Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Populārākās planšetes LMT tīklā

Tehnika
Populārākās planšetes LMT tīklāBrīvdienās biju aizgājis uz zoodārzu. Vai ziniet, ar ko zvēriņus fotografē ceturtā daļa apmeklētāju? Ar planšetēm. Nopietni!

Zemāk LMT informācija par viņu tīklā esošajiem planšetdatoriem.

LMT tīklā par 31% audzis planšetu lietotāju skaits

Latvijā tāpat kā citur pasaulē strauji aug planšetu lietotāju skaits – šī gada pirmajā ceturksnī tās izmantoja jau par 31% vairāk Latvijas Mobilā Telefona (LMT) klientu nekā pērn. Planšete mobilitātes ziņā izkonkurē portatīvos datorus un Latvijas tirgū kopumā apsteidz tos arī pēc pārdoto ierīču skaita.„Mobilās ierīces ir mainījušas cilvēku dzīves veidu un izvirza jaunas prasības par to, kas ir ērti un lietderīgi. Portatīvais dators ar saviem 1-2 kg vairs jau netiek uzskatīts par pārnēsājamu, jo gandrīz visas biežāk izmantotās funkcijas ir pieejamas arī viedtālrunī. Savukārt planšete ļauj izbaudīt visas šīs priekšrocības uz lielāka ekrāna. Tas, par ko klienti vēl dažkārt neaizdomājas, ir mobilais internets planšetē. Kā liecina mūsu pieredze darbā ar klientiem, bieži vien cilvēki, kuri izvēlējušies cenas ziņā lētāku wifi planšeti, pēc tam nāk atpakaļ un prasa, lai pieslēdzam tai mobilo internetu. Tas sanāk dārgāk vai neērtāk pēc tam lietošanā kā pirkt uzreiz planšeti ar 3G vai 4G interneta iespējām. Sākotnēji cilvēkiem bieži šķiet, ka planšeti lietos tikai mājās un visur citur būs pieejams bezmaksas wifi. Dzīvē izrādās, ka planšeti pēc tam parasti gribas nēsāt līdzi, bet bezmaksas wifi nemaz visur nav. Turklāt mobilais internets bieži vien ir arī ievērojami ātrāks,” norāda LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

Populārākās planšetes LMT tīklā ir Apple iPad, ko lieto vairāk nekā puse no kopējā šo klientu skaita. Nākamās populārākās ir Samsung Galaxy Tab un Note. Trešajā vietā ir Huawei un ceturtajā – Asus planšetes. Savukārt TOP 5 noslēdz GoClever. Sekojot līdzi klientu pieprasījumam, LMT ir paplašinājis planšetu klāstu šobrīd jau līdz 29 dažādiem modeļiem, un kopš pagājušā gada decembra LMT vienīgajam no operatoriem piedāvājumā ir arī wifi planšetes. Savukārt neregulārajiem mobilā interneta lietotājiem LMT martā ieviesis jaunu pēcapmaksas interneta pieslēgumu bez abonēšanas maksas – Starts. Tas dod pieeju internetam visu laiku, bet jāmaksā fiksēta maksa tikai par to dienu vai nedēļu, kad internetu klients izvēlas lietot. Pēc tam šīs izmaksas tiek iekļautas LMT ikmēneša rēķinā.

LMT un GfK pētījums liecina, ka planšetes cilvēki vairāk izmanto brīvbrīžos atpūtai. Iedzīvotāji Latvijā datoru vairāk lieto darba vajadzībām un viedtālruni – komunikācijai, tai skaitā arī sociālajos medijos. Savukārt planšetes galvenokārt kalpo dažāda satura patēriņam – lasīšanai, izklaidei, informācijas meklēšanai. LMT darbā ar klientiem novērojis, ka planšetes izvēlas arī vecāka gada gājuma cilvēki, kas iepriekš vispār nav izmantojuši internetu. Skārienjūtīgais ekrāns ir viņiem vienkāršāk saprotams nekā dators ar peli. Salīdzinājumā ar viedtālruni planšetē attēls ir lielāks, kas ļauj vieglāk saskatīt, kā arī lietot skārienjūtīgo ekrānu.

Planšete ir ierīce ar skārienjūtīgu ekrānu parasti izmērā aptuveni 17-30 cm pa diagonāli un svarā 300-600 g. Tai ir viedtālruņiem līdzīga saskarne un tāpat kā telefons tā spēj nodrošināt virkni datora funkciju. Planšetē parasti ir iebūvēta arī fotokamera, tai skaitā ar video uzņemšanas iespējām.

  
 
 Iepriekšējais →
Komentēt šo rakstu    
    
budziz    2014-04-23,10:05
- LMT reklāmraksts? Kāpēc nav citu operatoru komentāri?
Lai nu kā, bet staipīt līdzi planšeti nu nav prāta darbs. Iespēju ziņā nav ne par matu labāks par tālruni, bet svars un aizņemtā vieta ir daudzreiz lielāks. Lai nu kā, bet palicis maz tādu radu un kolēģu vidū, kas lieto LMT. Bet tie, kas lieto, savu mūžu nav turējuši rokās planšetes
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Krotow >budziz    2014-04-23,18:11
- Varu oponēt no otras puses. Paša paziņu starpā vairāk ir LMT klientu un arī ar 3G planšetēm un mobilo netu. Variants caur telefonu iešārēt 4G pieslegumu caur WiFi un tā tikt pie ātra neta uz vietas planšetei un laptopam, arī ir dzīvē pārbaudīts un akceptēts. Taču tam, ka staipīt planšeti visur līdz nav ērti, gan piekrītu.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Noverotajs    2014-04-29,15:42
- Ar planšetēm fočē jo domā ka galā bildīte būs lielāka
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Janitors >Noverotajs    2014-04-29,17:41
- Taisnība. Daļēja. Ar planšetēm bieži fočē, jo lielajā ekrānā ir daudz vieglāk saskatīt ko tieši tu fočē. Īpaši vecāki cilvēki.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv