Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Jaunie MacBook ir klāt. Labāki kā jelkad

Tehnika, Apple, Macbook

Jaunie MacBook ir klāt. Labāki kā jelkad

Ir klāt tā diena, kad Apple publisko savus jaunos laptopus MacBook un MacBook Pro. Ir piepildījušās daudzas prognozes, kas baumu veidā klīda interneta plašumos jau vairākus mēnešus. Mazliet par visu pēc kārtas.

Pirmais un lielākais jaunums ir pašā konstrukcijā. Parasti laptopu korpusi tiek saskrūvēti no vairākiem paneļiem. Apple atklāja jaunu pieeju - laptopa korpuss ir izgatavots no viena gabala. Tas tiek izfrēzēts no alumīnija kluča. Šāds korpuss ir daudz izturīgāks un precīzāks. Zemāk apskatāmajā video var redzēt arī šo izgatavošanas procesu.

Otrs jaunums ir stikla skārienjutīgās virsmas (tačpadi). Tātad tie tagad ir veidoti no stikla un tie atbalsta multi-touch iespējas. Pazudusi ir arī vienīgā poga, jo spiežams ir viss paliktnis. Pirmajā brīdī tas liekas jocīgi, taču apvienojumā ar daudzpuntku skārienjutīgo interfeisu šāds risinājums paver jaunas iespējas.

Multi-touch tagad nodrošina līdz pat četru punktu uztveršanu. Tas nozīmē, ka iespējami "žesti" ar četriem pirkstiem vienlaicīgi. Jau no iPhone pazīstam divu pirkstu kombinācijas, tādas kā tālummaiņu un rotēšanu.


Jauni ir arī ekrāni. MacBook tie ir ierastajā 13.3 collu izmērā, bet MacBook Pro būs tikai 15 collu modelis (17 collu modeļa liktenis pagaidām nav skaidrs). Visi ekrāni ar ar LED diožu izgaismojumu, kas nodrošina lielāku gaišumu un košākas krāsas. Tāpat visi ekrāni ir ar spožo stikla pārklājumu (glossy), kas ne visiem patīk, jo tajā mēdz atspīdēt pats datora lietotājs. Tomēr šie ekrāni nodrošina lielāku dzidrumu.

Lielākais jaunums no datortehnikas jomas ir NVIDIA videokaršu izmantošana gan MacBook gan MacBook Pro modeļos. Visvairāk tas priecē potenciālos jaunā MacBook īpašniekus, jo iepriekšējās paaudzes MacBook ir aprīkoti ar visai mazjaudīgu Intel video karti.

Cenas ir aptuveni tādas pašas kā līdz šim. 2000 dolāru par MacBook Pro, 1300 par MacBook. Tie, kam šāda cena šķiet par lielu, varēs arī turpmāk iegādāties "vecās" paaudzes baltos MacBook par 1000 dolāriem. Protams, cenas pie mums būs krietni lielākas.

Vairāk tehniskās informācijas un bildes variet atrast Apple lapā: Macbook, MacBook Pro. Zemāk video, kas īsumā parāda visus jaunumus vienkopus.

Kakao redakcijas viedoklis: ja neskaitam Ingusa burkšķēšanu par spīdīgajiem ekrāniem - visu laiku labākie laptopi. Nevaram vien sagaidīt, kad tie nonāks mūsu rokās. Iesakām arī jums izbaudīt jaunu pasauli ar jaunajiem MacBook un Mac OS.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies