Huawei MateBook X Pro 2020
Tech,
Testi Nevienam nav noslēpums cik sarežģītā situācijā ir nonācis Huawei ar saviem viedruņiem, kuriem ir liegti visvisādi amurikāņu labumi, tomēr par laimi šīs problēmas neskar Huawei portatīvo datoru nodaļu, kur joprojām bez problēmām tiek lietots Windows 10. Un ņemot vērā cik labi ir Matebook X Pro dzelži, nav īsti iemesla to neapsvērt kā savu darba zirgu.
2020.gada X Pro ir būvēts līdzīgi viņu iepriekšējiem portatīvajiem un rezultātā ir vien 14.6mm biezs un sver savus 1.33kg, kuri kopā veido kombināciju, kas somā jutīsies visnotaļ ērti un nevienu īpaši nenogurdinās nēsājot to apkārt.
3 pret 2 ekrāna malu proporcija nāk atpakaļ modē, jo visi pēkšņi ir sapratuši, ka filmas mēs skatamies uz lielajiem ekrāniem, savukārt mazie ir vairāk produktivitātei, kur augstāks ekrāns nozīmē vairāk derīgas darba virsmas.
Pie tam šim ekrānam ir nudien plānas maliņas, kas paģēr to, ka webkamera ir paslēpta zem viena no klaviatūras taustiņiem, jo ekrāna malās to nebūtu iespējams ievietot. Ja nu gadās, ka esi viens no tiem, kas dikti pārdzīvo par kameras skatu no apakšas, es varu pačukstēt, ka datora aizmugurējo daļu drīkst pacelt augstāk, un tādējādi minimizējot šo trūkumu. Esmu sasniedzis to vecumu, kad tādas lietas vairs nerūp un, ja arī sanāk pandēmijas laikā ar kādu videokonferencēties, tad es par to nepārdzīvoju, bet pārējā laikā es vairāk priecājos par iespēju noslēpt visu, kas ir lieks. UN ja vēl tas nozīmē, ka ekrāna maliņa ir šaurāka.... dodiet divus ! Šis varētu arī patikt tiem, kam liekas, ka viņi tiek novēroti.
Runājot par privātumu, X Pro ieslēgšanas pogā ir iebūvēts arī pirkstu nospieduma sensors, kurš ļauj viegli un ātri atbloķēt datoru uzsākot darbu. Tas strādā nevainojami. Nupat jau būtu grūti iedomāties, ka katreiz ķeroties pie darba būtu jāievada gara (jo droša) parole.
Ja jau esam pievērsušies horizontālajai virsmai, tad jāpiebilst, ka X Pro klaviatūra ir lieliska garu gabalu rakstīšanai. Man nekad nav bijusi Apple tauriņklaviatūra, bet es varu tikai iedomāties, cik kaitinošs būtu portatīvais, ja klaviatūra gļukotu.
Skārienpaliktnis vai glāstvirsma (brrrr... kāds briesmīgs nosaukums) vai kā nu oficiāli jādēvē tas, ko mēs visi tāpat saucam par trakpadu, pilnīgi un galīgi valda pār tam uzticētajiem uzdevumiem. Slīd tieši tik cik vajag, klikšķ tik cik vajag, precīzi iezīmēt, trāpīt, aizvilkt nav pilnīgi nekādu problēmu. Bauda lietot.
Vēl viena lieta, kas ir absolūti baudāma ir 13.9 collu lielais, spožais, 3000x2000 pikseļu ekrāns, kurš ne tikai ir dzidrs un treknām krāsām, bet māk pielāgoties apkārtējās vides temperatūrai. Foto un Video Grāfi viebs degunus, bet mēs pārējie uzbaudīsim. Bez tam, jūs dārgie Grāfi priecāsieties par iespēju to atslēgt un svilināt acis ar savu zilo gaismu līdz rītausmai.
Te vēl jāpiebilst, ka tas pie visa ir vēl arī skārienjūtīgs ekrāns, ja nu kādam patīk nospeķot savu ekrānu bakstoties tajā ar pirkstiem. Es pamēģināju... nepatika... bet reizēm noderēja gan.
Par citu dzelžu varenību es nudien neko te daudz nerakstīšu. Specifikāciju variet apskatīt
šeit. Tikvien piebildīšu, ka dzelžu pietiks arī prasīgākajiem no mums.
Jāpiemin tikai vēl baterija un lādēšana. 56Wh baterijas mierīgi pietiks darba dienai. Mēs aizvien vairāk tuvojamies tam brīdim, kad datorus mēs lādēsim kā viedruņus, pa nakti uz naktsgaldiņa. Bet, ja nu tomēr ir bail riskēt un izdomāsiet nesāt līdz 65W USBC lādētāju, tam ir viens feins blakusefekts - to taču var izmantot arī viedruņa uzlādei. Sīkums, bet patīkami.
Runājot par viedruņiem, sīkumiem un patīkami. Bildēs reku tur labajā apakšējā malā ir tāda "Huawei Share" uzlīme. Nesajauciet to ar to otru Intel mēslzīmi, kuru varu ieteikt ar fēnu pasildīt un noņemt nost, un pēc tam, ja paliek kādi līmes pārpalikumi, tad ar jebkuru dezinfekcijas līdzekli samitriniet salveti un noslaukiet prom. Huawei Share uzlīmi gan neaiztieciet, tā ir laba :)
Bet, tātad, ja vien jūsu rīcībā ir kāds no pēdējo paaudžu Huawei P sērijas viedruņiem (man bija iedots līdzi P40 un pašam ir savs P20), to pieliekot šai zīmei ar ieslēgtu NFC, dators un viedrunis automātiski mēģina savienoties. Kad tas ir noticis, viedruņa ekrāns parādās datora ekrānā, pēctam to var vadīt tam pat nepieskaroties. Arī zvanus pieņemt. Es ticu, ka paies kāds laiks, pirms mēs sapratīsim visas šāda savienojuma priekšrocības. Tomēr es zinu, ka eventuāli šāda un vēl lielāka aparātu integrācija ir neizbēgama, jo produktivitātei tā nāk tikai par labu. Jāpiebilst, ka viedrunim nav jāpaliek uz tās uzlīmes, ja nu kādam tas nelikās saprotami.
Nu vei cik daudz visa kā feina var pateikt par šo X Pro. Paliek vien jautājums: vai tam ir kādi trūkumi ? Tikai viens trūkums ... cena. Raksta rakstīšanas brīdī konkrētajam modelim ir nedaudz virs EUR 1800. Es saprotu, ka šis ir no premium aparātu plauktiņa, tomēr ... nē, tas ir par daudz.