Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Gemius izpētījis, ka 70% mobilo datu Latvijā rada Apple un Samsung ierīces

Mobilie, Dažādi

Gemius izpētījis, ka 70% mobilo datu Latvijā rada Apple un Samsung ierīcesKas, protams, nav nekāds pārsteigums. Kā jau zināms no pasaules tendencēm, iPhone lietotāji aktīvāk izmanto internetus, savukārt Samsung pārdod krietni vairāk ierīču. Zemāk oficiālā informācija.

Vai Apple piekāpsies Samsung?

Gemius pētījuma apkopotie dati uzrāda, ka mobilo ierīču interneta tirgū Latvijā nemainīgi dominē Apple un Samsung. Interneta datu plūsma, kas ģenerēta no šo ražotāju mobilajām ierīcēm, veido vairāk nekā 70% no visas interneta plūsmas. Lai arī līderpozīcija joprojām pieder Apple, tendence mobilo ražotāju tirgū ļauj izteikt pieņēmumu, ka drīzumā Apple piekāpsies Samsung.Pētījumā iegūtā informācija liecina, ka Latvijā internetu visvairāk pārlūko no Apple mobilajām ierīcēm, kas sastāda 38% no visas interneta datu plūsmas. Otrajā vietā ierindojas Samsung ar 34%, kas palielina savu tirgus daļu ar katru mēnesi, bet trešajā vietā ar 8% seko Nokia. Top5 noslēdz LG un HTC, attiecīgi veidojot 5% un 4% no interneta datu plūsmas.

Apple un Samsung ražotās mobilās ierīces veido lielāko daļu no interneta datu plūsmas kopš 2012.gada sākuma, kad Apple bija vadošais ražotājs, savukārt Nokia piekāpās Samsung. Kopš tā laika Samsung piedzīvo pastāvīgu kāpumu un 2014.gada aprīlī atpaliek no Apple tikai par nepilniem 4%, kas ir līdz šim mazākā starpība starp abiem ražotājiem.

„Nav izslēgts, ka Apple un Samsung līdz 2014 gada beigām samainīsies pozīcijām,” komentē Linda Egle, Gemius Latvija vadītāja. „Ja tas notiks, Latvija būs līdzīgā situācijā kā Polija, Slovēnija un Turcija, kur pēdējos mēnešos Samsung ir guvis virsroku pār Apple,” skaidro Linda Egle.

Kopš 2014.gada sākuma lielāku interneta datu plūsmu ģenerē arī LG mobilās ierīces, tādējādi apsteidzot popularitātē HTC. Kopā LG un HTC mobilās ierīces veido aptuveni 10% no visas interneta datu plūsmas.

Pētījumā apkopoti tiešsaistes interneta plūsmas monitorēšanas rīka gemiusTraffic aprīļa dati. gemiusTraffic pētījums tiek veikts vairāk nekā 20 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā (EMEA reģions) un sniedz informāciju par interneta lietotāju darbības paradumiem interneta vietnēs un to datoru un mobilo ierīču tehniskajiem parametriem, kas apmeklējuši tās interneta vietnes, kas piedalās šajā pētījumā. Pētījuma dati ir publiski pieejami bezmaksas interneta vietnē www.ranking.lv.  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies