Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Mobilā nedēļa: pērnā gada lielie skaitļi

Mobilie

Mobilā nedēļa: pērnā gada lielie skaitļi Pagājušajā nedēļā ienācās pērnā gada un ceturkšņa viedtālruņu pārdošanas dati, kas gan nenes lielus pārsteigumus augšgalā. Apakšā savukārt ir šādas tādas izmaiņas. Par to un vēl citiem interesantiem faktiem zemāk.Vispirms par pēdējo ceturksni - to, kura beigās zem miljoniem eglīšu slēpās jauni, spoži viedtālruņi.


2012. gada 4. ceturksnī pārdotākie viedtālruņi:
Samsung 63.9 mlj, 29.7%
Apple 47.8 mlj, 22.2%
Huawei 20.2 mlj, 9.4%
ZTE 12.4 mlj, 5.8%
Lenovo 9.4 mlj, 4.4%
Sony 8.7 mlj, 4%
LG 8.6 mlj, 4.2%
HTC 7 mlj, 3.3%
RIM 6.9 mlj, 3.2%
Nokia 6.6 mlj, 3.1%

2012. gada 4. ceturksnī pārdotāko viedtālruņu OS:
Android 147.3 mlj, 68.5%
iOS 47.8 mlj, 22.2%
Blackberry 6.9 mlj, 3.2%
Windows Phone 5.7 mlj, 2.6%
bada 3.1 mlj, 1.4%
Symbian 2.2 mlj, 1%

Ievērojāt kā vairs nav sarakstā? Motorola. Čušs. Viens no mobilās pasaules pionieriem kļuvis absolūti nebūtisks, pat neskatoties uz to, ka nonācis Google paspārnē.

Īkšķus jāturpina turēt par HTC, kurš joprojām turpina krist arvien zemāk. Pavisam drīz tiks prezentēta jaunā HTC viedtālruņu paaudze un spriežot pēc baumām tie būs lieliski. Cerēsim, ka tā domās arī pircēji.

Tas pats attiecas uz RIM, kurš nesen transformējās un visas likmes liek uz jauno BB10 OS. Iespējams gan, nu jau ir par vēlu.Tālāk par gadu kopumā. Salīdzinot ar pērno gadu tirgus kopumā ir audzis par vairāk kā 40 procentiem. Turpmākai izaugsmei gan vēl ir daudz vietas, jo "stulbtelefoni" joprojām ieliek viedtālruņiem. Bet tālu nav tā diena, kad visi telefoni būs viedtālruņi un "parastie" būs jāmeklē ar uguni.

2012. gadā pārdotākie viedtālruņi:
Samsung 215 mlj, 31.4%
Apple 135.8 mlj, 19.8%
Huawei 55.2 mlj, 8%
Nokia 35 mlj, 5.1%
ZTE 34.9 mlj, 5.1%
RIM 33.2 mlj, 4.8%
Sony 31.9 mlj, 4.6%
HTC 31.5 mlj, 4.6%
LG 27.6 mlj, 4%
Lenovo 24.9 mlj, 3.6%
Kopā 686.7 mlj

2012. gadā pārdotāko viedtālruņu OS:
Android 452 mlj, 66%
iOS 136 mlj, 20%
Blackberry 33 mlj, 5%
Symbian 19 mlj, 3%
bada 16 mlj, 2%
Windows Phone 16 mlj, 2%

Interesanti, ka gadā kopumā Windows Phone joprojām zaudē Samsung lolotajai bada. Tiesa, kā redzējām pēdējā ceturkšņa datos, WP sāk uzņemt apgriezienus un sāk apsteigt gan bada, gan Symbian.Neskatoties uz lielo viedtālruņu izaugsmi, mobilo tirgus kopumā pirmo reizi sācis sarauties. Pavisam nedaudz gan, taču, iespējams, ka esam sasnieguši "kritisko masu" un turpmākā izaugsme būs vairāk lineāra.

Pērn mobilo telefonu pārdošanas apjomi kopumā sarukuši par 1,7% līdz 1,75 miljardiem vienību.Vēl viena lielo skaitļu čupa - kā izskatās tirgus, ja kopā saskaita visus mūsdienu "datorus" - galddatorus, klēpjdatorus, planšetdatorus un viedtālruņus. Izskatās interesanti.

Visvairāk "datoru" ražo… Apple. Veselus 22% no visiem 2012. gadā pārdotajiem "datoriem". Uz papēžiem min sīvākie konkurenti - Samsung ar 20%. Tālāk? Tālāk ir "pārējie". Lenovo - 6%, HP - 5%, Dell - 3%, Sony - 3%.

Dalot pēc ierīcēm 2012. gads izskatās šāds - 57% viedtālruņu, 29% datoru, 14% planšetdatoru. Ievērojāt tendenci? Planšetdatori šo pāris gadu laikā ir tikuši jau līdz pusei no parasto datoru tirgus. 2013. gada datos, iespējams, rezultāts jau būs 1:1, un tālāk… tālāk vecais labais dators pamazām aizies nebūtībā.Iespējams, tieši tāpēc, ka "dators mirst", datorražotājs HP nolēmis nākotnē ražot mobilās ierīces ar Android OS. Vislielākais ieguvējs no tā, protams, ir Google, savukārt potenciālais zaudētājs - Microsoft, kura Windows Phone joprojām nespēj uzņemt pietiekošus apgriezienus.Vēl mazliet par Google un lielajiem skaitļiem. Meklēšanas lauks interneta pārlūkā ir zelta vērts. Burtiski. Droši vien visi jau zina, ka meklētāju autori maksā milzu naudu par to, lai tieši viņu rīks būtu kā noklusētais meklētājs dažādās ierīcēs. Gudri cilvēki ir saskaitījuši cik Google maksā Apple, par to, lai Google meklētājs ieņemtu goda vietu Apple mobilajās ierīcēs. Cik?

Vienu miljardu dolāru gadā. Nav slikti, vai ne? Abi uzņēmumi esot vienojušies par fiksētu maksu par katru pārdoto ierīci, attiecīgi, jo vairāk ierīču Apple pārdod, jo vairāk naudas saņem no Google. Interesantā pasaulē dzīvojam…Bieži dzirdam par to, ka kāds cenšas kopēt Apple. Sākot ar ierīcēm un beidzot ar veikaliem un to izskatu. Nupat kaliforniešiem ir uzradies jauns "kopētājs" - BMW. Nē, nopietni.

Nu labi, BMW negrasās ražot "melnus četrstūrus ar noapaļotiem stūriem", taču uzņēmums nolēmis ieviest savu dīleru salonos "ģēnijus".

Apple veikalos ir īpaši apmācīti darbinieki, kas palīdz klientiem ar dažādiem tehniskiem jautājumiem - šos darbiniekus Apple sauc par "ģēnijiem". Līdzīgu sistēmu grib arī BMW, nozīmējot konkrētu cilvēku, pie kura vērsties salona apmeklētājam ar visdažādākajiem jautājumiem.

Ideja savā ziņā ir lieliska, jo kompetents un izpalīdzīgs salona darbinieks ir lieliski noderīgs, vienīgi jābrīnās ko gan salonos dara jau esošie pārdevēji? Neko nezin, un nevienam nepalīdz?Pērn par sevi atgādināja pēdējā laikā aizmirstais telefonu ražotājs Vertu. Kā zināms Vertu reiz Nokia paspārnē ražoja superdārgas Nokia kopijas, taču nesen uzņēmums tika nodots citu īpašnieku rokās. Tas deva iespēju krāmēties ar lietām, kuras Nokia neatzina. Konkrēti - Android OS.

Vertu Ti ir jauns viedtālrunis ar titāna korpusu, 3.7 collu ekrānu, S4 procesoru un Android operētājsistēmu. Cena? 10 tūkstoši dolāru. Kāpēc? Jo ir cilvēki, kas dzīvo pēc principa "kāpēc ne?"Mazas nedienas vajā Apple Brazīlijā, kur uzņēmumam liegta iPhone preču zīme. Izrādās, ka "iphone" kāds brazīļu uzņēmums reģistrējis jau desmit gadus atpakaļ un negrasās šo vārdu tā vienkārši atdot. Iespējams, ka kašķis beigsies ar licencēšanas vienošanos.Kārtējo reizi nepatīkamas ziņas no interneta jaunākā varmākas - Twitter. Jau iepriekš uzņēmums sāka izrādīt attieksmi skaidri norādot, ka nekrāmēsies ar pieklājību.

Pērnā gada sākumā Twitter pārpirka blogošanas platformu Posterous. Visiem tika solīta skaista un saulaina nākotne. Izrādās, ka saulainā nākotne bija ļoti īsa, jo piektdien Posterous paziņoja, ka pārstās eksistēt un visi ir laipni lūgti iet ieskrieties. Nu, mazliet citiem vārdiem.Nobeigumā mazliet par to, kad pūcei ziedēs aste. Izrādās, ka meži ir pilni ar krāšņām pūcēm, jo bijušais Microsoft šefs atzinies, ka lietojot Apple ierīces. Turklāt visas. Tiesa, tikai epizodiski - vienkārši, lai iepazītos ar konkurentu produkciju.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

650.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

249.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

195.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

95.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

75.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

135.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies