Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Latvija uzvar pasaules Sumo Robotu čempionātā Japānā

Dažādi

Latvija uzvar pasaules Sumo Robotu čempionātā JapānāAbsolūti kolosāla ziņa! Latvija var!

14. decembrī, Tokijā, Ryōgoku Kokugikan centrālajā sumo arēnā norisinājās Japānas augsto tehnoloģiju sporta veida - Sumo Robotu finālsacensības. Pirmo reizi 26 gadu sacensību vēsturē, tajās uzvarēja ārzemju pārstāvji - Latvijas "Robotu Skolas" komandas dalībnieki - Einārs Deksnis un Agnese Kapace ar robotu "Blitz".

Robotu Sumo cīņas ir tradicionāls izglītojoši-zinātnisks sporta veids, kura pamatā ir gadiem ilgs darbs, projektējot un būvējot robotus. Sacensību laikā šie roboti bez cilvēka līdzdalības, tikai balstoties uz iepriekš ieprogrammētām stratēģijām, ar sensoriem mēģina ieraudzīt pretinieku, izvairīties un īstajā brīdī ar savu dzinēju un magnētu spēku izgrūst pretinieku no ringa - līdzīgi kā cilvēku sumo cīņās. Lai izveidotu spēcīgu Sumo robotu, tā radītājiem lieliski jāpārzin gan mehānika, gan elektronika, gan programmēšana. Robotu Sumo tehnoloģijas ir sasniegušas tādu līmeni, ka labākie roboti, kas paši sver tikai 3 kg, īstenojot sarežģītus manevrus, pie metāla ringa ar magnētiem pievelkas ar vairāk kā 200 kg spēku un tajā pat laikā pārvietojas ar ātrumu 5 metri sekundē, mainot kustības virzienu gandrīz momentāni.Robot Sumo Tournament ir pirms 26 gadiem dibināts turnīrs, kurā visa gada laikā visos Japānas reģionos notiek priekšsacīkstes, kuru uzvarētāji kvalificējas finālsacensībām Tokijā. Kopējais sumo robotu - dalībnieku skaits ir mērāms daudzos tūkstošos, bet finālsacensībām kvalificējas tikai 48 labākie.

Tā nav nejaušība, ka tieši Latvijas robotikas entuziasti ir kļuvuši par pirmajiem ārzemniekiem, kas ir uzvarējuši Japānā. 2010. gadā Baltijas valstu robotikas čempionāts "Baltic Robot Sumo" kļuva par pirmo ārzemju robotikas čempionātu, kura uzvarētāji kvalificējās finālsacensībām Japānā un varēja cīnīties plecu pie pleca ar Japānas reģionu uzvarētājiem. Kopš tā laika Japāņi ir krietni palielinājuši licencēto ārzemju robotikas čempionātu skaitu, un tagad mēs, Latvieši, uz Japānu tiekam gan kā Eiropas čempioni, gan kā Robogames uzvarētāji ASV, gan kā savu Baltic Robot Sumo sacensību uzvarētāji. Pēdējos gados regulāri uzvarējām visur pasaulē, izņemot Japānu, par ko šodien ir patiess prieks, jo uz šo mērķi gājām ilgi.

Nākošais mērķis ir atkārtot šo panākumu jau iekļūstot Japānas finālsacensībās nevis caur Eiropas vai ASV čempionātiem, bet caur reģionālajām Japānas atlases sacensībām, kur jācīnās ar simtiem Japāņu robotu, ne tikai ar spēcīgākajiem. Šādam ceļam ir jāsagatavo ne tikai gudrs un spēcīgs, bet arī ļoti izturīgs un vispusīgs robots. Japāņu roboti ir ļoti atšķirīgi - vieni ir lēni un nenormāli smagi, citi ir zibenīgi ātri, citi ir sensoriem neredzami, citi ar transformējamām nažu sistēmām pretinieka pacelšanai, vai ar ļoti viltīgām māņu karogu sistēmām. Vēlamies uzbūvēt robotu, kurš spētu stabili un sekmīgi stāties pretī jebkuras stratēģijas Japāņu robotam un uz finālsacensībām nokļūt izmaļoties caur visu Japāņu robotu dzirnām.

No "Robotu Skolas" komandas Latviju Japānā šogad godam pārstāvēja Einārs Deksnis, Agnese Kapace, Linards Vainovskis, Gundars Miezītis, Māris Bečs, Andis Jargans.

Latvijas komandas kodolu jau gadiem ilgi veido iRobot servisa centra inženieri, Robotu Skolas un RTU Robotikas Kluba entuziasti. Startus sacensībās atbalsta dalībnieku ģimenes, draugi un iRobot pārstāvji Latvijā.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
MacBook pro 15.4 - inch

145.00 EUR
Pārdod
MacBook Air 11-inch 2011

280.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

165.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
Asus VivoBook 14 X420UA

395.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch

285.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
iPad Air 2 (Space Grey)

245.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

165.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Games

15.00 EUR
Pārdod
Logitech WiFi Keyboard

45.00 EUR
Pārdod
MagSafe 1/2 Cable 2m

15.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies