Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

HTC One X lietotāja iespaidi

Mobilie, Testi

HTC One X lietotāja iespaidiPar saviem iespaidiem ar jauno viedtālruni stāsta Kakao.lv lasītājs Rolands

Mans stāsts par šīs ierīces pirkšanu sākās jau sen. Man vajadzēja izvēlēties vienu no flagmaņiem, kas beidzot nomainītu manu Nokia 5800. Iepatikās Nokia Lumia 900, iPhone 4s un HTC One X. Pēc ilgas sērfošanas internetā, aprakstu lasīšanas, funkciju un īpašību salīdzināšanas mana izvēle krita uz HTC One X pusi, kas izgatavotāja bildē bija apburošā un elegantā, baltā krāsā! Izvēlējos vislielāko un visjaudīgāko no šī trijnieka. Tad beidzot, jūnija svētdienas rītā es devos uz veikalu kur nopirku šo aparātu!

Man rokās iedeva kastīti ar apaļiem stūriem, kur izceltā tekstā bija rakstīts ONE. Atverot kasti, es redzēju Lielu telefonu zem kura slēpās austiņas, USB, lādēšanas „štekeris” un „makulatūra”. Paņēmu rokās telefonu, un sāku to brīnīgi apskatīt. Viedtālrunim priekšējā pusē ir interesanti skaļruņa caurumi, kur iekšā slēpjas arī gaismas sensors, mirgojošie indikatori, kas paziņo par jaunajām īsziņām, e-pastiem, zvaniem, bateriju un citām lietām. Mazo, frontālo kameru pat nevar uzreiz ieraudzīt – nemanās acīm. Pats ekrāns liekas satriecoši liels, vēl nekad nebiju ko tādu redzējis telefonā (neskaitot Sensation)! Zem ekrāna atrodas touch pogas, veidotas jaunā stilā, kurām tumsā jāiedegas ar LED gaismiņu, kas liekas kreatīvi un vienkārši skaisti.


Apgriežu telefonu un redzu interesantu LED zibspuldzi, tai blakus kameru, kura ir nedaudz izspiedusies ārā no paša korpusa un tiek aizsargāta ar alumīnija vairogu. Zemāk ir vairākas dizaina detaļas, bet visvairāk mani piesaistīja moderns zīmola logotips – BeatsAudio, bet par tā jēgu pastāstīšu vēlāk. Beidzot izņēmu no kastes SIM atvēršanas „atslēdziņu”, attaisīju slotu, ieliku savu micro SIM. Tad beidzot bija brīdis, kad ieslēdzu savu ierīci, kur instalēju tās programmatūru, un uzstādīju visus iestatījumus, kas bija gaužām vienkārši! Iesākt darbību nemaz nav grūti, kaut gan Android un HTC Sense ne reizi nebiju lietojis! Strādāt ar telefonu nav grūti, jo sākumizvēlnes ikonas, fona bildes, programmas un pulksteņus var uzstādīt, uzstādīt kā vēlies un kur vēlies! Ierīci var pielāgot sev kā tik vēlies. Galvenais, sākumizvēlnē var integrēt tādas lietas, ka mūzikas atskaņotāju, radio, u.tml. Telefona augšējā poga strādā tieši tāpat kā iPhone, ar to var gan bloķēt, ieslēgt, izslēgt un restartēt ierīci, par ko izbrīnījos , ka tik vieni otrus neiesūdz tiesā.

Ekrāns

Ekrāna izmērs ir 4.7 collas, kas jau ir iespaidīgi, un par brīnumu šis ekrāns ir pat lielāks par Play Station Portable ekrānu! Kāds teiks ka izmērs nav galvenais, bet galvenais ir ekrāna kvalitāte. Teikšu, ka ekrāna kvalitāte ir satriecoša 720 x 1280 pikseļi, ar ~312 ppi pikseļu blīvumu, kas pavisam nedaudz atpaliek no iPhone, bet to kompensē ekrāna lielums. Ar savu labo redzi es nevarēju saskatīt nevienu pikseli, kas jau pats par sevi nozīmē ka nevajadzēs kaunēties draugu priekšā. Telefona ekrāns ir taisīts pēc Super IPS LCD2 tehnoloģijas, bet es nesaprotu kāpēc tur nevarēja iebāzt LED-backlit kas būtu ekonomiskāks... Droši vien cena būtu kosmiska. Par pašu spilgtumu -ir trīs režīmi: vājš, viduvējs, un spilgts, teikšu ka ar to pilnīgi pietiek. Jūs jau laikam ziniet kas ir Corning Gorilla Glass. Jā, šim telefonam arī ir tāds, bet tas nenozīmē ka jūs varat likt telefonu kabatā kopā ar atslēgām! Ekrāns ir ļoti izturīgs, taču nepasargā no skrāpējumiem, tāpēc es iepriekš nopirku Screen Protector, jo žēl sagandēt sensorekrānu...

Kamera

Optika šim telefonam ir diezgan apmierinoša - 8 megapikseļi, maksimālais bildes izmērs būs 3264x1840 pikseļi. Kamera ir pat ļoti konkurēt spējīga, jo bilžu kvalitāte priecē – ir ļoti labi noregulētas fotogrāfiju krāsas, kas ļoti prasījās vecākos telefonos. Blakus kamerai atrodas arī iebūvētā LED (kas tagad ir ļoti modīgi) zibspuldze ar trīs režīmiem, un visspožākais režīms spīd desmitiem metru uz priekšu. Nebiju redzējis tādu spožumu nedz Nokia, nedz Sony modeļos. Domāju, ka esat dzirdējuši par kameras iespēju vienlaicīgi fotografēt un filmēt, man šī funkcija noderēja iemūžinot svētku uguņošanu, jo gribējās salūtu gan nofilmēt gan nofotografēt. Ko es teikšu par video uzņemšanu? Īstajām video kamerām tas iznāk daudz labāk, bet priekš telefona ir pietiekoši. Video pēc izvēles, var filmēt HD kvalitātē, uzņemot 24 kadrus sekundē. Kāds jautās kā ir ar frontālo kameru? Manā uzskatā, tagad gandrīz visi ražotāji taisa šīs kameras „ķeksīša pēc”, jo es tādu nekad nebiju lietojis paredzamajiem apstākļiem.

Kas ir „zem pārsega” ?

Šo frāzi var teikt ar godu – četrkodolu centrālā procesora bloks ar 1.5 GHz jaudu. Čipsets ir no slavenā ražotāja Nvidia - Tegra 3. Jautāsiet kā ar to visu strādājas? Strādājot (spēlējot) ar šo ierīci, tu aizmirsti ka iekšā slēpjas tāda jauda, jo viss ar ko tu aizraujies ir pats ātrlietošanas process un tekoša darbība! Nu jā, teikšu kā ir, Mārketā ir ļoti daudz labu aplikāciju un spēļu, bet gribas kaut-ko vairāk par GTA III un Angry Birds. Gribas to, kam ir domāts šis procesors! Domāju, drīz tā nebūs problēma, jo laiku pa laikam tiek laistas rijīgākas un vēl rijīgākas aplikācijas un spēles.

Izmērs?
Cilvēki saka ka izmēram nav nozīmes – īstenībā ir gan! Nesen es piedalījos Kakao.lv aptaujā, ar cik lielu ekrānu telefonu es sev vēlētos; es atzīmēju „Ne lielāku par 4collām”. Tagad man ir telefons ar ekrānu 4.7 collas. Jūs jau noteikti ziniet, ka tagad ir lielo telefonu mode. Iedomājaties kaut-ko lielāku par iPhone! Liekas milzīgs, ne? Godīgi sakot, stāvot pie veikala plaukta es biju baidījies ka telefons būs milzis kabatā... Kādu laiku lietojot to, tā ari likās. Taču tagad man tas neliekas liels, drīzāk optimāls. Pēc manām domām izmēru kompensē telefona tievums - tas ir šaurāks par centimetru!

Mūzika

Teikšu ka tagad iPod un pleijeru mode pamazām izsīkst. Man tā beidzās jau 5-6 gadus atpakaļ. Jo, priekš kam tev pleijeri, ja tev ir telefons ar lielapjoma atmiņu? Pašu telefona pleijerio var integrēt sākumizvēlnē, kā to izdarīju es. Tas nozīmē ka pie mūzikas var piekļūt ļoti ātri. Turpat telefons arī uzrāda nesen atskaņotās dziesmas. Pleijerī ir iebūvēti: Internet Radio, Mūzikas Veikals un Sound Hound. Kas ir Sound Hound? Programma, kas noklausās daļu tavas dziesmas, dod pilno informāciju par skaņdarbu un izpildītāju, kā arī piedāvā dziesmu tekstus. Kā jau normālā pleijerī, šeit var veidot mūzikas sarakstus, uzreiz sūtīt mūzikas failus pa Bluetooth 4.1, un mainīt ekvalaizera uzstādījumus. Ekvalaizera režīmu ir daudz, bet tie ir pieejami klausoties mūziku austiņās, vai pielāgojot savu mājas audio sistēmu. Atceraties, ka sākumā minēju par Beats Audio logotipu uz telefona aizmugures? Šis logo apzīmē to ka telefonā ir iebūvēts Beats Audio ekvalaizeris. Jā, skaņa tiešām atšķiras no parastā ekvalaizera režīma, bet ar to viss arī beidzas (kā jau minēju, ekvalaizera uzstādījumus nevar lietot ar telefona skaļruni)!

Kāpēc vispār vajag to Beats Audio logotipu? HTC vienkārši zīmējas ar to, ka viņiem pieder 25% akciju no Dre Beats Audio, un viņi var lietot šo logo kā grib. Protams žēl ka komplektā vairs nav pašas austiņas no Dre Beats Audio, bet to kompensē telefona cena. Kā jau jaunietis, es mēdzu klausīties mūziku skaļi, un lieta kas man nepatīk, ir nepietiekoši skaļš skaļrunis. Ar ko es to salīdzinu? Jā, ar Nokia 5800. Teiksiet ka Nokia ir Nokia un HTC ir HTC, bet nu tiešām gribētos skaļāku skaļruni ko varētu baudīt!

Akumulators

Šī, droši vien ir aktuālākā tēma mūsdienās. Telefonā ir iebūvēta 1800mAh litija-polimēra akumulators, bet neesmu atradis cik tad ilgi izgatavotājs sola telefonam izdzīvot ar vienu uzlādi. Pirmajās dienās es biju gana izbrīnīts, jo telefonu vajadzēja likt uzlādēt katru vakaru. Bet loģiski padomājot – tam tā arī jānotiek, jo biju ar to spēlējies tik ilgi, cik sirds lūdza. Vairākus mēnešus lietojot šo telefonu es nonācu pie secinājumiem, ka telefons nav vēl no tiem rijīgajiem, jo kad klausos mūziku austiņās un nedaudz zvanos, telefons no vienas uzlādes spēj strādāt divas dienas. Lai uzlādētu šo telefonu no pilnīgās nulles vajag vismaz 2h.

Citas lietas
Šim aparātam ir Android Icecream Sandwich. Šis ir mans pirmais Android, un es nevaru teikt, cik šis ir labāks par iepriekšējiem, bet iespaidi par to ir tikai labi. Drīz vien būs updeiti uz Jelly Bean. Ko es teikšu par HTC Sense 4.0? Nu neesmu lietojis nedz Android, nedz HTC, nevaru teikt kas ir mainījies uz labo pusi! Bet kas man patīk, tas ir telefona atbloķēšanas veids, pavilkot aiz gredzena un nevajadzība atbloķēt telefonu mūzikas klausīšanas laikā! NFC. Ziniet, kas ir NFC? Es zinu, bet mani draugi gan nezin. Praktiski, nevienam no manām paziņām nav viedtālruņa ar NFC, tāpēc šo fīču nu nekādi nevaru izmantot uz sava aprāta... Ko lai saka, žēl. Par atmiņu es neminēju, jo manuprāt 26GB, kas ir pieejami lietotājam ir diezgan labi. Plus, ir bezmaksas pieeja dropboksam uz 2gadiem apjomā 25GB.


+Super jaudīgs procesors
+Operētājsistēma ir daudzsološa
+Vienlaicīga iespēja fotografēt un filmēt
+Mūsdienīgs dizains
+Pārdomāts mūzikas pleijeris

-Kluss skaļrunis
-Telefona lādēšana var likties mūžīga


Secinājumi: šis telefons ir viens no labākajiem aparātiem tirgū, kura cena un funkcijas ir ļoti konkurēt spējīgas ar citu flagmani – Samsung Galaxy SIII.

P.S. Cilvēki, neaizmirstiet, ka no šīs ierīces var arī zvanīt! ;)  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

650.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

249.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

195.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

95.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

75.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

135.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies