Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Kā noķert zibeni

Dažādi, Video

Kā noķert zibeniMani vienmēr ir interesējis zibens un pērkons. Tā ir mistiska parādība, kuras izpēti vienmēr traucējis zibens nāvējošais raksturs un neprognozējamība. Kad organizēju savam miteklim zibensnovedēju, man radās iespaids, ka zibensnovedēju uzstādītājfirmu teorijas ir stipri vien miglainas - pēc zināmas metodikas viņi zīmē iedomātas lodes un projekcijas, plānojot potenciāli apdraudētās zonas. Vieni saka, ka tuvumā esoši augsti koki tāpat māju aizsargā, kamēr citi rāda bildes, kur zibens iespēris jumtā akurāt līdzās diviem gariem bērziem.


Viens no risinājumiem cīņai ar zibeni ir ... zibens pievilināšana. Ir zibensnovedēji, kuri nevis pasīvi gaida zibeni, bet paši rada mākoņu izlādei pievilcīgus apstākļus, lai zibens spertu šajos zibensnovedējos; protams, šādas izlādes ir nelielas un nav tik bīstamas. Tomēr - vai jūs zinājāt, ka zibeni var noķert arī ar raķetēm?

Internets gan klusē par raķešu izmantojumu civiliem mērķiem, tomēr zibeni izsaucošas raķetes lieliski kalpo zibens novirzīšanai uz konkrētu mērķi, kur varbūt ir uzstādītas mērierīces, uz nāvi notiesātā krēsls vai vienkārši grils ar desiņām. Proti, raķete tiek izšauta virzienā uz negaisa mākoni, bet aiz raķetes tiek izkaisīts strāvu vadošs pulveris vai tvaiki vai arī gluži vienkārši tiek izritināta ar kevlaru stiprināta vara stieple. Tas darbojas - zibens patiesi tiek izprovocēts spert raķetes izejas vietā (turklāt zibens ir taisns!), taču šāds risinājums ir par daudz sarežģīts, emmm, pielietošanai ikdienā.

Toties zinātnieki tagad atklājuši - un tam par godu ir tapis arī šis haltūrīgais rakstiņš - ka zibeni var izprovocēt un novirzīt arī ar lāzeriem. Tas jau skan daudz labāk, vai ne? Lāzeri mūsdienās ir plaši pieejamas un pielietotas ierīces, tehnoloģija ir izpētīta un lieliski vadāma. Tiesa gan, eksperimenti pagaidām veikti tikai laboratorijā, tomēr tie liecina, ka ir labas izredzes izprovocēt elektrības izlādi no mākoņiem, apšaudot tos ar lāzeriem - tādējādi tiek izveidots jonizēts kanāls gaisā, pa kuru zibenim patikšot skraidīt.

Ilustrācijai diemžēl nevaram piedāvāt video ar lāzera izprovocētu zibeni, tāpēc rekur video ar negaisu kaitinošām raķetēm. Ar AC/DC skaņdarbu fonā, ja neiebilstat.
  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

599.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

249.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

135.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

195.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

75.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

95.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies