Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Uzdāvini sev sirdsmieru - savu datu rezerves kopiju bez apjoma ierobežojuma

Tehnika, Softs

Uzdāvini sev sirdsmieru - savu datu rezerves kopiju bez apjoma ierobežojuma

Plānojot savu jaunā gada apņemšanos, ieplāno ko patiesi noderīgu - savu datu rezerves kopiju izveidošanu. Tas izklausās sarežģīti un nogurdinoši, taču patiesībā aizņems daudz mazāk laika kā viens sporta zāles apmeklējums piektajā janvārī. Runa ir par tiešsaistes rezerves kopijām, jeb latviski sakot online bekapu.

Atbildīgākie no mums noteikti izmanto kādu iespēju datu kopēšanai ārējā diskā. Mac datoru lietotāji jau vairākus gadus bauda Time Machine priekus, bet PC lietotāji izmanto citus, līdzvērtīgus risinājumus. Tomēr lielākajai daļai datorlietotāju arī tas šķiet pārāk sarežģīti. Jāpērk ārējais disks, jātur to pastāvīgi pieslēgtu vai laptopa gadījumā jāatceras regulāri pieslēgt un tas ātri vien beidzas ar diska aizmiršanu plauktā. Visu šo problēmu risina rezerves datu mākonis. Pāris klikšķi un aizmirsti par kaut kādiem ārējiem diskiem un neuztraucies par datu pazušanas iespēju līdz pat brīdim, kad nomirs tava datora cietnis. Un diemžēl jautājums nav VAI tas nomirs, bet gan - KAD. To ir ļoti būtiski saprast - datora disks ir ilgtermiņa loterija, kurā tu zaudēsi bez īpaša brīdinājuma. Tas var notikt pēc pieciem gadiem, bet var arī notikt pēc trim dienām. Diemžēl tad jau būs par vēlu, lai izglābtu savas fotogrāfijas, vēstules, kursa darbus un citus svarīgus failus.
Tāpēc - uzdāvini sev Jaunajā gadā Backblaze. Tas ir viens no servisiem, kas piedāvā tiešsaistes rezerves kopiju veidošanu. Par tā izmantošanu ir jāmaksā 5 dolāri mēnesī, par ko tu iegūsti neierobežoti lielu vietu savu datu rezerves kopijām. Ar Backblaze vari "bekapot" visu sava datora saturu, kā arī visus pie tā pieslēgtos ārējos cietņus. Kaut trīs, piecus vai piecpadsmit terabaitus. Cik vien gribi, cik vien vajag, tikai par pieciem dolāriem mēnesī.

Daudzi noteikti rauks degunu par nepieciešamību maksāt. Tas diemžēl ir neizbēgami. Var maksāt pērkot ārējo cietni. Var maksāt ar asarām par zudušajiem datiem. Un var maksāt 5 dolārus mēnesī par Backblaze. Tie ir 50 eiro gadā par neierobežotu datu apjomu. Apmēram tik pat, cik 1TB ārējais cietnis.Backblaze darbojas ļoti vienkārši. Uzstādi aplikāciju savā datorā (Windows vai Mac), ja vēlies, norādi kuras mapes izslēgt no automātiskas kopēšanas, un ja vēlies, norādi laika periodu, kurā aplikācijai darboties. Piemēram, naktī. Tas arī viss. Nopietni, tas arī viss. Pāris klikšķi, pieci dolāri, un visi tavi dati ir maksimālā drošībā. Vienmēr. Katru dienu.

Protams, jārēķinās, ka paies zināms laiks, līdz visi tavi dati tiks salādēti mākonī. Atkarībā no interneta pieslēguma, tas var ilgt vairākas dienas. Taču šo pakalpojumu droši var lietot arī tie, kas joprojām spiesti dzīvot ar nožēlojamo DSL internetu.

Tad, kad pienāks skumjā diena un tava datora cietais disks aizies mūžībā - jebšu, tikpat nepatīkams brīdis - datoru paņems garnadzis, Backblaze ar pāris klikšķiem visus tavus datus salādēs atpakaļ. Man par laimi pagaidām vēl nav nācies izmantot šo pakalpojuma procesu, taču daudzus tas ir glābis. Backblaze savā pastāvēšanas laikā ir atjaunojis vairāk kā sešus miljardus failu.Backblaze izmantošanai ir vēl viens patīkams bonuss - mobilā aplikācija, kas ļauj jebkurā brīdī piekļūt jebkuram savam failam. Nav vairs jādomā vai vajadzīgo dokumentu, bildi vai video saglabāji Dropbox vai Google Drive mapē. VISS ir pieejams Backblaze mākonī.

Ja viss augstāk minētais šķiet pārāk skaisti, lai būtu patiesi - izmēģini pats! Backblaze piedāvā iespēju 15 dienas izmantot servisu bez maksas. Uzliec, pieslēdz, pamēģini. Un vairs neuztraucies par rezerves kopijām.

Nopietni. Uzdāvini sev Jaunajā gadā sirdsmieru par saviem datiem.
- Backblaze izstrādātāji sola maksimālu datu kodēšanas drošību un līdz šim nekāda datu noplūde nav bijusi, bet, protams, ja šādam pakalpojumam neuzticies, tad būs jāizmanto citas metodes.
- Līdzīgs serviss, kas piedāvā šādu pakalpojumu ir CrashPlan. Tajā ir pieejams arī interesants papildus serviss - iespēja "bekapoties" uz drauga datoru bez maksas.
- es neesmu nekādā veidā saistīts ar Backblaze, uzņēmums man neko nemaksā par tā popularizēšanu. Es vienkārši cenšos maksimāli vērst uzmanību problēmai, kuru lielākā daļa datorlietotāju ignorē.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Razer Core X Chroma - eGPU

250.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

375.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

425.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

295.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies