Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Latvieši joprojām baidās lietot mobilo internetu

Dažādi

Latvieši joprojām baidās lietot mobilo internetuVisvairāk lieto dāņi un slovāki. Vismazāk moldāvi. Mēs arī kaut kur tur lejasgalā. Kāpēc tā? Kāpēc jūs tā baidāties no mobilā interneta?

Mobilā interneta iespējas izmanto arvien vairāk

Vislielākā mobilā interneta plūsma novērota Dānijā un Slovākijā, savukārt vislielākais pieaugums - Igaunijā. Kaut arī Latvija ierindojas pētījumā iekļauto valstu lejasdaļā pēc interneta lapu apskates no mobilajām ierīcēm, arī te mobilā interneta plūsma pastāvīgi pieaug.Kā noskaidrots Gemius veiktajā pētījumā par mobilā interneta lietošanu, pēdējā gada laikā interneta lapu apskate no mobilajām ierīcēm,- tālruņiem, viedtālruņiem un planšetdatoriem pieaugusi visās valstīs, kur Gemius veic interneta plūsmas mērījumus. Līderis šobrīd ir Dānija, kur no mobilajām ierīcēm tiek veikti 35% no visiem lapu skatījumiem internetā. Savukārt Centrālās un Austrumeiropas valstu vidū līderis ir Slovākija ar 22%. Salīdzinoši, viszemākais rādītājs šobrīd ir Moldovā, kur no mobilajām ierīcēm tiek veikti tikai 1% interneta lapu skatījumi.
Mobilā interneta plūsma dažādās valstīs

Salīdzinot datus ar šo pašu periodu pērn, visās valstīs novērojams mobilās interneta plūsmas pieaugums. Visievērojamākais pieaugums novērots Igaunijā, kur mobilā interneta plūsma ir trīskāršojusies no 3 % 2012. Gada novembrī sasniedzot 9% šobrīd. Otro un trešo vietu dala Bosnija un Hercegovina un Bulgārija, kur mobilā interneta plūsma dubultojusies. Vismazākais pieaugums skāris krieviju, kur mobilā interneta plūsma gada laikā augusi no 6 uz 7% .

Latvijā interneta lapu skatījumi, kas veikti no mobilajām ierīcēm, šobrīd veido 6% no kopējās interneta plūsmas. Tas ir par diviem procentpunktiem vairāk kā šajā periodā pirms gada, kad mobilā interneta daļa veidoja 4%.
Mobilās interneta plūsmas tendence Latvijā

Gemius Latvia vadītājs Kaspars Driķis, komentējot datus, norāda, ka iepriekšminētie interneta plūsmas rādītāji ir atkarīgi ne vien no mobilā interneta un ierīču pieejamības, bet arī no valstī populārāko interneta resursu piedāvātajām iespējām mobilajā vidē. „Populāriem interneta resursiem, izveidojot ērti lietojamu mobilo lapu, ir lielas iespējas palielināt kopējo mobilā interneta plūsmu valstī. Taču, ja šajā ziņā izmaiņas netiek veiktas, vai arī interneta lietotāji tiek virzīti uz aplikācijām, kur veiktās darbības neatspoguļojas interneta lapu skatījumos, apskatītajos datos pieaugums var neuzrādīties. Šajā ziņā liela ietekme ir tieši sociālajiem medijiem, kas nereti ir līderi internetā veikto lapu skatījumu ziņā, vai arī pretēji - aplikāciju lietošanā.”

Pētījumā iekļauti dati par valstīm, kur Gemius veic interneta plūsmas web analītikas mērījumus: Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija, Čehija, Dānija, Baltkrievija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Ukraina, Ungārija, Horvātija, Maķedonija, Moldova, Turcija, un MENA reģions. Par pamatu ņemti 2013. gada dati par periodu no 4. līdz 10. novembrim. gemiusTraffic pētījums sniedz informāciju par interneta lietotāju darbības paradumiem interneta vietnēs un to datoru tehniskajiem parametriem, kas apmeklējuši tās interneta vietnes, kas piedalās šajā pētījumā. Pētījuma dati ir publiski pieejami bezmaksas interneta vietnē www.ranking.lv.


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
MacBook Pro Retina 2013

950.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

325.00 EUR
Pārdod
Xiaomi Pocophone F1 6GB/64GB

155.00 EUR
Pārdod
PS4 Dualshock 4 Wireless

40.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
Huawei P20, 128GB, 4GB RAM

155.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

850.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
PS4 Dualshock 4 Wireless

40.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

45.00 EUR
Pārdod
iMac 21" , 500GB, 4GB (2009)

290.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies