Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Apple paziņo par jauno iPhone OS 3.0 [+video]

Apple, IPhone, Video

Apple paziņo par jauno iPhone OS 3.0 [+video]Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

Vakar Apple ielūdza žurnālistus un dažādu Mac un masu mediju pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar jaunās iPhone operacionālās sistēmas (OS) 3. versiju.

Kas tad ir jauns?

 • Pirmkārt, iPhone programmu izstrādātājiem tiek piedāvāts jauns programmu izstrādes SDK komplekts ar vairāk nekā 1000 jauniem API. Tas liecina par Apple fantastisko darbu "aizkulisēs", lai nodrošinātu savas mobilās platformas panākumus.

 • Programmu izstrādātāji tagad varēs iestrādāt savās programmās piedāvājumus nopirkt papildus moduļus vai līmeņus tieši no attiecīgās programmas.

 • Iespēja caur Bluetooth/Bonjour izveidot bezvadu savienojumu starp diviem iPhone tālruņiem (vai iPod touch atskaņotājiem), lai bezvadu tīklā spēlētu spēles vai apmainītos ar informāciju starp atvērtajām programmām. (Beidzot būs iespējams apmainīties ar kontaktinformāciju!)

 • Jaunā OS 3.0 paredz iespēju izveidot iPhone programmas, kas kontrolē dažādus ar iPhone savietojamus "dzelžus", izmantojot gan standarta, gan oriģinālus protokolus. Ne tikai skaļruņus un tml. iekārtas, bet pat asinsspiediena mēraparātus! :-)

 • Programmu izstrādātājiem tagad būs iespējams iekļaut savās programmās Google kartes un izmantot Core Location, lai sniegtu pagrieziens–pēc–pagrieziena ("turn by turn") ceļa norādes. • Ilgi gaidītā "Push" tehnoloģija epastu un citas informācijas piegādei reālajā laikā.

 • Ilgi gaidītās komandas Cut/Copy/Paste/Undo! Ar dubultuzsitienu izsaucam teksta iezīmēšanu, tad virzām kopēšanas robežzīmes (gaišzili punkti) uz attiecīgā teksta apgabala sākumu un beigām, un tad izvēlamies kopēšanas vai izgriešanas komandu. Vienkārši un eleganti. Undo komandu izsauc, sapurinot tālruni.

 • Select/Select All komandas. Ar dubultuzsitienu izsaucam teksta iezīmēšanu un tad pārvelkam attiecīgam teksta apgabalam vai izvēlamies "Select All" komandu. Arī Safari pārlūkā tagad ir iespējams iezīmēt teksta blokus un iekopēt atmiņā tekstu HTML formātā.

 • Iespēja iezīmēt vairākas bildes foto galerijā, lai nosūtītu visas vienā e-pastā. (Lai cik savādi tas nebūtu, līdz šim varēja sūtīt tikai pa vienai bildei).

 • Ainavas (horizontālā) orientācija visās galvenajās OS programmās, ieskaitot Mail, Notes un SMS.

 • Iespēja tālāknosūtīt vai izdzēst vairākas SMS ziņas vienlaicīgi.

 • MMS ziņas. Iespēja pievienot šīm ziņām arī kontaktinformāciju no adrešu grāmatas.

 • Jauna programma Voice Memos — balss (audio) piezīmes.

 • iCal programmā CalDAV atbalsts un iespēja parakstīties uz citu kalendāriem (.ics formātā).

 • Meklēšanas iespējas visās galvenajās programmās ar Spotlight, tāpat kā uz Macintosh datoriem. Piemēram, Mail programmā var meklēt sūtītāju, adresātu, tematu un visus laukus. Gadījumā, ja netiek atrasts neviens epasts, kas atbilstu meklēšanas kritērijiem, meklēšanu var turpināt uz e-pasta servera. Vienreizēji!

 • Iespēja sinhronizēt Notes (piezīmes). (Tikai iPhone 3G tālruņiem!)

 • Klāt nākusi iespēja automātiski aizpildīt web formas.

 • Stereo Bluetooth.

 • Wi-Fi automātiskā pieslēgšanās un Anti-phishing drošai sērfošanai Internetā.

 • Paplašināts iPhone OS valodu atbalsts un teksta ievade.

 • Iespēja kontrolēt bērnu piekļuvi iPod mūzikai un filmām, kā arī atsevišķām programmām.

 • Šķiet, ka top atbalsts arī Bluetooth "saitēšanai" (tethering), kas ļaus izmantot iPhone kā modēmu datora pieslēgšanai Internetam caur mobilo datu tīklu.iphone_copy-paste.png


«ESPN» kompānija demonstrēja jaunu straumētā video atskaņotāju priekš iPhone OS 3.0, kas automātiski regulē kvalitāti atkarībā no pieejamās datu joslas platuma.

«Johnson & Johnson» kompānija demonstrēja LifeScan ierīci diabētiķiem glikozes mērīšanai asinīs, kas pa Bluetooth nosūta datus uz iPhone, un īpašu programmu uz iPhone, kas saglabā datus par glukozes līmeni asinīs tādā kā kalendāra formā.

Ko nesagaidījām no cerētā? Šķiet, ka trūkst pavisam maz:

 • Programmu darbību fonā — "multitasking".

 • Video filmēšanas iespējas.

 • Flash atbalsts. Šis (pagaidām) ir būtiskākais trūkums.


Apple pārstāvis norādīja, ka jaunā iPhone OS 3.0 izstrādātājiem ir pieejama jau šodien, bet lietotājiem būs pieejama mazliet vēlāk, šovasar (jūnijā). Visiem iPhone 3G lietotājiem tā būs bezmaksas jauninājums, bet iPod touch īpašniekiem tā maksās $9.95.
Un vēl viena patīkama ziņa — Apple pievieno App Store veikalam vēl 15 valstis. Jācer, ka arī Latvija būs šo valstu vidū…

Šī pasākuma video ieraksts ir publicēts Apple iPhone OS Preview mājas lapā.

Šķiet, ka jaunā OS versija ļaus Apple noturēt dominējošo stāvokli viedtālruņu tirgū, kas stipri vien sašķobījās pēc tam, kad Palm prezentēja savu jauno tālruni "Pre". Lai arī līdz šī tālruņa iznākšanai tirgū vēl jāgaida vairāki mēneši, Palm Pre manā uztverē ir pirmais nopietnais iPhone konkurents, par ko liecina arī Apple vadības it kā netiešie izteikumi (vārdā nenosauktas kompānijas virzienā) sparīgi aizstāvēt savu intelektuālo īpašumu:

"We like competition as long as they don’t rip off our IP. And if they do, we will go after anyone who does … We like competition because it makes us better, but we will not stand for companies infringing on our IP."

(Tulk. latviski: "Mums patīk konkurence, kamēr vien konkurenti nesāk izmantot mūsu intelektuālo īpašumu. Un ja viņi to dara, mēs sauksim pie atbildības ikvienu pārkāpēju … Mums patīk konkurence, jo tā liek mums būt labākiem, bet mēs necietīsim kompānijas, kas aizskar mūsu intelektuālo īpašumu.")

Šis paziņojums sekoja pāris nedēļas pēc "Pre" demonstrācijas, un tā ir pirmā reize, kad Apple izsaka tik atklātu brīdinājumu. Jāpiemin arī Apple "silts ieteikums" Google kompānijai "neaizrauties" ar pieskārienu žestiem savā mobilo tālruņu operacionālajā sistēmā Android. Google, šķiet, ir pieņēmusi šo "ieteikumu" un izņēmusi no Android sistēmas tālruņiem žestu komandas, un tagad izskata šīs operacionālās sistēmas izmantošanu planšetdatoros.

Nopietna konkurence, kā to atzīst arī Apple, ir laba, lai arī cik nepatīkama tā nebūtu pašām ražotājfirmām. Rezultātā patērētāji iegūst labākus produktus, un šai gadījumā ir pilnīgi skaidrs, ka Apple veltīs visus spēkus, lai ne vien izlīdzinātu savas iPhone OS iespējas ar Palm webOS iespējām, bet pārspētu tās. Pateicoties šai konkurencei, mēs iegūsim vēl labāku iPhone OS un drošību, ka šī operacionālā sistēma tiks aktīvi attīstīta arī nākotnē.

Saskaņā ar Gartner tirgus izpētes datiem, pagājušā gada laikā Apple iPhone tirgus daļa viedtālruņu sektorā ir trīskāršojusies no 3.4% 2008. gada sākumā līdz 12.9% gada beigās, pirmo reizi pārsniedzot visu Windows Mobile viedtālruņu tirdzniecības kopapjomu. Šodien Apple paziņoja, ka ir pārspējuši paši sev uzstādīto mērķi gada laikā pārdot 10 miljonus iPhone tālruņu — ir pārdoti 13.7 miljoni tālruņu. Pašlaik Apple iPhone ir nopērkams 80 pasaules valstīs. Nenoliedzami, viens no visbūtiskākajiem virzītājspēkiem lietotāju izvēlē par labu šim tālrunim ir App Store — veikals, kurā var iegādāties jebkuru iPhone tālrunim paredzēto programmu, un to pašlaik ir vairāk nekā 25.000. Līdz ar to Apple iPhone ir stabili ieņēmis 3. vietu pasaulē viedtālruņu tirgū un jaunā iPhone OS 3.0 liecina par Apple apņēmību nevienam neatdot šo vietu, un, ja iespējams, pakāpties vēl mazliet augstāk.iPhone OS 3.0 prezentācija

Spied šeit, ja video nav redzams

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies