Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Sasodīts! Piedalies konkursā un laimē Klārksona grāmatu

Dažādi
Sasodīts! Piedalies konkursā un laimē Klārksona grāmatuApmēram tieši šobrīd veikalu plauktos var sākt atrast īgnā brita Džeremija Klārksona grāmatu "Sasodīts! Pasaule Klārksona acīm" un kur nu vēl labāk atzīmēt šo notikumu kā ar lasītāju konkursu. Piedalies un laimē šo grāmatu!

Klārksons ir kašķīgs vīrs, taču bieži vien viņš spēj ne tikai norādīt uz problēmām šajā pasaulē, bet arī piedāvāt konkrētus risinājumus. Reizēm tie ir vienkārši, reizēm apbrīnojami, reizēm absurdi. Par problēmām un to risinājumiem arī ir šis konkurss.

Lai piedalītos komentāros apraksti kādu problēmu, kurai tu vari piedāvāt risinājumu. Tas var būt gan reāls, gan absurds, gan vienkārši politiski un sociāli nekorekts, taču tam ir jāatrisina izvirzītā problēma. Nu, piemēram, lai atrisinātu bedraino ceļu problēmu Latvijā jāpieņem likums, kas visiem liek pārvietoties ar tankiem. Esiet radoši!


Divi mūsuprāt interesantāko pieteikumu autori saņems balvā Klārksona grāmatu un žurnāla Top Gear abonementu trīs mēnešiem.

Konkurss sākas šobrīd un rezultāti tiks apkopoti pēc Lieldienām. Rakstot komentāru neaizmirsti norādīt epastu - mēs nespamosim, tas vajadzīgs tikai, lai sazinātos ar uzvarētājiem.Par grāmatu:

Sasodīts! Pasaule Klārksona acīm

Svaiga gaisa malks mūsdienu politkorektajā pasaulē – tikko arī latviešu valodā iznācis populārā britu žurnālista un TV zvaigznes Džeremija Klārksona asprātīgo, ironisko un absolūti politnekorekto eseju krājums “Sasodīts! Pasaule Klārksona acīm”.

Ilggadējais raidījuma TopGear (Latvijas TV demonstrē ar nosaukumu Gāzi grīdā!) runasvīrs dalās gadu gaitā uzkrātajā pieredzē par... gandrīz visu: bērnu audzināšanu, likumiem ASV, Lielbritānijas karalisko ģimeni, alkohola veselīgumu, sportu un sportistiem, mājdzīvniekiem un politiku, stāsta par dažādu valstu apmeklējumiem un roņa līķa likvidācijas iespējām blīvi apdzīvotā vietā. Britu melnais humors tā vislabākajās izpausmēs – tā īsumā varētu raksturot Dž. Klārksona izteikumus. Viņš ir tik atklāts, ka brīžiem šķiet: nu kā gan mūsdienās tā drīkst! Lasot Klārksona atklāsmes nodaļu pēc nodaļas, skaļi smiekli parasti mijas ar piekrītošiem saucieniem: jāa, tā nu tas tiešām ir! Viņa priekšlikumi ceļā uz labāku dzīvi tepat un tagad ir vismaz uzklausāmi, un dalīšanās ar stāstiem par TopGear filmēšanas laikā piedzīvoto atsauks atmiņā labākos no redzētajiem raidījumiem. Kad smieklos aizelsdamies lasīsiet šīs grāmatas fragmentus priekšā tiem cilvēkiem, kas atradīsies tuvumā, esiet piesardzīgs – viņi šo grāmatu jums var atņemt, lai lasītu paši!

Kārļa Dambrāna, blogera un Delfi Tehnika redaktora atsauksme par šo grāmatu: “Klārksons ir īsts mākslinieks. Jokdaris. Īgņa. TV zvaigzne un filozofs. Vislabāk mēs viņu pazīstam no TV ekrāniem, kur viņš parasti ālējas ar autiņiem, taču aiz bravūrīgās fasādes redzams ļoti profesionāls žurnālists. Viņš neko nedara pavirši un jebkurai tēmai pieiet ar pilnu atbildību.

Klārksons prot spēlēties ar lasītāja uztveri. Izpēta, izklāsta, un kā tāds burvju mākslinieks ar veiklu žestu pagriež uzburto ainu kājām gaisā, ļaujot to ieraudzīt no komiskās un ironiskās puses.

Grāmatu iesaku izlasīt visiem, kas grib izbaudīt sviestmaizes izmēra prātojumus par ikdienā piedzīvoto – no cilvēka ar lielāko ego Lielbritānijā. "

“Paģiras ir atgādinājums par jauki pavadītu laiku. Mums jāiemācās tās pieņemt un apskaut.”

“Vīrietis vidēji 394 dienas savā dzīvē pavada, sēžot uz poda. Es to nemaz neuztveru kā izšķiestu laiku.”

“Kāpēc gan lidmašīnās neieviest plauktus ar skaņu izolāciju, kur ievietot zīdaiņus?”

“Roņi ir neticami slikti veidoti. Pat visvieglākais pieskāriens liek viņu miesas gabaliem atdalīties no ķermeņa.”

“Daudzu gadu gaitā esmu turējis, mīlējis un netīši nogalinājis gandrīz vai visus mūsu planētas dzīvnieku pārstāvjus.”

“Esmu vīrietis. Es to zinu, jo man daudz labāk patīk Uma Tūrmane, kas ir sieviete no galvas līdz kājām, nevis Keita Mosa, kuru no aizmugures tikpat labi var noturēt par zēnu.”


Grāmatu iesaka žurnāls TopGear Latvija.

  
 
 Iepriekšējais →
Komentēt šo rakstu    
    
d    2013-03-29,12:27
- Ok, varu iesākt. Zaļais dzīvesveids - daudzi iedomājas, ka to piekopjot ekonomiski izdevīgākais ir hibrīdauto. Taču patiesībā, tas ir viens no visneizdevīgākajiem pirkumiem.

Risinājums ir zirgs. Zirga ātrums ir pietiekoši liels, lai ar to varētu pārvietoties pa pilsētu ne lēnāk par auto:
"Auļi ir ir zirga ātrākā gaita, vidējais ātrums ir 40-50 km/st. Zirgs no vietas ātri var noauļot apmēram 3 km, tad tam vajag atpūsties un salēnināt gaitu. Auļi ir zirgu ātruma sacīkšu gaita. Pasaulē reģstrētais ātruma rekords ir Amerikas ceturtdaļjūdzes zirgam (angliski -Quarter horse) - 88 km/st." - no [links]

Tātad par ātruma ierobežojumiem vairs nav jāuztraucas. Zirgs mierīgi paspēs atvilkt elpu pie luksofora sarkanās gaismas. Tagad par uzpildīšanos. Zirgu var atstāt uzpildīties parkingā jebkurā pilsētas parkā. Kamēr tu esi prom, zirgs jau ir uzpildījies. Praktiski nekādu dabai kaitīgu izmešu.

Nākamais. Nav jāuztraucas par iespēju apskādēt blakus zirgu, parkojoties šaurā vietā (piemēram, veikalu zirgstāvvietā). Pat, ja kaut kur gadās noskrāpēt virsbūves virsslāni, par to nav jāmaksā bargas naudas servisam, lai to izlabotu - zirgs ar laiku pats salabojas!

Zirgam pēkšņi nevar aptrūkties degviela. Tas neiestigs ziemā sniegā. Riepu maiņu var salīdzināt ar apkalšanu.

Vidējais zirga ilgums ir 25 gadi. Zirgs šajā laikā pat nesāk rūsēt! Turklāt lielo autoparku (šajā gadījumā zirgparku) īpašniekiem nav jāuztraucas par jaunu zirgu iegādi - tie paši radīs pēcnācējus! Dārgākie zirgi vidēji maksā ap 12 000 Ls, bet ir pieejami arī lētāki - pat zem 1000 Ls. Konkrētāk var ielūkoties te: [links] Salīdzinājumam jauna Toyota Prius cena sākas no 20 470 Ls.

Acīmredzami, mūsu senči izmantojot zirgus ikdienā bija daudz tālredzīgāki, zaļāk domājoši un ekonomiskāki, nekā mēs mūsdienās.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
d    2013-03-29,12:29
- Toyota Prius cena ņemta no šejienes: [links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Krotow >d    2013-04-23,11:44
- Pie reizes iedomājies arī zirgābolu kaudzes un peļķes uz ielām
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Tīna    2013-03-29,13:21
- Brilles! Tās mūžīgi tiek nospeķotas vai gluži vienkārši pieput, lietotājam pat nepamanot to nodevīgo brīdi, kad apkārtējās pasaules attēls tiek izkropļots. Ar likumu ir jāaizliedz tirgot redzes korekcijas brilles, saulesbrilles un briļļu maciņus, ja tie nav komplektā ar mikrošķiedras "brīnumlupatiņu", kas nospodrina acenes. Jāievieš "brīnumlupatiņu" maiņas iespējas optikās, lai katrs lietotājs varētu bez maksas dabūt jaunu un svaigu. Lai katram briļļainajam pilsonim, nepilsonim vai mietpilsonim ir skaidrs skats uz krāsām bagāto apkārtni!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
A.    2013-03-29,14:31
- Grausti, ceļi un bezdarbs - Latvijas problēmu TOP 3, kuras var mēģināt atrisināt vienā piegājienā, nojaucot visu, kas dzīvei nepiemērots vai bīstams, ar būvgružiem aizbērt visu, kas uz autoceļiem kaitē auto ritošajai daļai un pielikt pie darba visus, kas gatavi strādāt.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
blindmadman    2013-03-29,15:29
- Problēma ir Jogurtiņos!!!!
Jus esat ar to saskārušies! Ir tādi mazi jogurtiņi kuri ir ļoti, ļoti, ļoti garšīgi!!! Nu ļoti garšīgi. Un viņi ir iestūķeti tādos mazos plastmasas trauciņos. Viņus var ēst ar karotīti, dakšiņu vai ar mēli. Vai ar cepumu. Nu, vienalga. Bet problēma sākās tad kad tu viņus esi gandrīz izēdis. Tā kā viņi ir ļoti, ļoti, ļoti garšīgi, tu gribi izēst visu trauciņa saturu, bet tu nevari!!! To vienkārši nevar! Vienmēr paliek nedaudz jogurta apakšā. Un viņu nevar dabūt ārā ar karoti, vai dakšu, vai cepumu, jo tie objekti ir par lielu!!! Un mēle, kas būtu vispiemērotākais objekts šī satura izvākšanai no trauciņiem ir par īsu!!! Kad tu meiģini izlaizīt trauciņu, tu nošmulē visu seju un tāpat netiec pie labumiem trauciņa apakšā!!!!

Tad nu man ir risinājumi. Veseli vairāki.
1. Jogurtu ražotāji varētu veikt bezmaksas mēles staipīšanas trenniņus gribētājiem.
2. Zinatnieki varētu izstrādāt specialu karoti ar ko varetu tikt pie pēdejā jogurta.
3. Jogurta trauciņam varetu iestradat apakšdaļu uz atsperes. Kad tu izēd jogurtu, trauciņa apakša uzspiežas augšā un tu vari lepni izlaizīt visu jogurtu!!!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
superkamielis >blindmadman    2013-03-29,15:38
- vienkāršāks un ērtāks risinājums būtu jogurtiņus sākt pildīt majonēzes tipa iepakojumos/maisiņos! atgriežot maisiņu, varētu salaizīt visu jogurtu puncī!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Taupīgā    2013-03-29,17:25
- Tautas Kalpu obligātā prakse

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, katra pilsoņa sapnis ir viedāki un empātiskāki tautas priekšstāvji. Tādēļ kā vienu no risinājumiem, lai sasniegtu šo utopisko stāvokli, ierosinu obligātās prakses ieviešanu ievēlētajiem deputātiem, kam no vēlēšanām līdz darba uzsākšanai jaunajos sastāvos kā reiz vēl ir laiks „pārbaudes laikam”.

Tātad jaunizceptajam tautas kalpam ar minimālo algu (bruto 200, neto ar 1 apgādājamo 162,88) (kaut vai vidējo, man nav žēl: bruto 467, neto ar 1 apgādājamo 343,48) ir jāizdzīvo vismaz mēnesis, samaksājot visus nodokļus, rēķinus (komunālie, iesk. apkuri, īre utt.), uzturot un apmierinot vismaz viena apgādājamā ikdienas un sezonālās vajadzības (apģērbs, apavi, vismaz viens ārpusskolas pulciņš/sports). Ne naudas, ne pārtikas uzkrājumus, ziedojumus un aizņēmumus izmantot nedrīkst (bet nosacījumos var iekļaut kādu nelielu kredīta atmaksu).

Bonusa punktus var iegūt, ja par šo pašu naudu mēneša ietvaros ir:
- uzturēti vairāki apgādājamie – bērni, vecāki, pirktas zāles;
- sarīkotas nelielas svinības, teiksim, dzimšanas diena – sev vai savam apgādājamajam, jo arī tautai ir dzimšanas un vārda dienas, Lieldienas, Līgovakars un Ziemassvētki – katru mēnesi var iegadīties kādi svētki;
- izdevies apmaksāt TV, tālruni, internetu u. tml. ekstras;
- veikta iemaksa 3. pensiju līmenī;
- pēc visa iepriekšminētā ir izdevies atlicināt naudu, piemēram, grāmatas iegādei vai teātra apmeklējumam.

Labākie, taupīgākie un radošākie risinājumi tiek publicēti, iedvesmojot un pamācot vēlētājus, bet tie deputāti, kas neiekļaujas budžetā [neizdzīvo], nav pelnījuši lemt par tautas izdzīvošanai svarīgiem lēmumiem.

Pilnīgi iespējams, ka ekonomiskāks risinājums būtu šādu praksi sarīkot jau pirms vēlēšanām, pie kandidēšanas pielaižot tikai pārbaudījumu izturējušos.

Avoti:
Minimālā alga 2012 [links]
Vidējā alga 2012 [links]
Izmantotais algas kalkulators [links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
d >Taupīgā    2013-03-29,19:45
- Ideja atsauc atmiņā šo eksperimentu: [links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Tīrīgā    2013-03-29,17:38
- Brūnie pavasara vēstneši

Vislielākā pavasara problēma pilsētās ir suņu izkārnījumi, kas no sniega izaug straujāk nekā sēnes rudenī. Ir skaidrs, ka valsts budžets liedz noorganizēt pietiekami plašu municipālās policijas uzraudzību visa gada garumā, lai slinkos dzīvnieku mīļotājus pieķertu nozieguma vietā.

Tomēr problēmai ir vienkāršs risinājums. Kā zināms, sods par neuzkopšanu aiz četrkājainā mīluļa ir līdz 250 Ls. Pusi iekasētās soda naudas novirzot atlīdzībām, noteikti atrastos pietiekami daudz tīrības cienītāju, kas ikdienas darīšanu un pastaigu laikā uzfilmētu un ziņotu par netīrīgajiem dzīvnieku pasaules draugiem (kas parasti regulārā laikā atgriežas nozieguma vietā).

Ja vēl zināmu soda naudās iekasēto līdzekļu daļu piešķirtu sētniekiem vai jebkuram citam, kas ar prieku uztur tīrību savu mājokļu un darbavietu apkaimē, arī otra puse problēmas tiktu atrisināta. Piemēram, par pieklājīgu atlīdzību mājas sargu izkārnījumus varētu nodot uz svara īpašos savākšanas punktos.

Pēc īsa laika būtu izveidojusies sistēma, kas līdzīga tukšo pudeļu savācēju arodam, un pilsētnieki gan pavasari, gan citus gadalaikus varētu baudīt ar pilnu krūti un bez deguna raukšanas un zoļu kasīšanas.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
d >Tīrīgā    2013-03-29,19:37
- Varētu būt jautrs amats - suņu paparaci Nofilmētos materiālus varētu likt visos "Mobilajos reportieros" un ziņu portālu galevenajās slejās. Iedomājos avīzi dienu ar pirmajā lapā milzīgu attēlu ar parakstu- "Dombrovska mīlulītis (otrais no labās) nokārto vajadzību. Kas savāks?"
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Lamberts    2013-03-31,09:49
- - Nu tad jau runājot par tām bedrēm! Visi noteikti ir pamanījuši ka bedres veidojas uz ceļiem pa kuriem brauc bieži un neveidojas uz ceļiem, pa kuriem nebrauc!
Risinājums ir pavisam vienkāršs - Pārcelt bedres uz ceļiem, pa kuriem nebrauc, jo tur jau tās tā pat nevienam netraucēs! un iegūstam ceļus bez bedrēm!
Piemēram: Piebraucamais ceļš pie Šlesera mājas! Pa to brauc labi ja 4 mašīnas dienā un tie paši, gan jau ka, apvidus auto. Un jau vismaz kādi 100m2 bedru likvidēti!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Jcx    2013-03-31,10:36
- Ierosinu risināt bezbiļetnieku problēmu sabiedriskajā transportā.
Ķibele tur, ka braukt par "zaķi" ir ērti. Nedaudz bail, nedaudz neērti, bet ātri, lēti un ērti. Mans ierosinājums ir "zaķu apstrādes centrs". Labiekārtotas telpas, kurās psihologs varētu skaidrot, kāpēc braukt nemaksājot ir slikti (ar bezmaksas ūdeni, ērtiem krēsliem, u.c., u.tml.). Svarīgi - tur nogādajami visi bezbiļetnieki maksā viņi sodu vai nē un galvenais - centram jāatrodas vismaz 2km no tuvākās sabiedriskā transporta pieturas. Ērtums zudis, jāiet kājām vai jāsauc taksometrs, laiks pagalam.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Jānis    2013-03-31,22:58
- Ladien!

Mani kopš dzimšanas godā kā Jāni, dažreiz kā Janku, bet ne reizi kā baranku

Tad nu problēma un risinājums un cilvēku masas, ko problēma ietekmē.

Sākšu ar to, ka norādīšu cilvēku grupu, kuru problēma ietekmē un kurai problēmas risinājums būtu gaužām noderīgs, tātad, tas ir - Kakao kolektīvs.

Tad nu kāda ir tā problēma - Apkopot komentārus, kas piedalās konkursā un izvēlēties laimīgos, kas tiks pagodināti ar Top Gear abonomentu un visu sieviešu elka Klārksona grāmatu.

Probēmas risinājums, kas sākotnēji varbūt šķiet sarežģīts, bet iznāk gaužām vienkāršs - kā vienu no konkursa uzvarētājiem pasludināt mani un otru dāvanu komplektu iedot jauneklim vai jaunietei, kura norādītajā lietotāj vārdā ir visvairāk K burtu (ja ir vairāki lietotāji ar vienādu K burtu skaitu lietotāj vārdos, tad nākošais burts ir A, tad O un visbeidzot X)

Paldies par Jūsu uzmanību un veltīto laiku manas problēmas prezentēšanā un risinājuma pasniegšanā.

Lai Jums visiem veicas!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jānis    2013-03-31,23:01
- P.S. Gaužām nelabi sanāca iepriekš pēdējā teikumā pieļaut kļūdu, tad nu kļūdas labojums: "Paldies par Jūsu uzmanību un veltīto laiku manas problēmas un risinājuma prezentācijas izskatīšanā."
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
d    2013-04-04,10:32
- Ar nepacietību gaidām rezultātus!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Tīrīgā    2013-04-05,20:29
- Ļoti gaidām!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Janitors >Tīrīgā    2013-04-05,21:09
- Drīz
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Tīrīgā >Janitors    2013-04-22,21:15
-
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Tīrīgā >Janitors    2013-04-29,15:43
- Rezultāti būs šeit vai kaut kur citur?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Tīrīgā    2013-06-05,23:33
- Sveiki, te atkal es. Ticiet vai nē, interesē rezultāti. Arī Vasarsvētki ir garām, un Līgo tuvojas. Un balvu kārojas. Vai sirdsmieru, ka to ieguvis, piemēram, d.

Nesen bija kādas vēlēšanas, kas lika atcerēties par solījumu pildīšanu...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Fujifilm x-m1

350.00 EUR
Pārdod
Pludmales stila velo

225.00 EUR
Pārdod
Nikon D7200 kit

650.00 EUR
Pārdod
Electra Cruiser 26"

275.00 EUR
Pārdod
Volvo C30

3900.00 EUR
Pārdod
Saliekamais velosipēds

235.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv