Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Mobilā nedēļa: lielās pašmāju pārmaiņas, HTC nedienas un ak-šie-dīvainie uzņēmumu vadītāji

Mobilie, Video

Mobilā nedēļa: lielās pašmāju pārmaiņas, HTC nedienas un ak-šie-dīvainie uzņēmumu vadītājiPērnā nedēļa pagāja LMT zīmē. Pareizāk sakot - logo. Droši vien tikai retais nebūs pamanījis Latvijas mobilā telefona logo maiņu. Taču ne viss pērn bija tikai skaisti un jauki. Bija arī nelāgi jaunumi un vairākas dīvainības, ko pamanījās izstrādāt lielu uzņēmumu šefi.
LMT jauns logo un jaunas ambīcijas

Laiks ir laist pensijā nu jau pamatīgi novecojuši rokraksta M burtu. Tā vietā nāk jauni un glīti burtiņi komplektā arī daudzstūros veidotu Latvijas tēlu. Glīti, moderni. Tiesa, neizpalika arī pāris parodijas.

Tomēr interesantāka par jauno logo ir LMT vēlme attīstīt mediju biznesu - piedāvājot maksas TV kanālu apraidi izmantojot 4G tehnoloģiju. Vēl gan tāls ceļš ejams līdz 4G pārklājums sasniegs piemērotus apjomus, taču ideja ir apsveicama. Galvenais jācer, ka netiks aizmirsta "pēc pieprasījuma" iespēja, kas ļauj skatīties ko un kad gribas. Vēlam veiksmes un gaidām rezultātus!Nemobilās mājaslapas

Drīz vien pēc lielajiem LMT jaunumiem internetiem tika atgādināts, cik ļoti maz tomēr mobilie operatori domā par… mobilajiem tālruņiem. Konkrēti - par to, ka operatoru mājaslapas ir totāli nepiemērotas lietošanai telefonos.

Jurģis savā blogā ir salīdzinājis trīs operatoru mājaslapas viedtālruņa ekrānā. Jāatzīst, ka skats ir bēdīgs un operatoriem tiešām ir pēdējais laiks pielāgoties.HTC One nedienas

HTC One ir viens no retajiem viedtālruņiem, kas pirmajos testos un apskatos pārsvarā gūst pozitīvas atsauksmes un pat slavinājumus (iesakām izlasīt Kaspara veidoto apskatu). Telefons patiešām ir izdevies lielisks un iekārojams. Diemžēl pašam uzņēmumam pēdējā laikā iet arvien skarbāk - strauji rūk gan HTC telefonu tirgus daļa, gan paša uzņēmuma naudas rezerves.

Tas viss ir rezultējies visai nelāgā situācijā - One ir ļoti iekārots un gaidīts, diemžēl uzņēmums tos nespēj saražot pietiekamā daudzumā jo detaļu un materiālu piegādātāji vairs neuzskata HTC par nozīmīgu klientu un savas jaudas velta citiem.

Jācer, ka HTC šo krīzi pārvarēs un jaunais One spēs to atgriezt atpakaļ lielā, raibā viedtālruņu tirgus saulītē.HTC šefs visas olas liek vienā groziņā

Turpinot par One un atbildību, kas gulst uz tā pleciem - paklīdušas runas, ka HTC šefs Pīters Čou solījis atkāpties no amata, ja jaunais telefons neizrādīsies veiksmīgs. Netiek gan definēts kas īsti tiks vērtēts, bet nu varam būt droši, ka ja HTC tirgus daļa kritīs vēl zemāk, tai sekos arī Čou.
Nokia šefs met pa gaisu iPhone

Turpinot par uzņēmumu šefiem un viņu dīvainajām izdarībām - interesanti izcēlies Nokia šefs Stīvens Elops. Viņš kādas TV intervijas laikā ņēmis un aizsviedis pa gaisu žurnālista iPhone. Jāpiebilst gan, ka žurnālists uzvedās visai neadekvāti, cenšoties pārāk uzstājīgi izspiest informāciju par vēl nepieejamu Nokia tālruni.

Pēc incidenta Elops solīja aizstāt cietušo iPhone ar jaunu Nokia viedtālruni.


Arī Google šefs šokē

Uzņēmumu šefu dīvainību topa pirmo vietu droši varam piešķirt Google šefam Ērikam Šmitam, kurš atklājis ka pats lieto… Blackberry viedtālruni.

Saliksim vēlreiz faktus pa plauktiņiem. Google izstrādā Android operētājsistēmu, kuru izmanto lielākā daļa viedtālruņu ražotāju un tā kopā aizņem vairāk kā pusi no tirgus daļas. Google pieder telefonu ražotājs Motorola.

Bet Google šefs lieto konkurentu ierīci. Bravo!Blackberry muzikālā katastrofa

Turpinot par Blackberry nevar nepieminēt to katastrofu, ko uzņēmums pilnā nopietnībā izstrādājis sava tēla atpazīstamības celšanai. Runa ir par videoklipu kurā ar pielāgotiem vārdiem iedziedāta klasiska dziesmiņa. Rezultāts… ir šaušalīgs. Diemžēl tas ir domāts nopietni un diemžēl tas parāda kādās rokās šobrīd uzņēmums atrodas. Skumji.


Blue. Windows Blue

Šķiet vēl tik tikko sākam iepazīt jauno Windows 8, taču straujiem soļiem jau tuvojas nākamā Windows versija, kam dots segvārds Windows Blue. Dīvaini, ka izvēlēts tieši šāds vārds, jo daudziem to noteikti gribēsies papildināt ar "screen of death".

Šobrīd nav zināms, kad tieši ieraudzīsim jauno OS, taču Microsoft sola pāriet uz ikgadējiem atjauninājumiem, tā kā ilgi nebūs jāgaida.

Zemāk mazs ieskats Paint attīstībā:

Cik daudz iPad ir par daudz?

Mazliet par iPad. Nesen tika sacelts paliels tracis par Rīgas domē iepirktiem 14 planšetdatoriem iPad, kurus mīļā miera labad nolemts atdot jauniešu centram. Mazliet gan izšķērdīgi dod jauniešiem maksimālā aprīkojuma planšetdatorus. Ja jau dome nopirka, tad varēja turpināt lietot.

Tomēr mūsu dome nobāl ASV valsts iestāžu priekšā. Lūk, ASV aizsardzības ministrija plāno iegādāties 600… tūkstošus iOS ierīču (iPad/iPhone). Jādomā, ka tur ierīču lietošana ir kārtīgi apdomāta un nenāksies tos atdot jauniešiem Angry Birds spēlēšanai.

Runājot par jauniešiem un iPad - arvien vairāk skolu ASV un citur pasaulē izvēlas aizstāt citus mācību materiālus tieši ar iPad. Daudzviet visi skolnieki tiek nodrošināti ar planšetdatoriem, kas uzlabo mācību kvalitāti, palielina interaktivitātes iespējas un, protams, būtiski samazina skolas somu svaru.Arī pingvīni nesmādē iPad

Lūk, kārtējais pierādījums, ka jaunās paaudzes dators - planšetdators ir viegli saprotams ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem.  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies