Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Un tāpēc man riebjas, ka mūsdienās vairs nav dīzeļu

Auto

Un tāpēc man riebjas, ka mūsdienās vairs nav dīzeļu

Šogad nolēmu ļoti laicīgi nomainīt vasaras riepas. Biju izplānojis to darīt “rīt”, bet tad pienāca rītdiena un uzsniga sniegs. Tāpēc riepu maiņu atliku. Joprojām gan agros rītos vēl var noķert mīnusu, bet tā kā dienas ir labos plusos, nav prātīgi deldēt ziemenes. Turklāt priekšā bija plānots garāks izbrauciens, ap 300 kilometriem.

Devos ceļā un nolēmu izdarīt to, ko sen nebiju darījis - noresetot degvielas patēriņu. Tas man bija neaiztikts kādus trīs gadus. Noresetoju un braucu. Braucu prātīgi. Es vispār braucu diezgan prātīgi. Es nepārsniedzu ātrumu, maksimāli visu laiku braucu ar kruīza kontroli. Tā ir ērtāk un mazāk stresa. Praktiski ar visiem testa auto es braucu tāpat. Maksimāli lietojot kruīzu un prātīgi.

Atbraucu atpakaļ un apskatījos ciparu. Tas ir tas, kas bildē. 3.6 litri uz simta. Man patīk. Es gribētu vēl mazāk. 3.2 vai vispār palīst zem 3. Bet nesanāk tomēr ar manu “veco dīzelīti”. Un te man sametās dusmas. Ne par manu veco. Par visiem jaunajiem.

Mūsdienās vairs nav dīzeļu. Praktiski visi jaunie modeļi iznāk jau vispār bez dīzeļa opcijas. Vismaz Eiropā. Ir visādi forši trīscilindrinieki, hibrīdi, maigie hibrīdi. Ir pat ar rūpnīcā uzstādītu gāzes iekārtu. Bet nav dīzeļu. Un tas ir sasodīti stulbi, jo pilnīgi neviens no visiem šiem modernajiem trīscilindriniekiem, hibrīdiem, maigajiem un gāzeniekiem nespēj ne tuvu sasniegt tādu patēriņu kā “mans vecais dīzelis”.


Es cenšos. Visiem, gan knapiem elektromobiļiem, gan lopiskām raķetēm es cenšos sasniegt pēc iespēja mazāku reālo apstākļu patēriņu. Neviens nespēj ko šādu. Lādējamie hibrīdi - jā, jo viņi pusi ceļa veic ar elektrību, tāpēc vidējais sanāk mazs. Bet neviens cits modernais auto man neiedos 3.6 vai mazāk.

Kāpēc? Jo tā lētāk. Ražotājam. Mazāk sarežģītības. Turklāt visi cenšas spiest uz elektrību un norādīt to kā patieso taupīguma opciju. Ir jau forši ar to elektrību, ja neskaita, ka tie auto maksā miljonu! Mēs jau esam pieradināti, ka parasts kompaktklases auto var maksāt 30-40 tūkstošus. “Jo elektrisks”. Ejiet ratā! Atdodiet dīzeli!

Jā, izmeši ir problēma. Kā visiem iekšdedzes dzinējiem. Un te atkal parādās iespēja ražotājam ietaupīt - par izmešiem jāsatraucas tikai viena tipa dzinējos.

Es neceru ar šo “pamodināt industriju” un sagaidīt atpakaļ dīzeļus. Ēra ir beigusies. To vairs nebūs. Ja gribat sev vēl dzīvē ekonomisku dīzelīti - grābiet ciet tagad! Jaunu jau vairs nav, 2-5 gadus vecus jāmeklē.

Man vienkārši ir skumji, jo tik feinus patēriņus mēs vairs neredzēsim. Benzīnnieks nekad tādus nav spējis un to tāpat vairs neturpinās attīstīt. Jo nāk elektrība. Sāciet tik krāt naudu, jo bez 50 tūkstošiem “golfiņu” vairs nedabūt.

  
 
 Iepriekšējais →


.


comments powered by Disqus


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies