Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: Dell Streak

Testi, Tehnika

Tests: Dell Streak

Lai cik ļoti dažiem no mums tas nešķistu nepatīkami, tomēr tehnoloģisko ierīču pasaulē uz palikšanu ienākuši skārienjutīgie ekrāni. Savā ziņā tas ir dabiski – ir taču tik saprotami un ērti bakstīt ekrānā tieši ar pirkstu, nevis ar kaut kādas datorpeles vai, nedo' dies', skārienpaliktņa starpniecību. Tāpēc skārienjutīgajiem ekrāniem ir savs paprāvs piekritēju pulks, un tāpēc mobilo ierīču ražotāji arvien biežāk saka atā ciparu un burtu tastatūrām.
Visbiežāk ar skārienjutīgiem ekrāniem aprīkoti mobilie telefoni. Retāk – datori. Un tikai pavisam nesen tika radīts kaut kas pa vidu – planšetdators. Tas ir tāds dators, kuram tastatūras nav vispār, ir tikai ar pirkstu vadāms ekrāns. Par šādām ierīcēm sākumā runāja daudz slikta, taču Apple iPad pierādīja, ka sava sāls un pielietojums ir arī šādiem, khm, datoriem. Tomēr cilvēkam nekad nav labi, tāpēc starp mobilo telefonu un planšetdatoru iespraucās ierīce, kurai pat grūti atrast nosaukumu: tas ir tāds mazs planšetdators, no kura var arī piezvanīt. Vai arī varbūt telefons, kurš ir tik liels, lai tēmētu uz planšetdatora vietu? Te mēs nonākam pie šodienas apskata subjekta – Dell Streak.

Lieltālrunis ir dzimis

Jocīgs tāds Dell Streak. Priekš mobilā tālruņa tiešām tā kā par lielu – kā nekā ekrāna izmērs sasniedz 5 collas pa diagonāli. Pielieku pie auss – sajūta jokaina. Liekas – runāšu un mana balss atbalsosies no stiklotās virsmas. Šķiet, ka pat senajos laikos mobilie telefoni nebija tik plati. Šis ir tāds, ka ar vienu roku grūti darboties, jo par ekrānpogu spaidīšanu atbildīgais īkšķis izrādās par īsu drošai visa ekrāna apkalpošanai. Skaidrs, ka šīs ierīces primārais darbs nav būt telefonam. Bet kam tad?

Tomēr izskatās Streak jauki. Glancēto ekrānu abos galos noslēdz noapaļotas korpusa malas, kurās prasmīgi paslēptas funkciju pogas, tīmekļa kamera un citi labumi. Ekrāns, kura izšķirtspēja ir 800x480 pikseļu, aprīkots ar kapacitatīvo skārienjutības iespēju, kas nozīmē – ierīce reaģē uz pieskārieniem, nevis uzspiešanu. Lai arī šādi vadāms ekrāns ir ļoti ērts, par ērtībām maksāt var sanākt ziemā, kad ar parastiem cimdiem ierīce diez vai būs lietojama.
Dell Streak sadzīvē

Šī lieltelefona ekrāns ir lielisks. Kontrastains, ass, ar labu reakciju uz skārieniem – labāku nemaz nevajag. Traucēja vien androīdtelefoniem raksturīgo atpakaļ, menu un home fiksēto pogu pārliekais jutīgums – ne vienu reizi vien netīšām ar atpakaļpogas gādību tiku izmests no interesantas aplikācijas pašā darbības karstumā.

Iebūvētā 5 megapikseļu fotokamera izrādījās diezgan čābīga. Mūsdienu tālrunī iebūvētas fotokameras attēla kvalitāte varēja būt daudz labāka. Par otru “actiņu” aparāta priekšpusē vispār nav vērts runāt, tās galvenais un galīgais pielietojums būs videozvani.
Iebūvētā skaļruņa radītais troksnis izrādījās visnotaļ paciešams, ja ņem vērā, ka Streak savu eksistenci pasaulei piesaka pa šauru restīti korpusa aizmugurē. Jāpiebilst, ka skaņa var stipri atšķirties atkarībā no vides vai matērijas, kas ir ierīces fonā, jo jūs, ja skatāties ekrānā, būtībā dzirdat skanējuma atbalsi.

Zvanīšana? No šī pasākuma centos izvairīties. Pirmkārt, likās, ka visi blenž uz džeku ar zinātnisko kalkulatoru pie auss, otrkārt... lielā virsma tiešām atbalso runātāju. Nu var jau būt, ka man rādījās, bet droši varu teikt, ka telefonsaruna caur šāda izmēra daiktu ir vareni spocīga.
Android. Labi vai slikti?

