Autors: Kārlis
Beidzot aifons spēs atpazīt seju ar masku - apdeito telefonu! Mobilie Es ienīdu FaceID no pirmās dienas. Man tas likās tik nejēdzīgs risinājums jau atrisinātai problēmai. Pilnīgi visās jomās tas ir nejēdzīgāks par TouchID pirkstu lasītāju. Un tad atnāca kovids un parādīja vēl kādu kapitālu FaceID trūkumu - tas nesaprot seju ar masku.
Pirmo reizi ar to tā pa īstam saskāros pērn vasarā olimpiādē, kur maskas bija obligātas visu laiku, jebkur izejot no viesnīcas. Tas nozīmēja, ka sešciparu kodu es telefonā dabūju ievadīt burtiski simtiem reižu dienā. Katru reizi es nolādēju Kuku par šo brīnišķīgo jaunievedumu. Kāpēc pilnīgi visi citi ražotāji spēj iestrādāt arī pirkstu lasītāju, bet Apple nē? Jo ej ieskrieties, tāpēc!
Bet, nu, beidzot šim murgam (tikai FaceID, diemžēl ne kovidam) iespējams ir pienākušas beigas. Tieši divus gadus pēc pandēmijas sākuma, Apple beidzot ir iemācījis aifoniem atpazīt seju ar masku.
Uzinstalēju.
Nū. Iemācījies ir stiprs vārds. Pēc apdeita aifons liks vēlreiz noskenēt seju, bez maskas. Pēc tam apgalvos, ka viss ir kārtībā. Pamēģinu - neatpazīst. Vēlreiz - nekā. Vēlreiz - nekā. Nestrādā.
Aizeju uzstādījumos. Pasaku, ka gribu piereģistrēt alternatīvo izskatu. Un izslēdzu uzmanības nepieciešamību (kad FaceID strādā tikai tad, ja tev ir atvērtas acis). Uuun tagad strādā. Ar masku. Strādā trīs no piecām reizēm. Ak, Apple. Cik grūti bija iebūvēt pirkstu lasītāju?
Precizēšu - es lietoju visai lielu, ovālu respiratoru. Ar to ir jaukti rezultāti.
Pamēģināju citas opcijas. Ar “parasto" respiratoru, medicīnisko masku un auduma masku - strādā samērā uzticami. Tās pēdējās divas gan nevajadzētu lietot, bet tas ir cits stāsts.
|
| .
|
|