Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Mobilā nedēļa: Google jaunumi, pirmā ceturkšņa šokējošie rezultāti, kanādieši atzīst sakāvi un Apple šefa dārgais randiņš

Mobilie

Mobilā nedēļa: Google jaunumi, pirmā ceturkšņa šokējošie rezultāti, kanādieši atzīst sakāvi un Apple šefa dārgais randiņš

Ievērojamākais mobilās pasaules notikums pagājušajā nedēļā viennozīmīgi bija Google I/O izstrādātāju konference. Tajā Google dalījās savos rezultātos, plānos un jaunajās tehnoloģijās. Šogad gan izpalika jaunas ierīces - acīmredzot Google mācās no pērnā gada kļūdām, kad prezentēja neviena nesaprastu mūzikas koplietošanas ierīci Nexus Q.Uzlabotas Google kartes un citi jaunumi


Google I/O konferencē tika prezentēti dažādi jaunumi, kas atvieglos dzīvi Google/Android aplikāciju izstrādātājiem. Tāpat uzzinājām Android satriecošos rezultātus - līdz šim pasaulē reģistrētas vairāk kā 900 miljoni Android ierīces. Pirms gada to bija divreiz mazāk.


Lietotājus visvairāk priecēs jauninājumi Google kartēs, kurās integrētas Google Earth un Streetview iespējas, kā arī uzlabota vizualizācija meklējot konkrētas vietas un plānojot maršrutus (piemēram, atzīmējot kādu punktu kartē, no tās pazudīs maznozīmīgu ceļu nosaukumi un tiks izceltas tās ielas un ceļi, kas ved uz šo punktu).


Tāpat Google joprojām nezaudē cerības piesaistīt lietotājus savam sociālajam tīklam Google Plus. Tajā ieviesta jauna, visai unikāla automātiska bilžu apstrāde un atlase, kas no simtiem bilžu automātiski atlasīs dažus desmitus, kurās apvienotas tehniski labākās un autoram interesējošākās bildes. Protams, lai šāds algoritms darbotos ir jāuztic Googlei visai daudz privātās informācijas, pēc kuras vadoties Google atpazīs tuvākos cilvēkus.


Dienas gaismu ieraudzīja arī jauna saziņas aplikācija Google Hangouts, kas nodrošina saraksti, audio un video zvanus. Kaut gan aplikācija ir ērta un bez maksas piedāvā tādas iespējas, par ko līdzīgi servisi liek maksāt (vairāku lietotāju videokonference), tā jau izpelnījusies kritiku, jo vairs neatbalsta universālo saziņas protokolu XMPP/Jabber. Šis ir kārtējais Google solis, kas ir klajā pretrunā ar uzņēmuma postulēto atvērto risinājumu atbalstīšanu.


Vairāk par Google I/O var uzzināt mājaslapā.2013. gada pirmā ceturkšņa (13Q1) rezultāti


Apkopojot pirmā ceturkšņa datus redzamas visai straujas izmaiņas. Pirmkārt jau Android turpina savu šķietami neapturamo kāpienu. Izaugsmes temps gan ir mazliet mazinājies, taču kopējie rezultāti ir ievērojami. Savukārt Apple nometnē redzami tipiski "zāģveida" rezultāti - pamatīgs kritiens pēc Ziemassvētku perioda. Taču drūmākie rezultāti ir daudzu iemīļotajam HTC - neskatoties uz jauno uzslavas pelnošo viedtālruni HTC One, uzņēmums ir izkritis no top 10.


Pirmā ceturkšņa pārdotākie viedtālruņi:


 1. Samsung - 69mlj
 2. Apple - 37.4mlj
 3. Huawei - 10.5mlj
 4. LG - 10.3mlj
 5. Lenovo - 8.9mlj
 6. ZTE - 8.6mlj
 7. Sony - 8.1mlj
 8. Coolpad - 7.1mlj
 9. Nokia - 6.1mlj
 10. Blackberry - 6mlj


Kā jau minēts - topā vairs nav HTC. Tā vietu ieņēmuši kārtējie ķīnieši - Coolpad. Savukārt ZTE produktu klāstā jau pieskaitāmi pirmie Firefox OS telefoni.


Pirmā ceturkšņa pārdotāko viedtālruņu OS:


 1. Android - 159mlj
 2. iOS - 37.4mlj
 3. Windows Phone - 6.3mlj
 4. Blackberry - 6mlj
 5. bada - 1.8mlj
 6. Symbian - 0.5mlj

Būtiskākās izmaiņas - Symbian turpina dramatiski krist. Kas ir visai loģiski, zinot cik ļoti Nokia vairs nemīl savu veco OS un cik intensīvi propagandē Windows Phone.
Blackberry met plinti krūmos


Pēdējā laikā kanādiešu BlackBerry iet tik gauži, ka uzņēmums sāk soli pa solim atteikties no savām būtiskākajām īpašībām. Pirmais upuris bija fiziskā klaviatūra, kas nu ir pazudusi no jaunākā Blackberry telefona (joprojām gan ir pieejami citi modeļi ar klaviatūru). Otra lieta, kas izcēla BlackBerry telefonus citu vidu ir BBM saziņas aplikācija, kas pieejama visiem BlackBerry lietotājiem un nodrošina kodētu, momentānu bezmaksas saziņu.


Visai negaidīti Blackberry izziņoja padarīt BBM pieejamu arī citām OS - Android un iOS. Nav gan skaidrs kā tas palīdzēs uzņēmumam gūt peļņu, jo lietotājam BBM ir bezmaksas, taču uzņēmumam tas sagādā papildus uzturēšanas izmaksas.


Plānots, ka BBM aplikācijas būs pieejamas vasarā.Google kašķējas ar Microsoft


Mazs kašķis izcēlās starp milžiem Google un Microsoft. Google palūdza Microsoft izņemt no Windows Phone veikala Youtube aplikāciju, kas nav pašu Google izstrādāta. Galvenā problēma - šajā aplikācijā netiek rādītas reklāmas.


Microsoft aicina Google izstrādāt pašiem savu Youtube aplikāciju, taču Google īpaši nesteidzas atbalstīt Windows Phone platformu.


Jāatzīst, ka tā jau ir zināma tendence - arī Instagram aplikācija joprojām nav pieejama Windows Phone vidē.Dārgais randiņš ar Apple šefu


Pirms pāris nedēļām aizsākās interneta izsole, kurā varēja nopirkt iespēju tikties ar Apple šefu Timu Kuku. Jau pirmajās dienās tika sasniegtas absurdi augstas summas. Šobrīd izsole ir beigusies un par iespēju tikties ar Kuku kāds turīgs cilvēks samaksās 610 tūkstošus dolāru.


Jāpiebilst, ka visa nauda tiks ziedota labdarības organizācijai, kas darbojas cilvēktiesību jomā.


Un cik tu maksātu par tikšanos ar sev nozīmīgu cilvēku?


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Huawei P30

245.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

269.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

115.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

95.00 EUR
Pārdod
Kalnu velo Atala, 26

110.00 EUR
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

650.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

145.00 EUR
Pārdod
Nokia 7.1, 64GB, Android 10

125.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies