Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Ingus

Huawei P40 - trīs scenāriji

Mobilie, Foto

Huawei P40 - trīs scenāriji

Šī apskata galvenais mērķis ir atbildēt uz jautājumu : Vai jaunie Huawei viedruņi ir gatavi lietošanai laikā, kad tiem oficiāli ir liegti visi Googles un citu ASV kompāniju labumi?

Par to, kāpēc šāds jautājums, reti kuram vajadzēs stāstīt visu to epopeju ap ASV sankcijām pret Huawei. Joprojām tā arī nav skaidrības, par to vai tām vispār ir kāds pamats, vai tas ir tikai Trampa trumpis (joks paredzēts) tirdzniecības līguma ar Ķīnu pārrunu ietvaros. Te savukārt ir dīvaini, ka Ķīna neatriebjas piemēram Apple ar pretsankcijām, bet tas lai paliek gudrinieku apspriedēm. Fakts ir fakts - Huawei ir apgriezti spārni.


Man viedrunis ir tikai instruments, bet kā tādam tam ir jāpiepilda visas uz to liktās cerības. Jo sevišķi par tādu naudu (apskata tapšanas laikā P40 cena ir ap 700 eiro).
Tātad instrumenti, kas man ir nepieciešami:

Kamera. Tā nav tikai pati kamera, kas uzņem bildi. Man tas nozīmē arī bilžu apstrādi ar Snapseed, vai vismaz Photoshop Express. Bilžu automātisko sinhronizāciju uz mākoni ar Google Photos (jo tikai tajā ravējot bildes, tās izravējas visur). Iespēju šīs bildes ievietot Instagramā vai nosūtīt radiem, draugiem, paziņām Mewē, Whatsappā (lai arī cik es to nemīlētu).

Pārlūks. Tāds, kura visi bookmarki un paroles sinhronizējas ar ķapļapu (Edge, Firefox).

Banku un autorizāciju aplikācijas (Swed, Luminor, SmartID, Curve, Revolut, GPay, Authy, FamilyLink)
Izklaides aplikācijas (Netflix, Hulu, PodcastAddict, Kindle, GoogleMusic, Youtube, VLC).

Darba utilītas (TotalCommander + FTP,OneDrive plugini)

Jauno Huawei flagmaņu lietošanai ir trīs scenāriji:

Pirmais un visvienkāršākais ir izmantot to, kas ir dots. Jau uzstādītos appus un Huawei AppGallery.
Es ticu, ka Huawei šobrīd pieliek milzīgas pūles, lai pievilinātu android izstrādātājus publicēties savā AppGallery, bet neskatoties uz to, tikpat droši es varu noziņot, ka tur šobrīd nav ko darīt. Populārākajiem appiem pārsvarā ir pieejamas vai nu webversijas (instagram, google photos, google drive), vai tiešie apk linki (facebook,whatsapp), vai arī par tiem vispār tur nekas nav atrodams (Snapseed, Photoshop, Smart-ID). No saviem appiem tikai Podcast Addict un Total Commander atradu. Kad kādu laiku esam pamocījušies saprotot, ka nekas nebūs kā iepriekš, ķeramies pie nākošā scenārija.

Otrais un oficiāli neoficiāli izskanējušais - Phone Clone. Tas solās pārklonēt appus no jebkura iepriekšējā viedruņa (gan Android, gan iOS). Šis risinājums izskanēja tik daudz vietās internetā un tik pārliecinoši, ka man radās maldīgs priekšstats, ka arī googles appus tas pārklonē, bet nē. Tas tikai pārkopē visus citus appus un to datus. Šajā variantā man arī ilgi neizdevās aizkavēties, jo daļa no aplikācijām nestrādāja (piem. Smart-ID). Tām kaut kur tur apakšā vajag tos pašus gogles servisus - neprasiet kāpēc. Šajā scenārijā pamēģināju arī sānlādēt (sideload) dažnedažādus appus no alternatīviem avotiem - manā gadījumā es izvēlējos apkmirror.com. Viss ir ar tieši tikpat mainīgām sekmēm - viens iet, otrs neiet utt. Kādu laiciņu pamocījies nolēmu mest visu pie malas un bliezt ar lielgabalu.

Trešais - uzmocīt Huawejam virsū neoficiālus google appus.
Ak mī un žē. Biju pārliecināts, ka aizzemju kuļibini jau sen visu ir izkoduši, un gan jau ar paša Huawei atbalstu viss būs vienkārši, bet ... Pirmkārt skaidru instrukciju tā īsti atrast nav tik vienkārši, jo tam pašam P40 ir vēl arī gan Pro, gan Lite versijas. Meklētājam P40 visi vienādi. Pēc pirmajām piecām neveiksmīgajām receptēm, kuras ietver neskaitāmu skaitu soļu - kā tādā dejā ar zvārguļiem, paguru un gandrīz jau nolaidās rokas. Dienu vēlāk vēlreiz saņēmies atradu kaut ko daudz maz skaidru kaut kāda portugāļa Youtubes video, ar visiem soļiem aprakstītiem video aprakstā (abus pieglabāju, ja nu ... pat nezinu kam). Viss nenotika gluži kā tam portugālim, bet centīgi bakstīju visu kā viņš lika un beigās kaut kas līdzīgs google servisiem arī tikai uzmocīts uz mana P40. Joprojām leca un lec kaut kādi paziņojumi palaižot jaunus appus, katram no tiem notification daļā nākas atslēgt paziņojumus par googles servisiem. Pēc video soļiem sanāca, ka tiem nevajadzēja lekt, bet ... kā ir tā ir, ja vien vispār kaut kā var tos atslēgt.

Smart-ID izdevās pierunāt, bankas izdevās pierunāt, microsoft konts ielaida, excelis words iet, spotify iet, waze iet, instagram iet, snapseed un photozhop iet. Palika tikai Family link, kuru izmantoju, lai konktrolētu sīko telefonus, nu nekādi nevar pierunāt palaisties. Google Asistents nevar saglabāt atgādinājumus, Google Pay vienkārši nestrādā - dikti jau esmu pieradis, lai tā vienkārši atteiktos.

Kopumā varētu teikt, ka, neskatoties un dažiem nestrādājošajiem appiem, beidzot tas tomēr ir kautcik necik lietojams aparāts.

Runājot par dzelžu pusi... tas ir ļoti labs. Es pat esmu gatavs tam piedot austiņu izejas un microSD paplašinājuma neesamību (var gan izmantot to Huawei jauno standartu atmiņas kartei, bet ...).

Kameras ir viss ko viens entuzizasts var vēlēties - ir ultrawide (17mm), ir parastais (27mm), ir x3 (81mm), ir x5 (135mm). Pie tam, visas no tām ir lietojamas - neviena nepārvērš bildi akvarelī. Video smuks, stabils, skaņa dzidra.

Par skaņu runājot jāpiebilst, ka ārējais skaļrunis ir tik labs, ka fona mūzikai strādājot pilnīgi pietiks. Ir pat kaut kas attāli līdzīgs basam.

Pirkstu nospiedums ekrānā strādā labi. Sejas atpazīšana vēl labāk. Par to, kuru lietot, nestrīdēšos.

Viedruņa izmēri šiem laikiem ir neparasti saprātīgi - tas ļoti labi guļ rokā. Runājot par formu tikai jāņem vērā, ka, lai kameras būtu tik labas, tās aizņem vairāk vietas nekā parasti un kameru taisnstūris viedruņa aizmugurē izskatās, kā pielipis mazāks viedrunis.

Par ekrānu runājot - par krāsām, gaismām neko neteikšu - tās ir tādas, kā tām jābūt - nav kur piesieties, bet patīkami, ka ekrāns nav nolocīts - nekādu falšo pieskārienu.

Vai ir vērts tā nopūlēties ? Vai P40 ir kaut kas īpašs, tā vērts?Vienīgais reālais iemesls, kā jau daudziem mūsdienu flagmaņiem, ir kamera. Kamera uzrunā, bet viss cits atstāj bēdīgu sajūtu. Jo sevišķi par prasīto naudu. Nepārtraukti ir tā nepabeigtības sajūta. Tā kā tādai beta versijai, vai kaut kas līdzīgs džeilbreikotam aifonam. Ir lietas, kas sajūsmina. Un ir lietas, kas liek vilties. Visu laiku pakausī sēž doma par to, kas būs nākošais, kas nestrādās? Kas būs pēc updeitiem? Uzmocītie Gapps vēl griezīsies vai visiem deviņiem elles riņķiem būs jālec vēlreiz cauri?


  
 
 Iepriekšējais →


.


comments powered by Disqus


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 7a

295.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Razer Core X Chroma - eGPU

250.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

375.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

425.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies