Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

TV skatīšanās paradumi Latvijā

Dažādi
TV skatīšanās paradumi LatvijāTelevīzija pēdējā laikā piedzīvo lielas pārmaiņas. Ne tikai tehnskas pārejot uz HD un 3D formātu, bet arī skatīšanās paradumu ziņā. Mēs sākam arvien mazāk pakārtot savu dzīvi TV programmai, priekšroku dodot iespējai noskatīties pārraižu ierakstus internetā. Arvien vairāk kļūst arī tādu cilvēku, kam televizora mājās vispār nav. Samsung veicis pētījumu, lai noskaidrotu kādi ir TV skatīšanās paradumi Latvijā. Zemāk infografiks un preses relīze.Latvijas iedzīvotāji aizvien biežāk izvēlas lietot internetā pieejamo saturu, turklāt aptuveni puse Latvijas iedzīvotāju jau tagad ikdienā atsakās no tradicionālās televīzijas, liecina Samsung Smart TV veiktais pētījums.

Vairāk nekā 40% iedzīvotāju biežāk kā reizi nedēļā skatās internetā lejupielādētu saturu, savukārt katrs otrais aptaujātais regulāri izmanto tādus tiešsaistes video servisus kā YouTube, Vimeo u.c. Tas liek secināt, ka, attīstoties dažādām tehnoloģijām un tirgū ienākot arvien jaunām ierīcēm, Latvijā un pārējās Baltijas valstīs strauji mainās iedzīvotāju TV skatīšanās paradumi.

Latvijas iedzīvotāji ir visaktīvākie tehnoloģisko jaunievedumu atbalstītāji Baltijas valstīs

Lai arī visu Baltijas valstu iedzīvotāji ir mūsdienīgi savos TV skatīšanās paradumos, tomēr Latvijas iedzīvotāji daudz labprātāk izmēģina dažādus tehnoloģiskos risinājumus savā televizorā. Trešā daļa mūsu valsts iedzīvotāju, skatoties TV, aktīvi sērfo internetā, kā arī TV ekrānā redzēto apspriež un komentē sociālajos tīklos. Tāpat mēs esam gatavi izmantot arī dažādus tehnoloģiju jaunievedumus savos televizoros – katrs otrais aptaujātais labprāt televizorā lietotu sociālo tīklu aplikācijas, savukārt gandrīz 80% iedzīvotāju izmantotu iespēju TV ekrānā atskaņot internetā pieejamos video.

„Samsung Smart TV pētījums parāda, ka sabiedrība ir atvērta pārmaiņām, kas skar televīzijas industriju. Interneta sniegtās iespējas tiek integrētas televizoros, padarot ierasto TV skatīšanos interaktīvāku un ļaujot skatītājam brīvi izvēlēties, ko un kad viņš skatās. Jau tagad cilvēki ir veiksmīgi apguvuši jaunās TV tehnoloģijas un aktīvi izmanto televizorus, lai sērfotu internetā, veiktu Skype video zvanus vai skatītos YouTube video. Zīmīgi, ka visas nākotnes televizoros ietvertās funkcijas mēs jau tagad izmantojam savā ikdienā, tikai tam ir nepieciešamas daudzas papildus ierīces. Tāpēc ir tikai loģiski, ka Smart TV platforma attīstās tā, lai apvienotu visas būtiskās izklaides iespējas vienā ērti izmantojamā ierīcē,” televizoru evolūciju komentē Samsung Smart TV zīmola vadītāja Baltijā Elīna Liepiņa.

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs informācijai sociālajos tīklos tic vairāk nekā citiem ziņu kanāliem

60% aptaujāto kā galveno iemeslu, kāpēc TV skatīšanās tiek aizstāta ar internetā pieejamajiem resursiem, min vēlmi būt neatkarīgiem no TV programmu piedāvājuma un iespēju pašiem brīvi izvēlēties, ko un kad skatīties. Jau pašlaik katrs trešais Latvijas iedzīvotājs internetā skatās filmas, kamēr ceturtā daļa aptaujāto tiešsaistē skatās arī ziņu pārraides. Savukārt vairāk nekā 20% Latvijas iedzīvotāju interneta resursos seko līdzi dažādiem TV seriāliem un animācijas filmām, secināts Samsung Smart TV veiktajā pētījumā.

Aptaujātie atzinuši, ka atsakās no klasiskās televīzijas arī tāpēc, ka TV programmā pietrūkst pietiekami daudzveidīga un kvalitatīva satura. Šo faktu apstiprina arī respondentu pārliecība, ka kvalitatīva satura trūkuma dēļ laiks, ko bērni pavada pie TV, ir bezvērtīgs. 95% aptaujāto atbalstītu biežāku TV skatīšanos bērnu vidū, ja tajā pieejamais saturs būtu vairāk izglītojošs.

Samsung Smart TV pētījums rāda interesantu tendenci – 55% no Latvijas skatītājiem, kuri lieto sociālos tīklus, tos izmanto kā filtrus būtiskākās informācijas atlasei. Turklāt gan Lietuvā, gan Latvijā 30% aptaujāto sociālo tīklu lietotāju informācijai sociālajos tīklos uzticas vairāk nekā citiem ziņu kanāliem. “Tas liek domāt, ka tradicionālās televīzijas skatītāju loks varētu sarukt vēl straujāk pēc tam, kad televizoros tiks plašāk integrēti sociālo tīklu pakalpojumi,” prognozē Elīna Liepiņa, Samsung Smart TV zīmola vadītāja Baltijā.

Samsung Smart TV pētījums par TV skatīšanās paradumiem Baltijā tika veikts šī gada marta beigās, aptaujājot vairāk nekā 1500 iedzīvotājus vecumā virs 25 gadiem.


TV skatīšanās paradumi Latvijā

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Microsoft Surface Book 512 GB

1000.00 EUR
Pārdod
GoPro Hero 4 Black + Gadgets

195.00 EUR
Pārdod
VW CADDY

2800.00 EUR
Pārdod
Pludmales stila velo

225.00 EUR
Pārdod
bērnu guļamistabas mēbeles

400.00 EUR
Pārdod
Dell UltraSharp 29

220.00 EUR
Pārdod
Macbook Pro 17 collas

299.00 EUR
Pārdod
Lorgano Griffon Custom Bike 2018

29880.00 EUR
Pārdod
Mazlietots iMac 21,5 (A1418)

725.00 EUR
Pārdod
Focus Whistler Elite 29

375.00 EUR
Pārdod
LG G5 + kameras modulis

59.00 EUR
Pārdod
Bērnu velosipēds, 20

85.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies