Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Tests: iRobot Braava 380 - "robotizētā grīdaslupata"

Testi, Tehnika, Video

Tests: iRobot Braava 380 - "robotizētā grīdaslupata"Iepriekš jau esam iepazinuši dažādus robotus, gan grīdu uzslaukošos, gan divus dažādus mazgājošos. Vai tiešām šajā klāstā atrodas vieta vēl vienam? Izrādās, ka jā.

Sākšu ar mazu priekšvēsturi - kur vispār uzradās tāda Braava. Stāsts ir gaužām vienkāršs un mūsdienās visai ikdienišķs - Braava dzīvi sāka kā Mint, kura ražotāju iRobot nolēma vienkārši nopirkt. Kādu brīdi gaisā virmoja jautājums, kas notiks ar šo robotu, līdz mēs uzzinājām atbildi - tas turpinās dzīvi praktiski tieši tā pat kā līdz šim, tikai, protams, jau ar citu nosaukumu. Tas nozīmē, ka dziļi sirdī, Braava nav īsts iRobot un tā uzvedības algoritmi ir iepriekšējo īpašnieku izstrādāti.

Bet nu par to, ko tad īsti šis robots dara. Tas nav putekļsūcējs, tas nav birstētājs un tas nelaistās ar ūdeni. Braava ir visai vienkāršs rīks - to var nosaukt par robotizētu grīdaslupatu. Robota "aktīvais elements" ir neliela lupatiņa un maza ūdens tilpne, kas dabīgā ceļā mitrina lupatiņu, kuru tad robots stumda pa grīdu. Vienā reisā slapjuma pietiks apmēram 32 kvadrātmetriem grīdas.


Robots var strādāt arī sausajā režīmā, kur tas vienkārši sastumj putekļus lupatiņā, taču šis režīms nešķiet īpaši efektīvs un piemērots ikdienas lietošanai. Tas noteikti nevar aizstāt Roomba grīdas uzkopšanā.

Palaižot Braava tas uzsāk kustību apmēram pusmetru garos vilcienos skujiņā - turp un atpakaļ. Tā robots turpinās rosīties uz priekšu, līdz atdursies pret sienu - tad robots apgriežas un turpina ceļu atpakaļ - tāpat braukājot šurpu-turpu. Robots prot arī visai veikli apbraukt šķēršļus - piemēram krēsla kājas - un turpināt ceļu pa galveno trajektoriju. Tā robots apbrauks visu telpu, līdz uzskatīs, ka viss ir uzkopts. Lai robotam būtu vieglāk orientēties telpā, papildus ir izvietojama "polārzvaigzne" - neliela kastīte, kas raida robotam vien saskatāmu staru pret telpas griestiem. Redzot šo "polārzvaigzni" robots vienmēr var noteikt kur tas atrodas un efektīvāk izkalkulēt maršrutu. Mēs gan praksē pārliecinājāmies, ka vismaz nelielā telpā robots ļoti labi tiek galā arī bez šīs palīgstara.

Braava lietošana ir diezgan vienkārša. Lupatiņas turētājs, kurā ir ūdens tilpne, stiprinās pie robota ar magnātiem - to var ļoti viegli noņemt. Tad tikai atliek uzpildīt ūdeni, uzlikt lupatiņu, kas turas ar velkro palīdzību un... un tas arī viss. Liekam robotu istabas vidū un laižam vaļā!

Pēc tam, kad robots darbu beidzis ir jāizlej atlikušais ūdens (ja tāds ir) un jāizmazgā lupatiņa. Šī ir procesa netīrākā daļa - jo no lupatas ir jāizskalo visa pa grīdu savāktā šmuce. Pēc tam robotu jāpieslēdz uzlādēties, kas diemžēl nenotiek automātiski.

Braava ar saviem pienākumiem tiek galā ļoti labi - tas uzmazgā grīdu, neatstājot aiz sevis lielu slapjumu. Mitrums ir tikai neliels un praktiski uzreiz izžūst, tāpēc atšķirībā no Scooba, šo robotu var droši lietot arī uz lamināta un koka grīdām.

Protams, jāsaprot, ka Braava iespējas ir ierobežotas. Tas var uzmazgāt viegli netīru grīdu uz kuras ir sakrājušies putekļi, varbūt izbirusi sāls šķipsniņa. Tomēr ar pamatīgi pieķēzītu grīdu robots nevarēs tikt galā. Lielie netīrumi - zābaku sanestās dubļu pikas un nezumanīgo ēdāju izmētātie makaroni ar kečupu - būs jāsavāc iepriekš.

Tāpat jāņem vērā, ka Braava nevar būt vienīgais robots (vienīgais grīdas uzkopējs). Ja to palaidīsiet pa ievērojami netīru grīdu, rezultāts, protams, nebūs nekāds dižais - lupata ātri kļūs netīra un mazgāšana būs neefektīva. Tāpēc vislabāk ir Braava laist pēc tam, kad grīdu jau ir uzkopis kāds "sausais" tīrītājs - Roomba, vai kāds ar slotu.

Tas neizbēgami nozīmē, ka Braava nevar būt vienīgais robots mājās. Vispirms vajadzēs kādam grīdu kārtīgi uzslaucīt, lai Braava var uzmazgāt pēdējos sīkumus. Testa laikā mēs Braava lietojām apmēram vienreiz nedēļā, protams, pie nosacījuma, ka Roomba darbojas katru dienu (kas arī ir šī robota galvenā vērtība - pastāvīgi uzturēt tīru grīdu).

Braava ir ļoti patīkams bonuss, kas vēl par kripatiņu atvieglo mājas uzkopšanu, taču tas ir visai dārgs prieks, jo komplektā ir vajadzīgs otrs - galvenais robots. Protams, var arī pats slaucīt un mazgāt, bet tas jau ir pavisam cits stāsts. Katrā ziņā, ja Scooba pielietojumu savā ikdienā es īsti neredzu (tas galvenokārt pielāgots flīzētām grīdām), tad Braava lieti noder. Turklāt atšķirībā no visām Scooba un Roomba, Braava ir ļoti kluss, praktiski nedzirdams.

Braava noteikti nav tas robots, ar kuru būtu jāuzsāk mājas uzkopšanas modernizācija. Primārais šajā ziņā joprojām būs Roomba. Taču mazais lupatas stūmējs lieliski atvieglos ikdienu. Protams, par attiecīgu cenu - apmēram 300 eiro.


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies