Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Trīs maģiskās aplikācijas bilžu uzlabošanai telefonā

Softs, Mobilie, Foto

Trīs maģiskās aplikācijas bilžu uzlabošanai telefonā

Runa nav par Instagram. Pat par VSCO cam ne. Tā ir pavisam cita opera. Šoreiz par diezgan specifiskām aplikācijām, kas katra dod iespēju uzlabot vai mainīt kādu konkrētu bildes parametru. Pastiept, pavilkt, sagāzt un izdzēst.

Reizēm, gadās uzņemt lielisku kadru, taču kaut kas tajā nav līdz galam forši. Varbūt tā ir māja, kas izskatās pārāk šķība, varbūt tas ir nevietā ielīdis tūrists. Bet varbūt vienkārši bilde ir par šauru un vajag to pastiept. Visiem šiem gadījumiem ir pieejamas lieliskas aplikācijas. Šoreiz par dažām no tām.


SKRWT - iztaisno plaknes

Šīs aplikācijas vienīgais uzdevums ir savest kārtībā perspektīvu. Vertikāli, horizontāli un sfēriski. Visbiežākā nepieciešamība ir iztaisnot mājas.Fotografējot no acu augstuma tuvumā esošās ēkas neizbēgami kadrā būs šķības. Parasti tas izpaužas tā, ka mājas augšpuse arvien vairāk sašaurinās. Jo augstāka māja, jo šaurāka tā paliek. Visas situācijas gan neizglābt, bet bieži būs situācijas, kurās ēkas varēs savest kārtībā.

SKRWT ļauj koriģēt gan vertikālo, gan horizontālo plakni. Vienkārši ielādē bildi, izvēlies nepieciešamo korekciju un sāc bīdīt, līdz rezultāts šķiet apmierinošs. Reizēm ar vienas plaknes korekciju nepietiks un būs "jāstaipa" abos virzienos. Bieži vien pietiek ar pāris procentiem, lai bilde no vienkārši foršas kļūtu par lielisku.

Aplikācija ļauj arī koriģēt objektīva sfērisko izliekumu.

TouchRetoutch - izdzēš lieko

Šīs aplikācijas vienīgais uzdevums ir izdzēst lieko. Lieko mākoni, lieko tūristu, liekos vadus, lieko pīli. Jebkuru bildes elementu, kurš šķiet traucējošs vai vienkārši bojā kompozīciju.Process ir ļoti vienkāršs. Ielādē bildi, ar sarkanu otu iezīmē to objektu, kurš šķiet traucējošs un spied pogu Start. Ar elegantu animāciju nevēlamais objekts no bildes pazūd.

Ja nepieciešams precīzāk iezīmēt vajadzīgo elementu, bildi var palielināt vienkārši pastiepjot to lielāku.

Protams, jāsaprot, ka visam ir savas robežas un ne vienmēr visu varēs izdzēst. Vislabāk dzēšanai pakļaujas objekti, kas ir vizuāli atdalīti - piemēram lidmašīna mākoņos, suns sniegā, tūrists uz vienmērīgas sienas. Sarežģītās ainās diemžēl aplikācija nespēs palīdzēt. Taču tās spējas bieži vien pārsteidz, tāpēc nevajag priekšlaicīgi atmest ar roku.

AntiCrop - piezīmē klāt trūkstošo

Šīs aplikācijas vienīgais uzdevums ir paplašināt bildi, mākslīgi piezīmējot klāt trūkstošo attēla malās. Izklausās neticami, taču darbojas apbrīnojami labi.Viena no tipiskākajām situācijām, kad šo vajag pielietot - ir vertikāla bilde, kuru gribi ielikt Instagramā, bet tiklīdz bilde tiek automātiski ielikta kvadrāta formā, tai tiek nogriezts kāds būtisks elements. Piemēram, tu nobildēji Eifeļa torni, bet liekot bildi Instagramā ir jāizvēlas vai nu nozāģēt tornim augšu vai apakšu, jo viss kadrā neietilpst.

Šeit, iespējams, glābs AntiCrop. Atver bildi, izvēlies vēlamo formātu, piemēram kvadrātu, un tad vienkārši pavelc bildes rāmi vēlamajā izmērā. Aplikācija pati piezīmēs klāt trūkstošos bildes elementus. Nopietni.

Protams, arī šeit iespējas ir ierobežotas un ne vienmēr aplikācija spēs piezīmēt bildi korekti. Vislabākie rezultāti būs tad, ja objekti bildes malā būs vienmērīgi un horizontāli - piemēram biezi krūmi, horizonts jūrā, utt. Sliktāk ies, ja pie malas būs diagonālas līnijas un sarežģīti objekti.

Tomēr arī šajā gadījumā - aplikācija ļoti bieži pārsteidz ar savām spējām, tāpēc labāk pamēģināt, nevis priekšlaicīgi padoties.

Lasot par šīm aplikācijām daudziem noteikti jau tirpst pirksti vērt vaļā komentāru sadaļu un lieliem burtiem rakstīt iekšā "bet ir taču fotošops!". Jā, ir fotošops. Bet stāsts nav par to. Fotošops ir dārgs. Fotošops nav vienmēr līdz telefonā. Un daudziem tas absolūti nav aktuāls. Šīs ir konkrētas aplikācijas konkrētām vajadzībām.

Lielākajai daļai telefonfotografētāju šīs aplikācijas nebūs nozīmīgas. Bet ja tu esi no tiem, kas "svīst par sīkumiem" - iesaku pamēģināt. Ar pāris pieskārieniem telefonā varēsi būtiski uzlabot savas bildes.

P.S. Izmantojot dienesta stāvokli, atgādināšu, ka šeit var sekot manām Instagram bildēm

  
 
 Iepriekšējais →


.


comments powered by Disqus


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies