Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Ford gatavo pilnībā elektrisku Focus

Auto
Ford gatavo pilnībā elektrisku Focus

Pēdējā laikā, šķiet, autoražotāji sāk saprast, ka hibrīdi nav īsti nopietna padarīšana. Tie ir dārgi, sarežģīti un to ekonomiskums ir visai nosacīts. Ok, paši ražotāji to jau sen zina, taču pamazām to sāk saprast arī pircēji, tāpēc vismaz trešdaļa hibrīdu īpašnieku kā nākamo auto izvēlas vairs ne-hibrīdtu. Tāpēc autoražotāji arvien intensīvāk sāk attīstīt nākamo tehnoloģiju - pilnībā elektriskus auto.

Tādu pasaulē nav mazums. Elektromobiļi ir visai sena ideja (patiesībā, vēl 19. gadsimta beigās tie bija populārāki par iekšdedzes dzinējiem) taču atkal un atkal tie atmetas pret vienu problēmu - bateriju ietilpību. Diemžēl joprojām nav radītas baterijas, kas spētu nodrošināt vienas benzīnbākas iespējamo nobraukumu, tāpēc galvenais uzsvars tiek likts uz ātri uzlādējamām baterijām. Ar tādām būs aprīkots arī jaunais elektriskais Ford Focus, kas drīz dosies pie pircējiem viņpus okeānam.


Atšķirībā no citiem ražotājiem, Ford negrib pircējus biedēt ar jaunu, kosmiska paskata modeli un ar elektropiedizņu aprīko visiem jau labi pazīstamo Focus. Vai šī ideja atmaksāsies pagaidām varam tikai minēt.

Ford Focus Electric būšot mazliet jaudīgāks par konkurentiem (par galveno tiek uzskatīts Nissan Leaf), mazliet ekonomiskāks un ar mazliet lielāku potenciālo nobraukumu, kurš joprojām ir visai smieklīgs - 120 kilometru. Toties bateriju pilnībā var uzlādēt vien pāris stundās. Tiesa, tikai ar "ātro" uzlādes iekārtu, kas jāsagādā pašam.

Elektriksias fokuss ASV maksās ap 30 tūkstošiem dolāru, taču īpašnieki varēs atgūt daļu šīs naudas no valsts par to, ka izvēlas "videi draudzīgu" automobili.


  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies