Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Apple iPad mēģina izskaust netbukus

Tehnika, Apple, Video
Apple iPad mēģina izskaust netbukusVakar saulainajā Kalifornijā Apple prezentēja savu jaunāko produktu. Kā jau bija gaidāms, tas ir planšetdators saukts par iPad. Tiesa, tas nav tāds rīks kādu mēs to iedomājāmies. Tas ir drīzāk liels iPhone nekā mazs dators.

Apple iPad ir 24x19cm liels un 1.3cm biezs. Tam ir 9.7 collu skārienjutīgs ekrāns un viena vienīga poga, gluži kā iPhone. Ierīci darbina Apple pašu izstrādāts A4 procesors ar 1GHz takstfrekvenci, kas, iespējams ir svarīgāks jaunums par pašu iPad, jo iezīmē nākotni, kurā Apple visām savām ierīcēm izmanto savus procesorus.

iPad spēj pārlūkot internetu, saņemt un sūtīt epastus, rādīt fotogrāfijas un video. Tāpat ierīce rāda arī elektroniskās grāmatas. Speciāli tām Apple izstrādāja elektronisko grāmatu veikalu, kurā ātri un vienkārši var nopirkt un tūliņ sākt lasīt jaunas grāmatas. Protams, vismaz pagaidām mums nav cerību tur atrast grāmatas latviešu valodā.


Speciāli priekš iPad Apple radīja arī jaunu zīmēšanas programmu, kas ļauj vienkārši zīmēt bīdot pirkstu(s) pa ekrānu. Tāpat ir radītas arī speciāli iPad pielāgotas iWork programmas, kas ļauj strādāt ar teksta dokumentiem, tabulām un prezentācijām (alternatīva MS Office).

Teksta ievadei tiek izmantota virtuālā klaviatūra uz skārienjutīgā ekrāna. Tiem, kas vēlas rakstīt daudz un vēlas sajust fiziskus taustiņus ir iespēja papildus pieslēgt ārējo klaviatūru.

iPad galvenā būtība ir kļūt par papildinājumu datoram nevis aizstāt to. Ar iPad var ērti lasīt ziņas internetā, piemēram sēžot uz dīvāna. Arī laptops nav liela nasta, tomēr šāds "ekrāns" ir ērtāk lietojams izklaidei. iPad prot arī lieliski rādīt fotogrāfijas un to var izmantot kā fotoalbumu, lai citiem parādītu savas fotogrāfijas.

Šobrīd iPad atbalsta arī visas priekš iPhone izstrādātās aplikācijas, ieskaitot spēles, kuras var lietot dabiskajā izšķirtspējā, vai izstiept pa visu iPad ekrānu.

Neskatoties uz to, ka iPad dara visai daudz, tam tomēr ir ļoti ierobežotas spējas. Tāpat kā iPhone tas nespēj darbināt vairākas programmas vienlaicīgi. Tam nevar pieslēgt citas ierīces, to nevar pieslēgt monitoram (tikai TV). Viss, ko iPad dara izskatās skaisti un eleganti, taču šis spēju klāsts ir visai ierobežots. Apple gan cer, ka ar iPad varēs kārtīgi ielauzties tā saucamo netbook (mazi un lēti portatīvie datori) tirgū, taču ne visiem būs pieņemami lielie sistēmas ierobežojumi. Tiesa, patīkami pārsteidz iPad cenas. Tās sākas no 500 dolāriem, kas ir divreiz mazāk kā iepriekš paredzēja analītiķi un kas ir apmēram tik pat, cik "parastie" nebook.

iPad pieejami ar 16, 32 un 64 gigabaitu ietilpību. Visiem iPad ir Wi-Fi bezvadu internets, taču ir arī modeļi ar 3G mobilo internetu. Lietot kā telefonu gan iPad nevarēs.

iPad piegādes sāksies divu mēnešu laikā. Tad to varēsim atrast arī mūsu veikalu plauktos. Protams par bargāku naudu kā 500 dolāri.

Saskaitiet cik reižu tiek lietoti vārdi best, amazing, magic...

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies