Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Ingus

Navitel R600 un R1000 jeb tava auto (un ne tikai) visuredzošā acs

Tehnika, Testi

Navitel R600 un R1000 jeb tava auto (un ne tikai) visuredzošā acs

Visai ikdienišķas lietas, kas katram šķiet ne tik ļoti vajadzīgas līdz brīdim, kad tās IR vajadzīgas.

Vairākkārt no draugiem esmu dzirdējis stāstus par dažādiem divdomīgiem ceļa negadījumiem, kuros lieti būtu noderējuši minētie aparāti. Ir pierasts domāt, ka videoreģistratori ir kaut kas dikti sarežģīts, neglīts un nepieciešams tikai tiem, kas ikdienā pieviec simtus kilometru. Un, protams, izrādās, ka tā nemaz nav.Nesen IFA izstādē izrādītais R1000 ir pēc paskata dikti glīts, kura pamatne ir pavisam neliela un viegli paslēpjama aiz atpakaļskata spoguļa. Pats reģistrators ir paslēpies tenisa bumbiņas izmēra aparātā, kura priekšdaļu aizņem sešslāņaina objektīva acs, kas redz 165 grādu leņķī. Savukārt aizmugurē ir neliels, bet skaidrs 1.2 collu ekrāns. Mikrofons lamuvārdu ierakstam. Pats labākais šim aparātam ir magnētiskais stiprinājums, kurš ir gana stiprs, lai neradītu raizes manevrējot uz ceļa. Tas ļauj pašu reģistratoru viegli izņemt no auto, ja ir tāda nepieciešamība - par to nedaudz zemāk. Patīkami, ka komplektā ir arī otrs vads ar parasto USB-A, gadījumiem, ja aparātu gribas lietot ārpus mašīnas.

201911/20191107-124625.jpg

Par tehniskajiem parametriem var minēt vēl, ka video ieraksta augšējā kvalitāte ir FullHD 30fps. MicroSD pieņem līdz 64GB izmēram. Ieraksta skaņu. Uztver GPS pozīcjiu un rāda kustības ātrumu, laiku. Pateicoties iebūvētajam GPS, tas solās arī brīdināt par stacionārajiem fotoradariem. Tam ir arī G-Sensors, kurš sajūtot nelāgu notikumu pēdējo ierakstu noglabā savā atmiņā un aizsargā pret pārrakstīšanu līdz lidojuma izpētei - šis noderēs arī, ja noparkotā auto kāds iebrauc - bija tāds gadījums. Tam ir arī iebūvēts WiFi, lai ar uzinstalēto Appu varētu tam pieslēgties un ērti pārskatīt visus ierakstus. Bez tam Apps dod arī iespēju vērot reālā laikā reģistratora acī redzamo. Tam var būt daudz dažādu pielietojumu. Pirmais, kas ienāca prātā ir ja ceļā esot nepieciešams palūkoties, kas tur zem mašīnas klab - paņemam digitālo aci, pabāžam zem mašīnas un skatamies telefonā, kas tur ir noticis. AK jā, kustību sensors arī ir ! Barošanas vads tam ir mini USB (nevis microUSB kā tas ir dažādiem viedruņiem). Pirmajā brīdī šķiet slikti, bet tad atkal - labi vien ir, jo savādāk kāds izdomātu visnepiemērotākajā brīdī uzlādēt savu mobilo :)  Tam ir arī iebūvēta 180mAh baterija - es gan īsti nesapratu cik ilgam ieraksta laikam tādas pietiks - pieļauju, ka tā ir tam parkinga ierakstam domāta. Video ierakstu var sadalīt 1/3/5 minūšu intervālos.

Pat ja esat tehniski izaicināts lietotājs (vai kā nu tagad tur politkorekti jāsauc tos, kam rokas līkas :D ), atliek vien ievietot tajā microSD karti, pielīmēt šo videoreģistratoru pie vējstikla (kaut kur aiz atpakaļskata spoguļa) un iespraust barošanas vadu piepīpētājā. Te jāpiezīmē, ka vada garums ir pietiekams, lai to varētu jums vēlamā veidā apvilkt ap vējstiklu tā, ka tas nemaisīsies karājoties visam panelim pāri. Tālāk jau viss ir vienkārši - iedarbini auto, tas sāk ierakstīt, izslēdz aizdedzi, tas apstājas. Ja ceļā notiek kas nelāgs, iedod reģistratora bumbiņu (R1000) kādam speciālistam un tas pat nebūdams liels speciālists ātri izdabūs ārā visus nepieciešamos pierādījumus, lai Tevi attaisnotu likuma priekšā.
Vairāk par visu man patīk, ka tie vienreiz paslēpti, saslēgti pilda savu funkciju ēst neprasīdami. Bet ja nu kas... sirds mierīgāka.

Nedaudz augstāk minēju lielisko iespēju izņemt ierīci no auto, ja tāda ir nepieciešama. Khemm.... mani sīkie ikdienā ir diezgan saticīgi, bet ir dienas, kad zvaigznes sastājas nepareizajā kārtībā un tad tik ik pa brīdim ir jāklausās "Nē, viņa pirmā sāka!" "Nē, viņš man pirmais ar kluci meta!" ... iepazīstināju viņus ar viņu jauno aukli - Navitela Tanti. Tā klusi sēž istabas stūrī  un fiksē visu notiekošo. Un man pat vairs nav jāskatās, kurš kuram ko pa ko ar ko par ko - zin, ka atliks man tikai paskatīties ierakstu. Pašiem savs miniatūrs Orvela 1984.
Vasarā es zinu, ka nolikšu to netālu no vietas, kur mums te kaimiņi atpūtnieki mēdz atstāt savu šašliku pārpalikumus, jo aizvest savus atkritumus līdz miskaistei viņiem ir par grūtu... bet tas jau ir cits stāsts.
Scenārijus pielietojumam katrs var izdomāt pats, jo tas ir nedaudz vairāk kā tikai auto videoreģistrators.

Abi aparāti pie mums ir nopērkami šeit:

Vienkāršākais R600 →

201911/20191107-124651.jpg

Magnētiskais R1000 →  vai Te →
201911/20191107-124706.jpg


  
 
 Iepriekšējais →


.


comments powered by Disqus


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies