Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Kā mani piespieda iemīlēt Mailbox un Inbox zero

Softs

Kā mani piespieda iemīlēt Mailbox un Inbox zero

Pirms pāris gadiem Dropbox izstrādātāji nāca klājā ar ļoti interesantu epasta aplikāciju, kas ļāva vēstules uztvert kā darba uzdevumus, kurus ērti un ātri var "izmest" no epastu saraksta, tiklīdz tie ir "apstrādāti". Toreiz Mailbox radīja milzu ažiotāžu - vajadzēja pat izveidot virtuālu rindu, lai visi gribētāji reizē "neapgāztu serverus". Arī es toreiz pieteicos uz Mailbox, jo man taču jāizpēta viss jaunais un aktuālais...

Aplikācija tiešām bija interesanta, taču savā ikdienas rutīnā es tai vietu neredzēju. Gan tāpēc, ka man jāžonglē ar vairākiem epasta kontiem, kas nav Gmail (Mailbox atbalsta tikai Gmail un iCloud), bet galvenokārt tāpēc, ka mani nevilināja pati ideja. Kopš pirmās dienas ar epastu esmu pieradis krāt visas vēstules Iesūtnē, un pēc vajadzības automātiski vai manuāli pārlikt citās mapēs. Protams, arī Mailbox ļauj tā strādāt, taču visa aplikācijas būtība ir censties ievērot tā saucamo Inbox zero principu.


Ideja ir pavisam vienkārša - katra iesūtītā vēstule ir jāuztver kā darba uzdevums, kas ir "jāapstrādā". Kāda vēstule nozīmē, ka ir reāli "jāiet un jādara". Cita ir vienkārši jautājums uz kuru jāatbild. Daudz ir arī tādu, kuras vienkārši jāizlasa un nekādas citas darbības nav nepieciešamas. Kad katrs no šiem "uzdevumiem" ir izpildīts, vēstuli vienkārši izmet no Iesūtnes. Izdzēš, arhivē vai pārnes uz kādu citu "padarīto darbu" mapi. Dienas mērķis ir iztīrīt Iesūtni.

Mailbox app

Mailbox ļoti veiksmīgi palīdz sasniegt šo mērķi. Visas "apstrādātās" vēstules var vienkārši arhivēt - tās nonāk Gmail arhīvā. Savukārt vēstules (uzdevumus), kas var pagaidīt un nav steidzami var ērti atlikt uz vēlāku. Piemēram, uz rītdienu, uz nedēļas nogali, uz nākamo nedēļu un pat "kaut-kad". Kad pienāks šis brīdis, Mailbox attiecīgo vēstuli ieliks atpakaļ Iesūtnē.

Izklausās ērti un interesanti, taču es joprojām nesaskatīju nepieciešamību mainīt savu epasta rutīnu. Pirmkārt, man vienkārši nepatīk pārmaiņas, otrkārt, es nemīlu izmantot trešo pušu aplikācijas, ja ar attiecīgo uzdevumu lieliski tiek galā iebūvētās aplikācijas. Šajā gadījumā Apple Mail uz Mac, iPhone un iPad. Diemžēl šeit arī sākās problēmas...

Ja līdz šim Apple Mail raizes nesagādāja, tad pēdējās divas OS versijas atnesa daudz galvassāpju. Mavericks versija "sačakarēja" Gmail komunikāciju, bet Yosemite ieviesa veselu plejādi dažādu bēdu. Pamanāmākā, jebšu pareizāk sakot - nepamanāmākā no kurām bija paziņojumi par jaunu vēstuli. Ienākot jaunai vēstulei ekrāna stūrī izlec paziņojums par to, norādot sūtītāju un tēmu. Vismaz tā tam būtu jābūt. Diemžēl Yosemite gļuki man šos priekus liedza, un ziņojumu par jaunu epastu parādīja tikai tad, kas es pats jau biju atvēris konkrēto vēstuli. Tā kā darbs man prasa momentānu reakciju, šī situācija bija nepieņemama. Mail ķibeles nelaboja arī pilna datora pārinstalēšana.

Mailbox app

Neizbēgami bija jāmeklē trešās puses risinājums. Kā jau noprotams, izvēlējos Mailbox. Vispirms gan nācās visus epasta kontus piesaistīt Gmail. Psiholoģiski tas nebija viegli. Otrkārt, nācās visu Iesūtni pārnest uz arhīvu. Arī tas radīja psiholoģiskas barjeras, jo lika mainīt daudzu jo daudzu gadu laikā pierasto rutīnu. Tomēr izvēles nebija. Uzliku Mailbox visās savās ierīcēs, noarhivēju visas vēstules un gaidīju kas būs tālāk.

Ienāca pirmā vēstule. Izlasīju, arhivēju. Otrā vēstule. Izlasīju, atbildēju, arhivēju. Trešā - uz šo nav jāreaģē steidzami, atliku uz nākamo nedēļu. Ceturtā... Īsāk sakot, dienas beigās jau biju absolūti pieradis tīrīt Iesūtni un baltais fons ar mazo bildīti vidū jau kļuva par mērķi, kas jāsasniedz. Ienāk vēstule - atbildi, arhivē. Izdari prasīto, arhivē. Izdarīsi vēlāk - atliec. Vienmēr dienas beigās Iesūtne ir tukša. Bet ja nav, tad ir skaidrs, ka man vēl ir jāpaveic kāds darbs.

Mailbox app

Mailbox ikonas zīmītē nerāda neizlasītās vēstules, bet gan visas Iesūtnē esošās. Ātri uzmetot acis Mailbox ikonai var redzēt cik "darbi" vēl jāpaveic.

Kas notiek ar arhivētajām vēstulēm? Tas nekur nepazūd. Tās ir turpat arhīva mapē. To var atvērt, pārlūkot. Var vienkārši esot turpat Iesūtnē sākt meklēt - Mailbox uzreiz parādīs atbilstošās vēstules no arhīva. Tātad nekas netiek pazaudēts. Lieliski.

Mailbox app

Protams, ir arī šādas tādas ķibeles. Pirmkārt jau Mailbox Mac aplikācija joprojām ir tikai Beta versijā, kas nozīmē, ka teorētiski var nedarboties perfekti. Praksē gan nekādas "beta" problēmas vēl nav sagādājusi. Pietrūkst sasaiste ar iCloud adrešu grāmatu. Ja agrāk saņemot vēstuli no jauna kolēģa varēju ar vienu klikšķi to pievienot adrešu grāmatai, tad Mailbox gadījumā nākas kopēt vārdu un adresi un pievienot manuāli. Pietrūkst arī iespēja vienlaicīgi saglabāt vairākus pievienotos failus. Ja man atsūta vēstuli ar desmit bildēm, tad katra no tām ir jāizvelk atsevišķi. Tāpat pretējā virzienā - biju pieradis nosūtāmo failu uzvilkt Mail ikonai, kas automātiski izveido jaunu vēstuli un pievieno šo failu. Mailbox šo triku nespēj.

Ir vēl šādi tādi sīkumi, taču kopumā esmu pieradis. Iespējams pat iemīlējis Mailbox un visu šo Inbox zero ideju. Ērti. Pārskatāmi. Kad Mailbox izkļūs no Beta versijas, būs vēl labāk.

Ko es darīšu, kad (ja...) Apple salabos Mail (un visas pārējās Yosemite problēmas)? Nezinu gan. Iespējams, ka esmu neatgriezeniski pārgājis uz Mailbox.


Mailbox app

Mailbox app

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Fujifilm X100S

499.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

395.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Realizācija Tup un Turies