Tālrunī instalēta Android 1.6. operētājsistēma, kas ir gan labi, gan slikti. Labi ir tas, ka Android tomēr ir gana plaši izplatīta vide, kurā funkcionalitātes paplašināšanai pieejami daudzi tūkstoši dažādu aplikāciju. Slikti – Android aplikāciju izstrāde nav sevišķi labi organizēta un programmatūras kvalitāte ir stipri mainīga, kas šajā gadījumā izpaužas kā dažas labas aplikācijas nespēja pierast pie fakta, ka Streak ekrāna dzimtā konfigurācija ir horizontāla. Tā, piemēram, populārā labirinta spēlīte, kurā, telefonu gāzelējot, jāpamanās bumbiņu iemanevrēt pareizā caurumā, pagāžot Streak uz vienu pusi, bumbiņu ripina pavisam citur. Tādi un citi kaitinoši sīkumi pavadīja manu pazīšanos ar Streak, kaut arī citādi Android izskatās estētiski un lielākoties kalpo gana labi. Dzīvi, kā runā, var uzlabot, ja pamanās tālrunī ieinstalēt jaunāku Android versiju: šeit jāatgādina, ka, lai arī Android ir sastopama daudz un dažādās ierīcēs, katrs ražotājs savām ierīcēm operētājsistēmu īpaši pielāgo, bet pēc tam sakaru operators testē, tādēļ vismaz oficiāli šeit, Latvijā, pie jaunākās Froyo (2.2. versijas) bez operatoru atbalsta nemaz nevaram tikt. Neoficiāli – laipni lūdzu, urķu forumos detalizēti izklāstīts, kas jākačā un jāinstalē, un jāspiež, lai viss notiktu. Palasīju, sapratu, ka tur ir pārāk daudz “izlasiet rūpīgi līdz galam”, “nokačājiet šito” un “ja...tad...”. Nesaņēmos.Nerunājot par iepriekš minēto aplikāciju trulumu, arī pats Android noklusētajā konfigurācijā izrādās funkcionāli apdalīts. Nav tādu it kā pašsaprotamu lietu kā aplikāciju galētāja, failu pārlūka un tamlīdzīgi. Mēģināju izmantot modinātāju, bet jau pēc pirmās kopīgās pamošanās no sirds ienīdu tizlo modinātāja gaili (pats vainīgs, ka no nedaudzajiem standarta signāliem izvēlējos “kikerigū”), jo slidenais telefona korpuss formās ir no abiem galiem vienāds un bez treniņa ātri sataustīt un kur nu vēl ar miglainu skatienu ieraudzīt pareizās modinātāju apklusinošās pogas ir sarežģīti. Vēlāk gan atradu Android aplikāciju tirdziņā foršu modinātāju, kurš apklusināms ar telefona sirdīgu pakratīšanu vai pieredzējuša zivju bendes stilā veiktu uzsitienu pa laivas, piedodiet, naktsskapīša malu. Tādas lietas dara laimīgu. Tur tā Androīda sāls, ka šāds telefons būtībā ir tāda kā viedtelefona sagatave: lai ierīce kļūtu par kaulu no tava kaula, nāksies dažu labu brīdi pavadīt aplikāciju galerijās un konfigurācijas izvēlnēs.
Kronis visam ir Dell Streak iebūvētais radio uztvērējs, kurš pieejams tikai ar kaut kādu kreiso aplikāciju, kura darbojas tikai operētājsistēmas 2.1. versijā. Tas ir kā draudzēties ar meiteni, kura pirmo reizi ļauj sevi noskūpstīt tikai pēc teicami nokārtota matemātikas eksāmena.

Es teiktu – ideāls aparāts ikvienam, kurš gūst baudu no zombija ieraudzīšanas spogulī pēc garām, pie telefona hakerēšanas un pielāgošanas pavadītām naktīm.

Spriedums

Dell Streak ir kvalitatīvi būvēts un veiktspējīgs lieltelefons, kura mērķis un pielietojums tomēr ir miglā tīts. Telefonam tas ir par lielu, planšetdatoram – par mazu. Raugieties uz šo ierīci vairāk kā uz konceptmodeli, starpposmu ceļā uz kaut ko sakarīgāku (vai neko).

Plusi:
+ liels, kvalitatīvs, efektīvi izmantojams ekrāns
+ laba veiktspēja (ātri darbojas)
+ visai kvalitatīvs skaļrunis
+ viegli paplašināma funkcionalitāte ar Android market starpniecību

Mīnusi:
- pārāk liels, lai būtu telefons
- Android noklusētais aplikāciju komplekts ir nepilnīgs
- atpakaļpoga pārāk jutīga (vai nevietā)
- žēlīga fotokamera

Foto ar Dell Streak kameru  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

75.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

95.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

249.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

135.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

195.00 EUR
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

650.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies