālu slāņa - tādejādi radot vienmērīga izgaismojuma efektu.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Rolands >Uldzha    2012-08-08,16:55
- Nu tie tv izgatavotaji gan maitas, smadzenes sajaukushi. Paldies par lietderigu informaciju
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Warez >Uldzha    2012-08-10,21:22
- Arī nedaudz iesmēju par autora sarūgtinājumu LED backlit sakarā.
Nez ko viņš iedomājās, ka tur ir fluorescentā lampa?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Normunds    2012-08-08,14:27
- mūzikas atskaņotāja bilde vnk ierullē - nezināms izpildītājs
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
piecipieci >Normunds    2012-08-09,14:54
- Nu visu tak nevar zināt.. Labi, ka nosaukmu zināja
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
edvardz >piecipieci    2012-08-09,21:22
- "Optika šim telefonam ir diezgan apmierinoša - 8 megapikseļi,..." kur te optika? Kā liekas, te runa iet par sensoru, ne?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
janka >edvardz    2012-08-11,12:44
- čuvak, neesi dzirdējis par frazioloģismiem?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Normunds >janka    2012-08-11,18:28
- čuvak, tu esi dzirdējis kaut ko par gramatiku?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
ANDIS    2012-08-09,23:04
- Skaņas uzlabotājs?
Jāsmejās.
Smadzeņu pūderešana!
Kādēļ cilvēkus pataisa par tik lieliem izdiotiem un raksta - pastiprināt basus, vai ielekt basenā, kur krokodils nokož o---
un rezultātā būs smalkie toņi?
Kādēļ nevar uztaisīt grafisko ekvalaizeru?
Vai arī cilvēki ar saviem zvanu tonīšiem un skaņas "efektiem" ir palikuši tik ūber-puiciski kruti, ka viņiem patīk 10 -20 efekti, jo paši nemācētu noregulēt grafiskā ekvalaizera augšas, apakšas un vidējās skaņas?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
vaiders >ANDIS    2012-08-11,12:48
- nu protams ja vēlies lēno, skaistu, lirisku dziesmu klausīties ar max basiem - welcome.
Ekvalaizera režīmi ir domāti tiem, kuri grib dzirdēt skaņdarbu noteiktā tonī un basos.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Krotow >vaiders    2012-08-11,14:41
- Un cik tad klausītāju pārslēdz ekvalaizeru katrai dziesmai? 99% to vnk nedara - samierinies ar to.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Warez    2012-08-10,21:24
- "Drīz vien būs updeiti uz Jelly Bean."
Ko nozīmē drīz vien? Tad kad Galaxy Nexus lietotājiem jau būs nākamā OS versija?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
fireman-sam >Warez    2012-08-11,12:50
- tev sieviešu loģika?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
the    2012-08-12,12:05
- man sanāk 6 megapikseļi sareizinot rezolūciju...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Fujifilm x-m1

350.00 EUR
Pārdod
Pludmales stila velo

225.00 EUR
Pārdod
Nikon D7200 kit

650.00 EUR
Pārdod
Electra Cruiser 26"

275.00 EUR
Pārdod
Volvo C30

3900.00 EUR
Pārdod
Saliekamais velosipēds

235.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv