Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Iepazīšanās ar Toyota Prius Plug-in

Auto, Testi

Iepazīšanās ar Toyota Prius Plug-in

Gribiet zināt ar kādiem auto mēs brauksim pēc gada? Es arī gribu zināt, jo tas pavisam noteikti nebūs šis Prius Plug-in. Savukārt pēc diviem gadiem gan, iespējams, ka šis sienas rozetē iespraužamais auto kļūs par kāda ikdienu.

Saulainajā vakardienā Toyota sarīkoja nelielu iepazīšanos ar jauno spraužam-hibrīdu. Šis ir tas pats vecais (jaunais) labais Prius hibrīds, tikai papildināts ar tostera cienīgu elektrības vadu. Šādi auto ir saražoti pārsimts eksemplāros, taču nopirkt tos nevarēs. Vismaz ne pagaidām. Pagaidām tie ir izdalīti dīleriem visā pasaulē, lai varētu noteikt publikas reakciju. Ja mēs potenciālie pircēji izrādīsim lielu interesi, tad pēc diviem gadiem - iespējams - šis auto nonāks veikalu plauktos.
Ko īsti dod iespēja pieslēgt auto elektrībai? Pavisam vienkārši - tas ļauj ietaupīt degvielu, tās vietā tērējot [salīdzinoši] lētāko elektroenerģiju. Tiesa, tas viss ir nelielos apjomos, jo ar vienu uzlādi elektrorežīmā Prius spēj nobraukt 20 kilometru. Izklausās smieklīgi maz, taču jāatceras divas lietas. Pirmkārt, beidzoties uzkrātajai enerģijai Prius ieslēgs benzīna motoriņu un varēs turpināt ceļu "parastā" hibrīda režīmā. Otrkārt, pētījumi rādot, ka 80% mūsu ikdienas izbraukumu ir tieši apmēram 20 kilometru garumā. Tātad pilnīgi mierīgi iespējams aizbraukt līdz darbam netraucējot benzīna dzinēju un nepiesārņojot gaisu. Skan labi. Tiesa, ja arī atpakaļceļa 20 kilometrus gribēsies nobraukt klusajā elektrorežīmā, nāksies pa ofisa logu izkārt elektrības pagarinātāju un pieslēgt tam mašīnu. Pilna baterijas uzlāde notiek pusotrā stundā. Forši.Salīdzinot ar "parastajiem" auto, šāds iespraužamais hibrīds ļaus izbaudīt klusu un [nosacīti] vidi saudzējošu braukšanu nelielos attālumos. Garāku ceļu nodrošinās benzīna dzinējs. Savukārt salīdzinot ar elektromobiļiem, Prius Plug-in ļauj neuztraukties par to vai galapunktā būs iespējams atrast rozeti kurai pieslēgties. Izklausās pēc zelta vidusceļa, kurā visiem ir labi. Kur ir āķis?

Āķis, protams ir cenā. Un vēlmē krāmēties ar vēl vienu uzlādējamu ierīci. Konkrēti cipari šobrīd nav nosaucami, taču Plug-in noteikti maksās vairāk par parasto Prius. Kurš jau maksā vairāk, nekā īsti taupīgs cilvēks var atļauties. Protams, intensīvā lietošanā lētākās elektrības izmaksas atsvērs auto [salīdzinoši] augsto cenu, taču šeit jau sākas vecais arguments par dīzeļauto nepirkšanu - dārgi pirkt, lēti lietot. Atmaksājas apmēram 5 gados. Parasti šajā argumentā uzvar vēlme nopirkt lētāku auto, nevis vēlme ietaupīt vālāk. Baidos, ka tieši tas pats notiks ar Prius Plug-in.Tam visam komplektā nāk papildus piesaistītā uzmanība. Prius jau pa gabalu "brēc" - skaties uz mani, es glābju leduslāčus! Bambusa čībās šļūkājošie sitīs uz pleca un uzslavēs, labāk informēti cilvēki atgādinās par enerģijas nezūdamībās likumu un to, cik ļoti vide tiek piesārņota, lai šādu auto uzbūvētu (vairāk kā būvējot "parastu" auto). Taču Prius veiksmīgi strādā kā pārejas posms autobūvē. Tas atver acis optimistiem un raisa diskusiju skeptiķos. Rezultātā visiem labi - autobraucēji un ražotāji sāk domāt vides aizsardzības jomā, pircēji bauda degvielas ietaupījumus, un ražotāji pelna milzu naudu pārdodot auto ar zaļu zāli un smaidošiem leduslāčiem bukletā.

Bet atmetot savu skepsi un aizspriedumus - es pavisam noteikti apsvērtu iespēju iegādāties auto kurš pilnīgā klusumā var aizvizināt pārdesmit kilometru attālumā (un viegli rūcot bezgalīgi tālu). Tiesa, tas auto noteikti neizskatītos pēc lakota gludekļa ar sazīmētiem kociņiem displejā...

Paldies WESS Motors.
O, jā! Prius zīmē ekonomiski braucot "izglābtos" kokus.
Jumta saules baterija, kas pieejama "parastajiem" Prius

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

40.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
iMac 21

245.00 EUR
Pārdod
Aerators_HECHT 5654

140.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

300.00 EUR
Pārdod
MacBook Air 11-inch 2011

280.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro Retina 2013

899.00 EUR
Pārdod
Dell alienware m17x

775.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
Huawei P20, 128GB, 4GB RAM

155.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
Blackberry Key2

220.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies