Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Uzbrūk Kakao.lv autoram

Dažādi, Idejas

Uzbrūk Kakao.lv autoram

Uz bruģa man aiz muguras skaidri dzirdami skanēja soļi. Tuvu. Viņam kājās bija smagi militāra parauga zābaki, tie dobji būkšķēja pret slidenajiem akmeņiem, tomēr viņš jau bija mani gandrīz panācis. Sasodīts. Man nebija laika domāt, kas viņš ir un kādēļ cenšas mani panākt, bet skaidrs bija viens - viņš ir izturīgāks un var skriet daudz ilgāk nekā es.

 Ar lēcienu metos iekšā gājēju tunelī, cerot, ka varbūt vajātājs paklups uz kāpnēm un nolauzīs savu pretīgo kaklu - gluži kā filmās. Dažos lēcienos pārvarēju kāpnes un biju jau lejā, notriekdams pie margām pieslējušos ubagu, kuram laikam šonakt bija veicies itin koši, jo reizē ar negantām rupjībām gaisā pašķīda sīknaudas lērums. Pēdējiem spēkiem izraujoties spurtā uz tukšā tuneļa pretējo galu, jutu, ka uz mirkli man veicies, jo preteklis armijas zābakos paslīdēja uz izbērtās sīknaudas un kā maiss nozvēlās uz akmens plāksnēm. Ceru, ka tas bija sāpīgi.


Tuneļa otrā galā uzdrāzos pa kāpnēm, sajūtot ceļgalos nodevīgu bezspēku. Kur ir visi policisti, kuri aizdomīgi blenž uz tevi, kad no viņiem neko nevajag? Pāris vēlīni svinētāji ar trulu skatienu noraudzījās manā skrējienā - no tiem palīdzību nav ko gaidīt. Pēkšņā apgaismības brīdī sapratu, ka esmu blakus kinoteātrim. Tur jābūt cilvēkiem arī tagad, vēlu naktī! Metos iekšā pa kādām durvīm, tūliņ saprotot savu kļūdu - šī bija eja, pa kuru skatītāji pamet seansu. Apstājos un gribēju mesties atpakaļ, kad durvīs pavīdēja vajātāja tumšais stāvs. Nolādēts!


Tālāk! Tālāk! Jābūt izejai! Slīdot uz gludajām flīzēm, metos tālāk pa gaiteni, līkums, vēl... un viss, durvis. Aizslēgtas. Beigas.


Cerot, ka aiz durvīm varbūt ir kinozāle, cilvēki, ņēmos dauzīt pa durvīm. Manis saceltais ellīgais troksnis atbalsojās gaiteņa betona sienās, taču nekas nenotika. Esmu viens. Viens pret vajātāju, kura soļi nu jau rāmi tuvojās man pa pēdējo taisno gaiteņa nogriezni.


Viņš apstājās dažus soļus no manis. Pārgurumā un izmisumā centos uz viņu neskatīties, bet manīju, ka viņam līdzi ir mazs koferītis - tāds, kādos nēsā ieročus. Arī viņš smagi elsa, taču neteica ne vārda, tikai nolika savu koferīti nišā gaiteņa sānos un atvēra.


Svešais no koferīša kaut ko izņēma un noklakšķināja, tad tuvojās man, pastiepis priekšmetu uz manu pusi. Tobrīd man bija tikai viena doma, kas tas varētu būt. Ierocis. Bet kāpēc? Par ko? Vai tiešām par to? Es jau toreiz nojautu, ka publika nesapratīs, taču ar tik nokaitinātiem lasītājiem noteikti nebiju rēķinājies. Aizvēru acis, cerot, ka tas ir ļauns sapnis. Tomēr nē. Klusumu pārtrauca čērkstošs troksnis.


"Es tevi pazīstu,"  viņš teica piesmakušā balsī un nokremšļojās, "tu raksti Kakao." Es pavēru acis. Vajātājs skatījās uz mani, rokā pastiepis kaut ko, kas izskatījās pēc resna ieroča klusinātāja vai kaut kā tamlīdzīga. Manā sejā droši vien bija lasāma klaja neizpratne, jo svešais turpināja: "Šī ir militāra stila glāzīte. Šņabim, saproti!" Joprojām jutos apstulbis, un svešais pēkšķi ierēcās: "Tā ir ŌSOM! Tev vajadzētu par to uzrakstīt!"


Kas cits man atlika?

 

MuzzleShot

 

MuzzleShot


  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies