Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Devītais piliens

Dažādi

Devītais piliensVai jums ir gadījies, kad tehnoloģijas pieviļ visnepiemērotākajā momentā? Nē? Lieliski! Diemžēl ne visiem veicas tik labi...

Tiesa, brīdī, kad stāsts aizsākās, nevienam vēl nebija ne jausmas par to, kā attīstīsies un kurp dosies zinātniskā doma. Tehnoloģiju brīnumi pastāvēja vien zinātniskās fantastikas autoru darbos, taču, kamēr vieni centās uzminēt to, kas mūs sagaida nākotnē, citi noņēmās ar acīmredzamo, pētot un mācot citiem zināšanas par redzamo un sataustāmo. Tā kāds Kvīnslendas universitātes fizikas profesors Tomass Parnels (Thomas Parnell) 1927. gadā radīja eksperimentu ar nolūku demonstrēt studentiem vielas īpašības. Intereses objekts bija piķis, kurš, lai arī sadauzāms gabalos ar āmuru, spēj līdzīgi šķidrumam arī tecēt, tikai ... ļoti lēni.


Parnels izkausēja gabaliņu piķa, ielēja to stikla piltuvē un ļāva vielai trīs gadus atdzist; tad piltuves apakšgals tika atvērts, ļaujot piķim pilēt zemāk novietotajā stikla traukā. Kad pirmais piliens atdalījās no piltuves, eksperimenta sākotni pieredzējušie studenti jau sen paši bija kļuvuši par profesoriem, jo bija pagājuši veseli astoņi gadi. Nākamais piliens sekoja deviņus gadus vēlāk un tas bija pēdējais, kuru eksperimenta autoram bija lemts pieredzēt, jo viņš atstāja laicīgo pasauli 1954.gadā.
Drīz vien šis, nevar neatzīt, garlaicīgais eksperiments nokļuva skapī, no kurienes to izvilka divdesmit gadus vēlāk kāds cits profesors, kurš spēja pārliecināt universitāti par piķa tecēšanas aizraujošo raksturu. Profesora Parnela eksperiments tika novietots publiskai apskatei un vēlāk, varbūt pat jau tad, kad jūs sākāt pazīt šos burtus, uzstādījums tika pie savas tīmekļa kameras, dodot iespēju entuziastiem visā pasaulē būt par astotā piliena krišanas lieciniekiem.

Diemžēl fizikas fanātu cerības tika pieviltas 2000.gada 28.novembrī, kad astotais piķa piliens nopilēja... neviena neredzēts, jo bija sabojājusies tīmekļa kamera. Vai var iedomāties vēl nepiemērotāku brīdi šādai neražai?

Un tā, kaut arī piķa tecēšanas eksperiments ir jau 85 gadus vecs, nav neviena cilvēka, kurš būtu klātienē vai tīmeklī redzējis piķa pilienu nopilam. Tendence rādot, ka pilēšanas ātrums samazinoties, tomēr devītais piliens jau veidojas un varbūt, varbūt... tas notiks jau rīt? Eksperiments ir ticis pie savas mājaslapas un [cerams, labākas] tīmekļa kameras, tāpēc, ja esat fizikas entuziasts, varbūt izmantosiet iespēju redzēt to, ko neviens nav redzējis. Kaut arī tas ir tikai piķis - būt par aculiecinieku ir tas, kas padara eksperimentu vienreizīgu.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Mario Case

30.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

40.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
Mac Mini Late 2014

320.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

25.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

750.00 EUR
Pārdod
GoPro Hero 5_ 64GB

165.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Games

15.00 EUR
Pārdod
Magic Mouse

35.00 EUR
Pārdod
MagSafe 1/2 Cable 2m

15.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
SONY BTX300 Bluetooth_WiFi

95.00 EUR
Pārdod
iPad Air 2 (Space Grey)

245.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies