Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Mobilā nedēļa: Androīdi kosmosā

Mobilie, Video

Mobilā nedēļa: Androīdi kosmosāŠonedēļ par lidojošiem androīdiem, feisbuka mājām, iespējamiem miljardiem un Sony, kam beidzot paveicies. Un nobeigumā mazliet jautrības no somiem.




Androīdi kosmosā

Par androīdiem sauc robotus, kas izskatās pēc cilvēka. Parasti tie rosās zinātniskās fantastikas filmās, kur tie bieži vien ir atlidojuši no kosmosa tālienes. Taču izrādās, ka process var notikt arī pretēji - arī no zemes var izsūtīt androīdus tālu kosmosā. Tiesa, šoreiz jau ne cilvēkveidīgus robotus, bet gan viedtālruņus.

NASA aizsākusi jaunu projektu, kas paredz palaist kosmosā čupu viedtālruņu. Protams, telefoni netiek izmesti vakuumā ar lielu katapultu, tie tiek iemontēti nelielos satelītos, kuru mērķis ir iegūt dažādus datus, tajā skaitā sabildēt bildītes.

Aprīļa beigās trīs šādi ar Android telefoniem aprīkoti satelīti riņķoja ap zemi, līdz atgriezās atmosfērā, kur, protams, sadega. Tā tas ir plānots. Esot kosmosā telefoni ar savu iebūvēto kameru uzņēma bildītes, kas tālāk uz zemi tika nosūtītas ar UHF radio signālu, kurš tālāk jāpārvērš bildē. Nekādi dižie skati gan nav iegūti, bet galvenais, ka ir izstrādāta tehnoloģija, kas ļauj par lētu naudu (ap 3500 dolāru) palaist kosmosā viedtālruņ-satelītu.

Kādi telefoniņi devās kosmosā? HTC Nexus One un Samsung Nexus S. Būs vēl viens iemesls izvēlēties Nexus sēriju - varēs lielīties ar telefonu-kosmonautu.



Sony gūst peļņu

Sony korporācijai pēdējos gados iet visai gauži, taču zaudējumu virkne nu ir pārtraukta - Sony beidzot guvis peļņu, galvenokārt pateicoties viedtālruņiem.

Sony, kas nesen izpirka bijušā partnera Ericsson daļu, kopējais pārdotais viedtālruņu skaits gada laikā sasniedzis 33 miljonus.

Salīdzinājumam - Samsung pārdod divreiz vairāk viedtālruņu viena ceturkšņa laikā.



Nokia grib fokusēties vēlāk

Laikā, kad mikroskopiskās matricās var saspiest desmit un pat vairāk miljonus pikseļu, foto tehnikai jāsāk attīstīties nākamajā fāzē. Daudzi par tādu uzskata "fokusē-vēlāk" tipa kameras, kuras aizsāka kompānija Lytro. Ideja ir gauži vienkārša - uzņem kadru nedomājot par pareizo fokusu. Vēlāk, kad vēlies bildi publiskot vari īpašā aplikācijā izvēlēties fokusa punktu.

Nesen Toshiba uzsāka darbu pie mikrolēcu kameras, kas uzņem daudz attēlus ar atšķirīgiem parametriem un ļauj tos kombinēt vēlamā efekta iegūšanai. Tagad paklīdušas runas, ka arī Nokia vēlas "daļu no šī pīraga".

Nokia investīciju uzņēmums plānojot ieguldīt naudu Kalifornijas uzņēmumā Pelican Imaging, kas izstrādā mobilo ierīču fototehniku ar 25 lēcu sensoru.

Pēdējā laikā Nokia īpašu uzmanību pievērš foto kvalitātei savos telefonos ieviešot PureView tehnoloģijas, tāpēc nav brīnums, ka uzņēmums izrāda interesi arī par nākamo soli attēlu iegūšanā.





Facebook, iespējams, grib iztērēt vēl vienu miljardu

Šoreiz par daudzu iemīļoto navigācijas servisu Waze. To pašu, kas brīdina par sastrēgumiem un policijas patruļām un palīdz atrast benzīntanku ar lētāko degvielu.

Šo izraēliešu uzņēmumu Facebook iekāro, jo acīmredzot mūsdienās katram lielam tiešsaistes uzņēmumam ir vajadzīgs pašam savs karšu serviss. Nevar jau nepiekrist - ir neveikli, ja Facebook ir spiests savus lietotājus sūtīt uz konkurenta Google kartēm.

Pagaidām gan šīs runas ir tikai baumas un Waze lietotāji var neuztraukties.



Māja gāžas?

Aprīļa sākumā Facebook pārsteidza pasauli ar savu Android aplikāciju/saskarni Facebook Home. Pirmajās dienās Home guva lielu ievērību, taču drīz vien interese par to noplaka. Arī kopā ar HTC izstrādātā Facebook Home telefona cena no sākotnējiem 99 dolāriem nokritusi līdz 0.99 dolāriem.

Kopējais aplikācijas lejupielāžu skaits ir pārsniedzis miljonu, taču mūsdienu pasaulē tas ir pārāk maz. Vēl gan pāragri spriest, vai Facebook vajadzētu mest plinti krūmos.





Štrunts par drošību, telefons paliks ieslēgts!

Paceliet atzveltnes vertikālā stāvokli, aizveriet galdiņus un piesprādzējieties. Un - izslēdzies savus mobilos telefonus. pazīstams teksts ikvienam, kas devies ceļojumā ar lidmašīnu. Atzveltņu un drošības jostu stāvokli apkalpe parasti pārbauda, bet ar tiem telefoniem ir tā kā ir. Izrādās, ka vismaz 30% pasažieru atstāj savas elektroniskās ierīces ieslēgtas. 21% izmanto "lidmašīnas režīmu", kas ierīcē izslēdz visus raidītājus. Pārējie apgalvo, ka ierīces izslēdz.

Vai tu izslēdz savu mobilo telefonu lidojuma laikā?



Nokia izsmej konkurentus jautrā video reklāmā

Nobeigumā jautrs video, kurā savu izvēlēto viedtālruni aizstāv fanātiski lietotāji. Stāsta morāle esot tāda, ka ar Lumia visiem būšot labi un nevajadzēšot vairāk kauties par to, kurš ir labākais viedtālrunis.



Skeptiķi gan var nolasīt arī citu vēstījumu - Lumia telefoni nav iekāres vērti.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
PS4 Dualshock 4 Wireless

40.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

850.00 EUR
Pārdod
PS Vita Slim 2016

145.00 EUR
Pārdod
PS4 Dualshock 4 Wireless

40.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

325.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
Xiaomi Pocophone F1 6GB/64GB

155.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

45.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies