Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Puse darba devēju ļauj darbiniekiem strādāt gultā, krogā un citās ražīgās vietās

Dažādi
Puse darba devēju ļauj darbiniekiem strādāt gultā, krogā un citās ražīgās vietāsKur tu parasti strādā? Ofisā? Mājās? Parkā uz soliņa? (saģērbies silti!) Mūsdienās arvien mazāka nozīme ir tam, kur darbinieks atrodas, ja vien viņš veiksmīgi tiek galā ar saviem pienākumiem. Lūk, izpētīts, ka puse Latvijas darba devēju atbalsta iespēju darbiniekiem nesēdēt vienmēr birojos.

49 % Latvijas darba devēju atbalsta iespēju darbiniekiem strādāt ārpus biroja
Pieaug tendence darba pienākumu īstenošanai izmantot dažādas ierīces

Šogad Baltijas valstīs veiktā Salary Information Agency darba devēju un ņēmēju aptauja liecina, ka 66 % biroja darbinieku Latvijas uzņēmumos var plānot savu darba procesu un paši izvēlēties piemērotāko laiku, kad paveikt kādu konkrētu uzdevumu. Igaunijā laiku saviem darba uzdevumiem patstāvīgi nosaka 52 % darbinieku, savukārt Lietuvā — tikai 28 % darba ņēmēju. Tajā pašā laikā darbiniekiem Lietuvā ir vislielākā neatkarība darba veikšanai nepieciešamo metožu un rīku izvēlē — tā norāda 70 % respondentu. Arī Latvijā un Igaunijā vairums biroja darbinieku paši var pieņemt lēmumu, kā veikt savus darba pienākumus, — tā norāda 65 % Latvijas un 59 % Igaunijas darba ņēmēju.Kopumā visās trīs Baltijas valstīs gan darba ņēmēji, gan darba devēji atbalsta un labprāt izmanto elastīgu darba stilu. Neatkarība sava darba organizēšanā ir svarīga 83 % Latvijas, 89 % Lietuvas un 80 % Igaunijas biroju darbinieku. Visu trīs Baltijas valstu darba devēji ir pozitīvi noskaņoti attiecībā uz elastīgu darba vidi — strādāšanu attāli atbalsta teju puse (49 %) Latvijas darba devēju, Lietuvā — 52 %, bet Igaunijā procentuāli visvairāk — 64 % darba devēju. Katrs trešais darba devējs Latvijā un Lietuvā norāda, ka diemžēl konkrētā darba specifika neļauj strādāt attālināti; Igaunijā tādu atbildi devuši 24 % respondentu. Pret strādāšanu attālināti iebilst tikai 18 % darba devēju Latvijā, savukārt Lietuvā un Igaunijā tādu procentuāli ir vēl mazāk.

Katram ceturtajam biroja darbiniekam efektīvam darbam nepieciešams gan viedtālrunis, gan portatīvais dators.

Pētījumu aģentūra SKDS decembrī veica padziļinātu aptauju par elastīgu un mūsdienīgu darba stilu Latvijā. Aptaujas rezultāti rāda, ka savus darba pienākumus attālināti mēdz veikt 47 % biroju darbinieku, no tiem 32 % ārpus biroja telpām pavada aptuveni piekto daļu sava darba laika, 9 % līdz pat pusei kopējā darba laika, bet 7 % — pat vairāk kā 50 % laika strādā ārpus biroja. Elastīgs darba stils ir izplatītāks jaunāku cilvēku vidū, kuri darba pienākumu veikšanai veiksmīgi izmanto modernās tehnoloģijas. Kopumā katrs ceturtais respondents atzīst, ka efektīvai darba pienākumu veikšanai viņiem nepieciešams gan viedtelefons, gan portatīvais dators, bet vislielāko nepieciešamību pēc šīm pārnēsājamām ierīcēm atzīst darbinieki vecumā no 31 līdz 40 gadiem (32 %).

Microsoft Latvia prognozē, ka tendence darba pienākumu veikšanai izmantot dažādas ierīces turpinās pieaugt vēl straujāk. Ierīču funkcionalitāte arvien vairāk saplūdīs — cilvēki jau tagad nepieciešamības gadījumā pārlūko e-pastu un rediģē dokumentus savā tālrunī vai veic videozvanus ar portatīvā datora palīdzību. Tas nozīmē, ka tehnoloģiju kompāniju galvenais izaicinājums tuvāko gadu laikā būs spēja nodrošināt ikvienam savam produktam vienlīdz ērtu lietošanas pieredzi gan stacionārajā vai portatīvajā datorā, gan planšetdatorā un viedtālrunī.

“Elastīgs darba stils daudzos gadījumos ir ieguvums gan darba devējam, gan ņēmējam. Tas palīdz būt produktīvākiem, ietaupīt laiku pārvietojoties, operatīvi risināt problēmas un veiksmīgāk organizēt gan darbu, gan arī risināt personiskos jautājumus. Pateicoties mūsdienu tehnoloģiju iespējām, daudzus uzdevumus attālināti ir iespējams paveikt tikpat vai pat vēl kvalitatīvāk un efektīvāk, nekā atrodoties vienā telpā,” stāsta Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. “Attīstot tādus Microsoft produktivitātes risinājumus kā, piemēram, Office 365, to veidošana atbilstoši mūsdienīgam un elastīgam darba stilam un iespēja risinājumu vienlīdz ērti lietot dažādās ierīcēs ir bijusi viena no galvenajām prioritātēm,” uzsver Ē. Eglītis.

Viens no labākajiem attālināta darba veikšanas piemēriem Latvijā ir uzņēmums Latvijas valsts meži, kurā jau pati darba specifika nosaka to, ka lielu daļu pienākumu jāveic ārpus biroja. Agrāk mežu apsaimniekošanas uzņēmumā izmantoja fiksētās telefona līnijas, kas prasīja ievērojamus ieguldījumus to uzturēšanā un nespēja nodrošināt pienācīgu komunikācijas kvalitāti. “Mums ir ļoti svarīgi, lai darbinieki vienmēr ir sasniedzami ne tikai telefoniski, bet var operatīvi piekļūt arī darba informācijai un dokumentiem,” stāsta Aigars Čeksters, AS "Latvijas valsts meži" IT Infrastruktūras vadītājs. “Kopš 2011. gada sākuma pilnvērtīgi izmantojam Microsoft Lync risinājumu, kas tagad ir integrēts Office 365 pakalpojumā. Tas ļāvis mums ievērojami samazināt telefona un transporta izdevumus.” Ieviesto sistēmu atzinīgi novērtē arī uzņēmuma darbinieki, kas var veiksmīgāk un operatīvāk sazināties gan savā starpā, gan ar sadarbības partneriem Latvijā un ārvalstīs.

Tehnoloģiskie risinājumi efektīvai darba veikšanai attālināti ir pieprasīti ne tikai lielos uzņēmumos, bet arī studentu vidū. Organizējot mācību darbu attālināti, studenti bauda līdzīgas priekšrocības — ir produktīvāki un var ietaupīt laiku. Svarīgi, ka papildus šiem ieguvumiem studenti gūst praktiskas sastrādāšanās iemaņas attālināti, kas pēc mācību beigšanas palīdzēs labāk konkurēt darba tirgū. No šī gada decembra Microsoft piedāvā izglītības iestādēm, kas izmanto Office 365 ProPlus un Office Professional Plus produktivitātes risinājumus, izplatīt saviem studentiem pieeju Office 365 ProPlus bez papildu maksas. Tas dod iespēju studentiem organizēt mācību darba procesu līdzīgi tam, kā to dara daudzos uzņēmumos.

  
 
 Iepriekšējais →
Komentēt šo rakstu    
    
Vārds    2014-01-20,18:28
- ļauj strādāt gultā, ceļmalā un citās ražīgās vietās
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
expiorer2    2014-01-21,08:37
- Ārpus darba laika, protams.
Lai strādā kaut vai visu diennakti.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
links    2014-01-21,22:08
- Kā tad! Mūsdienās jau strādā tikai birojos. Bet tie, kas biroja žurkām audzē ēdienu, izgatavo drēbes, uzstāda ventilācijas, notīra sniegu no ietves, respektīvi, kas reāli strādā, tie vairs nav darbinieki. Es saprotu, ka visādi sabiedrisko attiecību speciālisti, preses sekretāri un citi liekēži ir izveidoti, lai lielākam skaitam cilvēku dotu iespēju strādāt, bet nav godīgi, ka tādi pelna vairāk par fiziska darba darītājiem, kas reāli rada produktu, nevis papīra un datu plūsmu.

Tagad varat mani plosīt, es savu pateicu.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Esse >links    2014-01-21,22:45
- Tai pat laikā pats vien esi vainīgs, ja nespēj nodrošināt tiešo saikni ar paša izstādāta meža pircēju. Griezies pie starpniekiem un maksā viņiem. Vetilācijas uzstāda algots darbinieks, gluži kā ielas tīra sētnieks. Kur problēma? Kāds to visu ir sakārtojis?! LOL Un tie, kas izdomā- nestrādā?! Sorry draudziņ- tu dzīvo 18. gs.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
links >Esse    2014-01-21,23:00
- Es labprāt arī 15. gs. dzīvotu. Bet ne par to ir stāsts. Jebkura produkta ķēdē ir kaudze ar starpniekiem, kurā katrs "pakāpiens" dzīvo labāk par to, kurš to produktu reāli ražo. Reiz rādīja dimantu ieguvi Āfrikā. Racēju ar virvi ielaiž dziļā alā, bieži izvelk beigtu. Tā viņu turpat paveļ zem krūma, naudu bērēm nav nopelnījis.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
voltarubins    2015-02-16,22:18
- Finanses no 1000€ līdz 1.000.000€ un vēl jo vairāk ja jūs interesē
šeit ir mans procentu 4 % no visiem ieguldījumiem sazinieties ar:voltarubins123@inbox.lv
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
voltarubins    2015-02-16,22:22
- no 1000eiro lidz 100.000eiro palīdzība:voltarubins123@inbox.lv
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv