Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Mobilā nedēļa: "The One", lieli skaitļi un palielas šmuces

Mobilie

Mobilā nedēļa: "The One", lieli skaitļi un palielas šmucesPērnā nedēļa aizritēja visai mierīgi mobilajā pasaulē. Mobile World Congress trakums beidzies, viss pamazām atgriežas ierastajās sliedēs. Diemžēl ierastās sliedes nozīmē, ka turpinās liela mērogi kašķi starp būtiskākajiem spēlētājiem. Taču sākšu atskatu ar ko jauku - ar jaunu telefonu.Trešdien ar krāšņu ballīti Latvijā oficiāli ieradās jaunais taivāniešu lolojums HTC One. Šo aparātu jau pirmoreiz apskatījām Barselonā un nu tas jau ir klāt. Veidots no ļoti precīzi frēzēta alumīnija, ar neiztrūkstošo Gorilla stiklu, kas perfekti saplūst ar korpusu. Feins aparāts.

Diemžēl pasākuma apstākļos īsti nebija iespēja novērtēt telefona jauno UltraPixels kameru, kas pateicoties lielākiem pikseļiem sola zemāku trokšņu līmeni. Sagaidīsim aparātu uz testiem, lai varētu patiesi to novērtēt.

Šobrīd nav īsti zināms, kad telefons būs pieejams mūsu veikalos, taču cerams HTC ilgi nekavēsies. Galu galā, jau šonedēļ tiks prezentēts jaunais Samsung flagmanis Galaxy S4.
Turpinot par HTC jāpiemin kādas baumas, kas atkārtoti sāk parādīties pie interneta apvāršņiem. Mēļo, ka HTC gatavo īpaši Facebook pasūtītu viedtālruni, kam būs cieša integrācija gan ar Facebook, gan tam piederošo Instagram tīklu.

Telefonam būšot 4.3 collu displejs, 5 megapikseļu UltraPixels kamera ar optisko attēla stabilizāciju. Gaidām.
Ar Instagram saistīts vēl kāds interesants jaunums. Nokia aizsāka kampaņu #2InstaWithLove. Ideja ir pierādīt Instagram izstrādātājiem, ka arī Windows Phone ir pelnījis Instagram aplikāciju. #2InstaWithLove ļauj uzņemt bildīti ar Polaroid filtru un nopublicēt automātiski pieliekot mirkļbirku #2InstaWithLove.

Šobrīd gan nav zināms ko par šādu visai bezkaunīgu žestu domā paši Instagram izstrādātāji. Atliek cerēt, ka viņi piekritīs atbalstīt operētājsistēmu, kas aizņem knapi 2% tirgus daļas. Citādi Nokia un Microsoft var palikt kaunā, ja šī akcija neizdodas. Vēlam veiksmes!
Laiks apskatīt dažus mobilās pasaules LIELOS skaitļus. Cik šobrīd pasaulē ir aktīvu mobilo pieslēgumu? 6.7 miljardi. Tie, kas skaita līdz, zinās, ka pasaulē šobrīd ir apmēram 7.1 miljards iedzīvotāju. Savelkot abas tendences kopā ir izskaitļots, ka jau šovasar mobilo pieslēgumu skaits pārsniegs planētas iedzīvotāju skaitu. Tas, protams, nenozīmē, ka visiem iedzīvotājiem ir pa mobilajam telefonam (kaut gan tālu nav) - daudziem ir vairāki pieslēgumi - vairāki telefoni, planšetdatori, modemi, pieslēgumi automašīnās utt.

Atgriežoties pie tiem iedzīvotājiem - apmēram 60%, jeb 4.3 miljardiem planētas iedzīvotāju ir mobilais telefons. Mobilo telefonu lieto pat cilvēki, kurus neaizsniedz elektrības tīkls (attiecīgajos reģionos tiek pārdoti telefoni ar ļoti ietilpīgām/vairākām baterijām).

Vairāk kā miljards iedzīvotāju ikdienā lieto vismaz divus mobilos telefonus.

Tikai 22% no visiem lietošanā esošajiem telefoniem ir viedtālruņi. Savukārt 83% - ir telefoni ar iebūvētu fotokameru.

Visas mobilās industrijas vērtība tiek lēsta ap 1.5 triljoniem dolāru. Nav brīnums, ka bagātākais cilvēks pasaulē ir mobilā operatora šefs (Karloss Slims - Meksikas Movil).

Kādi ir ieņēmumi no pakalpojumiem pasaulē kopā?
664 miljardi USD par balss zvaniem, 193 miljardi par īsziņām. Peļņa no pašu telefonu tirdzniecības? 350 miljardi.
Tālāk mazliet par lietotāju paradumiem. Cik bieži vidējais lietotājs paskatās uz savu telefonu dienas laikā? 150 reižu. 23 reizes dienā saistībā ar īsziņām, 22 reizes zvaniem, 18 reizes uz pulksteni un 12 reizes spēlējot spēles. Šie ir vidējie skaitļi - varam vien iedomāties cik bieži savos telefonos ieskatās rietumu pasaules tīņi.

Dažas populārākās mobilo telefonu iespējas: īsziņas - 100% ierīču, interneta pārlūks - 98%, fotokamera - 83%, 3G vai ātrāks pieslēgums - 45%, Wifi - 26%.

Pie mums arī ir līdzīgs sadalījums. Tele2 informē, ka viedtelefonu lietotāju skaits mobilo sakaru operatora tīklā sasniedz jau 200 000 jeb 20% no kopējā klientu skaita. Tele2 klientu apkalpošanas centros viedtelefonu pārdošana pērn palielinājās par 25%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, un visticamāk šāds pieaugums saglabāsies arī šogad.
Tagad mazliet par šmucēm. Joprojām turpinās dažnedažādas savstarpējās tiesas, kurās tieši vai pastarpināti ir iesaistīti visi lielie industrijas spēlētāji.

Tā novērojām divus interesantus pavērsienus Apple un Samsung tiesā. Šajā procesā iesaistīties nolēma Nokia, kas sniedz savu atbalstu Apple pusei un uzskata, ka Apple ir tiesības pieprasīt Samsung ierīču tirdzniecības aizliegumu.

Savukārt šī procesa tiesnese lēma gandrīz uz pusi samazināt summu, kas Samsung būtu jāmaksā Apple par radītajiem zaudējumiem "kopēšanā". Tā summa no 1.05 miljardiem dolāru ir sarukusi par 450.5 miljoniem. Visa šī lielā kasīšanās gan turpināsies vēl ilgi.
Savukārt Eiropā mazā šmucē ir atzinusies Google. Izrādās, ka viņu aktīvi propogandētais interneta video standarts WebM nav gluži tīrs un atvērts - izrādās, tas izmanto H.264 standarta tehnoloģijas un pārkāpj attiecīgos patentus.

Šobrīd nav zināms ar ko tas viss beigsies, bet Google vajadzētu aiziet stūrī nokaunēties, jo vēl nesen šo WebM formātu aktīvi piedāvāja tieši kā H.264 alternatīvu.

Savukārt Vācijā, iespējams, tiks aizliegtas Google kartes, jo kā atklājies, tās darbojas izmantojot Microsoft izstrādātu tehnoloģiju, par kuras lietošanu uzņēmumi nav vienojušies.
Nobeigumā mazliet jautrības. Kāds dāņu TV kanāls ilustrējot ziņas par Sīriju izmantojis spēles Assassins Creed ekrānuzņēmumu. Nav viegli būt fotoredaktoram.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Huawei P Smart (2021)

99.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

450.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

560.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

25.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies