Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Šodien ir starptautiskā paroļu mainīšanas diena

Dažādi, Softs
Šodien ir starptautiskā paroļu mainīšanas dienaNomainīt paroles ik pa laikam nāk tikai par labu. Tikai neiekrītiet kārdinājumā izdomāt kādu "sarežģītu" paroli ar cipariņiem burtu vietā. Nu, piemēram "k4k4o" vai "parol3". Un, protams, nekādus bērna/kaķa/suņa vārdus ar dzimšanas gadu piekabinātu galā, a la "zuze1980". Tās visas ir apbrīnojami nedrošas paroles un uzlaužamas vidēji pusotras sekundes laikā. Skarbi, vai ne?

Kādas paroles ir drošas? Pirmais nosacījums - garums. Kaut ko, kas ir kā minimums 10 simbolu garš. Otrkārt - lietojiet dažādus simbolus, ne tikai burtus un ciparus. Lietojiet iekavas, procentus, zvaigznītes un pat atstarpes (tiesa, tās ne visi servisi pieņem). Bet pats labākais ir veidot paroli kā neloģisku teikumu, kas nav tiešā veidā attiecināms uz jums (nelietojiet frāzi, kas atrodama uz uzlīmes pie jūsu datora, piemēram "just do it" vai "keep calm and carry on", "piedalies referendumā" utt). Tātad visai droša parole ir kaut kas tāds - "biezpiena jogurts (nr2)", "lindermana-karburators" vai galu galā "12+kakao-bebri". Esiet radoši.


Un kas pats galvenais - lai cik apgrūtinoši tas nebūtu, nelietojiet vienu paroli visiem servisiem, jo uzzinot vienu, ļaundaris var iekļūt visos jūsu servisos. Ja slinkums atcerēties absolūti unikālas paroles, tad modificējiet kādu vienu dažādos variantos, piemēram "biezpiena putra (nr3)", "lindermana-kurbulis" vai "12+kafijas+bebri".

Vēl viens variants kā tikt galā ar ļoti daudzām parolēm atceroties tikai vienu, ir lietojot kādu paroļu glabāšanas servisu, piemēram 1Password.

Lai būtu vieglāk novērtēt savu jauno paroli, variet to pārbaudīt šeit howsecureismypassword.net.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies