Autors: Kārlis
Es iebāzu ausīs nākotni, bet tā vēl nebija gatavaTehnika Es neesmu lietojis Apple AirPods. Man galīgi nerūp tērēt tik milzīgu naudu austiņām, kas tik bieži jālādē un potenciāli nemaz neturas ausīs. Es lietoju uz-auss liekamās bezvadu austiņas un tās ir maģiskas. Tāpēc es sapriecājos, kad man piedāvāja šīs mazās figņas, jo atšķirībā no Apple trubiņām, ir sajūta, ka šīs ausīs turēsies. Un turas!
Samsung Gear IconX tās saucas. Ideja ir tieši tāda pati kā AirPods - mazas austiņas ar mazu bateriju, kas ieliekamas mazā kastītē ar lielāku bateriju. Kastīte tiešām neliela, bet tās forma varēja būt ērtāka. Diezgan bieza un turēt bikšu kabatā neērti. Jāliek somā.
Izņemot austiņas no kastītes tās uzreiz aktivizē Bluetooth un meklē telefonu. Atrod parasti ļoti ātri un nekādi citi rituāli nav jāveic. Austiņām sānos (vai priekšpusē, kā skatās) ir skārienjutīgs panelis, ar kuru var dod dažādas komandas. Pieskaries - nopauzē. Piesit divreiz - patin uz priekšu. Pavelc uz augšu - pagriez skaļāk. Uz leju - klusāk. Ērti. Reizēm gan nenostrādā, jo pieskaries pārāk viegli.
Pašas austiņas ir ausī iebāžamās. Kas vien nozīmē, ka tās labāk turas un tās labi bloķē apkārtējo troksni. Komplektā ir dažāda izmēra gumijas uzmavas un gumijas ļipiņas, kas ļauj austiņas pielāgot dažādām ausīm. Dzi, Apple?
Parunāsim par skaņu. Es neko no skaņas nesaprotu un man likās, ka skaņa ir diezgan “augšīga”, mazliet džinkstoša. Bet man tas nerūp, jo pirmkārt, šāda tipa austiņas noteikti nav audiofīliem piemērotas un otrkārt, es lielākoties klausos podkāstus, un tur skaņa bez jaudīgiem basiem ir vēlama un patīkama.
Kas nav patīkams ir Bluetooth. Vai Samsung. Es nezinu kurš īsti ir vainojams, bet austiņām ir divas būtiskas problēmas. Pirmkārt, tām ir ļoti ierobežots darbības diapazons. Cik ierobežots? Ja ieliek telefonu bikšu kabatā, tad pie katra otrā soļa skaņa pārtrūkst. Bet reizēm nepārtrūkst. Nekad nevar zināt kā veiksies. Otra lieta, kas acīmredzot izriet no pirmās, ir kanālu sinhronizācija. Reizēm austiņas pazaudē savstarpējo sinhronizāciju un katra skan ar nelielu nobīdi. Milisekundes? Pussekunde? Kaut kā tā. Tas, protams, rada nenormāli stilīgu stereo efektu, gluži kā FM radio deviņdesmitajos, tomēr ilgi tas nav baudāms. Īpaši jau klausoties runājošus cilvēkus.
Pirmajās dienās es IconX iemīlēju un jau tirinājos ap domu kā tādas dabūt lietošanā, tomēr tie signāla gļuki vēlāk arvien vairāk sāka traucēt un man nācās secināt, ka produkts tomēr vēl nav gatavs. Tie, kas ir pieraduši, ka ar Bluetooth vienmēr jāapejas kā ar jēlu olu un ir gatavi to pieciest - nešaubīgi var izbaudīt IconX bezvadu ērtību. Bet es laikam jau esmu par vecu, lai piecpadsmit minūšu gājienā no darba uz mājām krāmētos ar atkārtotu austiņu atpārošanu un sapārošanu. Ā, vēl viens triks, ko austiņas izspēlē - reizēm ieliekot tās kastītē lādēties, tās neatslēdz Bluetooth savienojumu ar telefonu. Pēc pāris stundām tikai attopies kāpēc telefons tik patīkami klusē. Jo tās visas neciešamās notifikācijas pīkst Samsung lādētāja kastītē.
Īsāk sakot. Man ļoti, ļoti patīk šī ideja. Mazas bezvadu austiņas, kas patiešām labi turas ausīs un bloķē apkārtējo troksni un ir pietiekoši nepamanāmas. Šī ir nākotne un jau tagad ir grūti iedomāties piņķerēšanos ar vadiem. Tomēr šī nākotne izrādās vēl nav pavisam gatava. Visticamāk vecā labā drauga Bluetooth dēļ. Tas tāpat kā Linux “būs gatavs nākamajā versijā”.
|