Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

iPad mini un citi Apple jaunumi

Apple, Tehnika
iPad mini un citi Apple jaunumi

Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv


Tukšums atpakaļskata spogulī


Nule kā beidzās Apple jauno produktu prezentācija. Apple izpilddirektors Tims Kuks sākumā iepazīstināja žurnālistus ar iPhone 5 tirdzniecības rezultātiem, informēja, ka pašlaik App Store veikalā ir 275.000 programmu, kas izstrādātas tieši priekš iPad planšetdatoriem, un tad sekoja jauno Apple produktu prezentācija.

 

Pirmkārt, jauns MacBook Pro 13″ piezīmjdators ar retinas displeju. Tas nozīmē, ka jaunā modeļa 13.3″ ekrānam ir četrreiz vairāk pikseļu, nekā iepriekšējam modelim: 2560 x 1600. Tātad 4.096.000 pikseļu ekrāns, kas īpaši noderēs fotogrāfiem, kas vēlas nelielu datoru. Ekrānam ir par 29% lielāks kontrasts un par 75% mazāks atspīdums, salīdzinot ar ierpiekšējo modeli. Datoram ir 2.5GHz divkodolu Intel Core i5 “sirsniņa”, standartā nāk ar 8 GB RAM un cietā diska vietā ir izmantota zibatmiņa (128 GB vai 256 GB SSD). Rezultātā dators ir kļuvis ievērojami plānāks (1.9 cm) un vieglāks (1.62 kg). Datoram ir divas Thunderbolt un divas USB 3 pieslēgvietas, tāpat ir HDMI izeja, SDXC karšu lasītājs, Bluetooth 4.0 kā arī uzlaboti stereo skaļruņi. Cenas ziņā jaunais modelis ar retina displeju ir par $500 dārgāks par iepriekšējo modeli, bet tai pat laikā par $500 lētāks par 15.4″ modeli un nopērkams ASV jau šodien.

 


iPad mini un citi Apple jaunumi

 

Otrkārt, Mac mini. Jaunajam modelim ir saglabāts tas pats ārējais izskats, izmaiņas galvenokārt skar datora aizmuguri — jaunajam modelim ir Gigabit Ethernet, Firewire 800 un Thunderbolt ports, HDMI izeja, kā arī četras USB 3 kontaktligzdas, SD karšu lasītājs un audio ieeja/izeja. Tagad mazais datoriņš var būt ar divkodolu Intel Core i5 (2.5GHz) vai četrkodolu Core i7 (2.3GHz) “Ivy Bridge” procesoru, tas ir aprīkots ar Intel GH Graphics 4000 grafisko karti un operatīvo atmiņu var palielināt līdz pat 16 GB. (Standartā 4 GB), kas īpaši noderīgi servera versijai. Pagaidām standarta komplektācijā ir ar 500GB cieto disku vai ar diviem 1TB diskiem servera versijā. 

 

iPad mini un citi Apple jaunumi

 

Treškārt, super plāns 8. paaudzes iMac ar zibatmiņas diskiem. Pašlaik, saskaņā ar tirdzniecības datiem, iMac ir Nr. 1 galda dators ASV. Jaunajam iMac modelim sānu malas ir tikai 5 mm plānas! Tiesa gan, korpusa vidū, kur stiprinās datora kāja, dators ir dažus centimetrus biezs, jo Apple piedāvā iespēju papildus zibatmiņas diskam (līdz 768 GB) izmanot arī parasto 3.5″ cieto disku (līdz 3 TB). Ar šo iMac modeli Apple izmantot jaunu komplektācijas metodi, kuru nosaukuši par Fusion Drive. Tas nozīmē, ka pasūtot no rūpnīcas datoru ar zibatmiņu un parasto cieto disku, operatīvā atmiņa abus diskus it kā savienos vienā — pati operētājsistēma un programmas tiek noglabātas zibatmiņā, bet dokumenti uz parastā cietā diska. Biežāk izmantotās programmas un lietotāja faili tiek automātiski pārceltas uz zibatmiņas disku. Iespējams, ka pēc dažiem gadiem, atsakoties no mehāniskiem cietajiem diskiem pilnībā, arī datora vidus ievērojami saplaks. Būtībā datoru veido izliekta alumīnija aizmugure un “zods” zem ekrāna, kas savienots ar aizmuguri, izmantojot berzes kustības metināšanu, kur abu detaļu molekulas savienojas kopā, veidojot vienu detaļu. Pagaidām ekrānu izšķirtspēja palikusi līdzšinējā — 27″ modelim 2560 x 1440 pikseļi un 21.5″ modelim 1920 x 1080 pikseļi, bet pateicoties jaunai ekrāna būves tehnoloģijai (laminēšanai un pretatspīduma slāņa uzklāšana ar plazmas nogulsnēšanas procesu), Apple ir izdevies samazināt ekrāna stikla atspīdumu par 75%. Katrs displejs rūpnīcā tiek individuāli kalibrēts, kas nodrošina precīzu krāsu attēlošanu. Protams, tas neatceļ nepieciešamību regulāri kalibrēt ekrānu poligrāfijas darbos, bet būs labs iesākums daudziem vienkāršiem datoru lietotājiem, kas par ekrāna kalibrēšanu neko nav pat dzirdējuši. Arī skaņas kvalitāte ir uzlabota, par spīti daudz plānākam korpusam. Jaunajā modelī var būt līdz 32 GB RAM.

 

Datora aizmugurē ir audio izeja, četri USB 3, divi Thunderbolt porti, kā arī vecais labais Gigabit Ethernet ports. Arī SD karšu lasītājs ir pārvietojies uz datora aizmuguri. 21.5″ modelis būs tirdzniecībā novembrī, bet 27″ modelis — decembrī. 

 

Ceturtkārt, tikai pus gadu pēc 3. paaudzes New iPad izlaišanas, jauns 4. paaudzes iPad! Kā teica Tims Kuks: “Mēs nenoņemam kāju no gāzes pedāļa”. Jaunam modelim ir A6X divkodolu procesors, kas nodrošina divreiz lielāku veiktspēju, salīdzinot ar trešās paaudzes iPad’a A5X procesoru. “Es vairs neredzu konkurentus atpakaļskata spogulī,” ar humoru piebilda Apple vispasaules tirdzniecības daļas vecākais viceprezidents Fils Šillers. Tāpat ir divreiz jaudīgāks četrkodolu attēla apstrādes procesors. Uzlabota priekšējā FaceTime kamera — tagad tai ir 720p izšķirtspēja. Tāpat uzlabots LTE mobilo sakaru atbalsts, kas beidzot būs lietojams arī ārpus ASV. Arī WiFi ātrdarbība dubultota un protams — jaunajā modelī ir Lightning ligzda uzlādei un datu sinhronizācijai. Cenas saglabājas iepriekšējās. 

 

iPad mini un citi Apple jaunumi

 

Kā norādīja Tims Kuks, neskatoties uz daudziem kompāniju centieniem izveidot arvien jaunu un jaunu iPad “killeri”, interneta lietošanas dati liecina, ka 95% no visiem planšetdatoriem, kurus izmanto interneta pārlūkošanai, ir iPad. Lietotāji mīl iPad’us. Nupat kā Apple ir pārdevusi 100 miljono iPad’u.

 

Un visbeidzot — šīs prezentācijas “nagla” — iPad mini! Tas ir 7.2 mm plāns, ekrāna izmērs ir 7.9″ (1024 x 768 px izšķirtspēja (163 ppi), kas atbilst iPhone 3G ekrāna izšķirtspējai), svars ir tikai 308 grami, sānu malas ir šaurākas par augšmalu un apakšmalu, kas ļauj satvert un turēt mini modeli vienā rokā. “Mazulim” ir 5 MP foto/video kamera, Lightning kontaktligzda un 10 stundu darbība baterijas režīmā. Planšeti darbina divkodolu A5 procesors. Aplūkojot planšetdatoru tuvplānā, var pamanīt, ka tā izgatavošanā izmantotas iPhone 5 alumīnija apstrādes tehnoloģijas. Piemēram — ar dimanta slīpripu apstrādātā korpusa šķautne. Apple izgatavojusi arī iPad mini atbilstošus Smart Cover vāciņus.

 

iPad mini un citi Apple jaunumi

 

Cenas, sākot ar $339 par 16 GB, bet ir arī 32 GB un 64 GB versijas — katra sadārdzina planšeti par $100. Mobilo sakaru (3G un LTE) atbalsts palielina planšetes cenu par $130. Tirdzniecība sāksies 2. novembrī (diemžēl Baltijas valstis šajā sarakstā nav), bet divas nedēļas vēlāk Apple sāks tirgot iPad mini ar mobilo sakaru (3G un LTE) atbalstu. Tas nozīmē, ka nāksies pagaidīt mazliet, vai arī doties vienas dienas ekskursijā pāri Rīgas jūras līcim uz Helsinkiem.

 

 

Video par jauno iPad mini variet noskatīties šeit.

 

Apple vadītājs paziņoja arī par iBooks (iOS) programmas un iBooks Author (OS X) programmas jauno versiju. Pirmā ir domāta grāmatu lasīšanai Apple iOS ierīcēs, otrā ir domāta iBooks grāmatu veidošanai. iBooks jaunā versija tagad piedāvā arī ritināt tekstu, ne tikai to pārlapot. Var dalīties ar grāmatu citātiem ar Twitter vai Facebook lietotājiem, vai arī nosūtīt citātu pa e-pastu. Citi papildinājumi vairāk attiecas uz Āzijas valstu lietotājiem — ir ķīniešu un japāņu valodas atbalsts (vertikāli rakstīts teksts, arī no labās puses uz kreiso). iBooks Author jaunā versija ir papildināta ar jaunām objektu interaktivitātes iespējām un iespēju “pa tiešo” ievadīt matemātikas vienādojumus. 


  
 
 Iepriekšējais →
Komentēt šo rakstu    
    
twitterlietotaajs    2012-10-24,01:34
- Nu tagad tik jāgaida kad atkal twitterī sadzims feik loterijas ar jaunajiem iPad mini un ko tik vēl..
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
spliter    2012-10-24,08:41
- Tas iMac (Tas lielais dators, ja?) gan labi izskatās
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
palaidniex >spliter    2012-10-24,08:52
- vienīgais nav skaidrs vai un kur tam var iebāzt tādu arhaismu kā CD....
bet tā jau forši!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Demokraats >palaidniex    2012-10-24,09:11
- Ja nemaldos, bija doma: for those "still stuck in the past we do offer an external optical drive" ... tātad ... varēsi iebāzt, kur nepieciešams, ja nopirksi par zināmu (gan jau virs latiņiem 50) papildus summiņu ārējo diskdzini...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Indzha    2012-10-24,09:20
- Viss jau būtu OK, bet ASV vs. EU cenu politika drusku smird.
Protams, ja LV, piemēram, cenas būtu tādas pašas kā ASV es ar izskatītu šādu iespēju iegādāties ‘i’ bet pagaidām, kamēr cenu kurss ir $ = € = Ls – tas nav pieņemami.
Manas domas ir, ka pagaidām ‘i’ reitingus uztur tikai paši ASV. Eiropā šie ‘i’ reitingi ir pavisam savādāki.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jo >Indzha    2012-10-24,09:33
- EU cenu politiku nosaka EU prasības par divu gadu garantiju. Latvijas cenu politiku nosaka mazais pārdošanas apjoms. A no Ipad Mini piezvanīt varēs?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
@Jo >Jo    2012-10-24,09:47
- kāpēc, lai varētu? tas ir iPad
tieši tā divu gadu garantija + gandrīz 2x lielāks PVN

Piemēram, lētākā iPad3 cena - 499 USD (apmēram 264,47 LVL pēc šodienas kursa)
Latvijā tāda paša aprāta cena 339 LVL
Starpība 74,53 LVL

Latvijā ir divi gadi garantija (ar likumu noteikta), tāpēc, lai varētu salīdzināt cenu, jāpērk papildu garantijas plāns uz gadu 99 USD (apmēram 52,47 LVL pēc šodienas kursa)

Starpība jau tikai 22,06 LVL
Domāju, ka nav vairs vajadzības aprēķināt starpību, kas rodas dēļ lielākas PVN likmes
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
black_data >@Jo    2012-10-24,13:54
- Ha! Runājot par PVN - ja jau ASV ir prakse cenas norādīt bez PVN, tās izziņotās cenas ir cenas bez vai ar PVN? Nebiju par to aizdomājies.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Vis >black_data    2012-10-24,15:22
- vai galīgi bez, nezinu, bet pērkot jāievada ZIP code un tālāk disklaimeris, ka atkarībā no atrašanās vietas cena var tikt koriģēta due to VAT
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Žans >black_data    2012-10-24,15:51
- Apple.com/us cenas ir bez nodokļa, bet dažādos štatos ir dažādi nodokļi līdz ar to tā cena var būt tā kas ir norādīta vai + vēl nodokli ir jāpieskaita.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Jy >black_data    2012-10-24,15:59
- Cenas ir bez PVN. Bet tas nav tik dramatisks, kā pie mums. Vidēji ap 5%.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Es    2012-10-24,11:06
- saaku lasiit un aizdomaajos cik ljoti man pofig
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
understone >Es    2012-10-24,12:45
- jūtos tāpat.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
porteriics >Es    2012-10-25,09:48
- Ne tu vienc tāc. Es arī
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
VecaiKrakis >Es    2012-10-25,10:40
- He, tiesh taa
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
robb >Es    2012-10-26,15:57
- pievienojos jums abiem
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
dzenis    2012-10-24,14:54
- Ja jāizvēlas DESKTOPS starp šausmīgi plānu, bet bez optiskā dziņa, vai arī pāris centimetrus biezāku, bet ar to, kuru jūs izvēlētos?

Vai es esmu vienīgais, kam liekas, ka nupat Apple galīgi pazaudējuši sižetu..
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Martins >dzenis    2012-10-24,15:08
- Jāatzīst, ka optiskais dzinis tiek izmantots arvien retāk - flash un nets to lieliski aizvieto
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Artis >Martins    2012-10-24,18:09
- Man ir tāda mašīna (auto), kurai ir iebūvētais maģītis ar CD changer un bez bluetooth vai aux vai vēl sazin kādām extrām, un man gribi negribi ir jāieraksta parastais CD, lai varētu kādu mūziku izņemot RADIO autiņā paklausīties.
I am stuck in past!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
dauzonis >Artis    2012-10-24,18:58
- pa pāris latiem iespējams nopirkt lokālu radio raidīāju ar sd karti un iespēju piespraust zibatmiņu. Noregulē to vienā stacijā ar mašīna maģi un klausies to kas te tīk.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Khmmm >dauzonis    2012-10-24,19:09
- FM raidītājs ir vēl bēdīgāka uzparikte par sliktunkaseti.. Tikai pulka ērtāka
Ir dažādi risinājumi kā mp3 cd mainītājs, adapteris, kas pievieņojas cd mainītāja vietā un lasa mp3 pa tiešo no kartes. Kvalitāte ir pulka labāka, tiesa cena arī...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Žans >Artis    2012-10-26,09:10
- Ir mazas kastītes(iPhone lielumā aptuveni) kuras slēdzas CD changera vietā. Viņām parasti ir USB/SD/AUX. Auto maģīs viņās uztver kā CD changeru. Un tu vari mierīgi rakstīt mūziku SD/Flashā pa mapītēm piem. CD1; CD2 vai arī vnk pieslēgt savu mazo MP3 atskaņotāju pie AUX. Pirms gadiem pieciem šāds prieks maksāja ap 100 Latiem, tagad domāju mazāk.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Vis >dzenis    2012-10-24,15:20
- bez, neatceros, kad pēdējo reizi būtu izmantojis optisko dzini
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Viuks >dzenis    2012-10-24,15:51
- Vienīgais pirlnīgi noteikti nē, bet šis ir loģisks solis. Apple bija arī vieni no pirmajiem, kur datoros pazuda diskešu iekārtas. Lielais vairums datorā CD jau sen nav likuši.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jy >dzenis    2012-10-24,15:59
- Protams, to bez Tā grabošas plastmasas ripas ir jāaizmirst vēstures miskastē.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Sandstorm >dzenis    2012-10-24,18:22
- Bet tā godīgi - kad pēdējo reizi ir lietots CD? Es knapi spēju atcerēties. Starp citu, jau sen gribu savam MBP izmest to sūda ODD ārā un ielikt otru HDD. Optiskie mediji ir pagātne, ar Apple vai bez.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Ghmm >Sandstorm    2012-10-24,23:26
- To, ka optiskais dzinis ir pagātne, Apple un die hard fani bļāva jau sen, kad iznācas Mb Air..

Personīgi man atkal viens no galvenajiem iemeslime, kāpēc nopirku MBP 13" nevis MBA ir tieši iebūvētā optika.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Boo >Ghmm    2012-10-25,11:13
- Good for you
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
rickjames >Boo    2012-10-25,15:07
- Atkarīgs no sfēras kur strādā, lai arī pamazām cilvēki progresē un sūta failus "pa vadiem", tomēr daudzi vēl aizvien piem. dizaina, reklāmas un video sfērā glabā failus un nodod tālāk ar CD. Tak što, nav tas īsti vēl arhaisms, bet lēnām par tādu kļūst. Kāpēc neizmantot flash'kas? Tāpēc ka gadā vidēji pazaudēju 6 ar vidējo atrašanas termiņu 1,5 gads, CD ir grūtāk pad*rst.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
Es >rickjames    2012-10-25,16:27
- Tieši tā. CD vai DVD ir lēti un tāpēc tos var viegli atdāvināt. Epasts kļūst relatīvi nedrošs jau pie 10 megabaitu attachiem, Skype ir labs, bet tā lietojamību ietekmē interneta ātrums (upload daudziem ir traģiski lēns).
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                      
TTT >Es    2012-10-25,17:35
- Dropbox?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                         
viedoklis >TTT    2012-10-25,19:11
- ne vienmēr vietā, kur esi ir pieejami krietnižigli vadi vai bezvadi, lai no dropboxa vilkltu lielus datu apjomus...
fleška ir reāli universālāka, ja vien to var verķim piespraust...
un CD ja ir kur to iebarot
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                            
budziz >viedoklis    2012-10-26,14:25
- CD ir manta, ko nav žēl atdot uz visiem laikiem. Zibatmiņas tomēr vēl maksā pietiekoši, lai tā vienkārši nedalītu pa labi un kreisi. Turklāt, CD ērtāk nosūtīt pa pastu
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                               
@budziz >budziz    2012-10-27,10:05
- un arī pa baložu pastu, kaut gan nē, tur fleshku būtu ērtāk
izskatās, ka to vien visi dara kā dāvina viens otram CD/DVD turklāt vēl nosūtot p pastu
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv