Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Kā ābols izglāba vardīti

Dažādi, Apple, IPad

Kā ābols izglāba vardīti

 

Interesanti, kurš un kāpēc izdomāja, ka katram amerikāņu skolēnam bioloģijas kursa ietvaros ir jāuzšķērž varde? Tas sākās jau pagājušā gadsimta sākumā un uzplaukumu vardīšu bendēšana piedzīvoja astoņdesmitajos, kad nelaimīga abinieka preparēšana bija neizbēgama gandrīz visās ASV skolās.

 

Kāda meitene iesūdzēja savu skolu tiesā (kā jau Amerikā), jo skola neļāva vardes uzšķēršanas vietā nopelnīt pasniedzēja atzinību ar citu projektu. Tomēr tiesa atstāja spēkā vardes preparēšanas nepieciešamību ar pielaidi: skolnieks var izvēlēties uzdevuma veikšanai dabiskā nāvē nobeigušos dzīvnieku. Atrodi nu tādu vardi! Tā varde palika dzīva un meitene tika tālāk - viņas centienus pamanīja Apple un 1987. gadā radīja datorprogrammu "Operation Frog", kas ļauj uzšķērst vardi virtuāli, tādējādi sniedzot nepieciešamo izglītību bez dzīvnieka nobendēšanas un - kas daudziem droši vien svarīgāk - bez īsta skalpeļa turēšanas rokās ar visām saistītajām blakusparādībām.

 

Šodien šī virtuālā vardes preparēšana ir atdzimusi kā iPad aplikācija, ļaujot veikt šo laikam jau neizmērojami svarīgo bioloģijas eksperimentu maksimāli reālistiski ar skārienjutīgā ekrāna starpniecību. Dažādi instrumenti, nomērdēta virtuāla varde, kuras katrs orgāns apskatāms kā grozāms 3D modelis ar aprakstu ... vai nav jauki? Bioloģijas skolotāji sajūsmā plaukšķina.

 

Un ko skolā preparēji tu?

 


 

2010070601_01.jpg

 

2010070601_02.jpg


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Samsung Galaxy S10e black

209.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

425.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

499.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies