Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Jaunais iPad (3) un Apple TV

Tehnika, Apple

Jaunais iPad (3) un Apple TVPar jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

Šodien Apple paziņoja par vairākiem jauniem produktiem. Iesākumā Apple CEO Tims Kuks atkārtoja Apple uzskatu, ka mēs dzīvojam pēc-PC ērā, kur dators ir tikai viena no ierīcēm un aizvien lielāku nozīmi iegūst mobilās ierīces.

Atskatoties uz pagājušo gadu, Kuks ziņoja, ka Apple ir notirgojusi 315 miljonus iOS mobilo ierīču (iPad, iPhone un iPod touch), 62 miljonus 2011. gada 4. kvartālā vien. Pašlaik iOS App Store veikalā ir 585.000 programmu un pirms dažām dienām Apple ziņoja, ka ir lejupielādēti 25 miljardi programmu. Tims Kuks ziņoja, ka kompānijas iCloud servisu lieto 100 miljoni lietotāju.


Ar šo dienu iTunes caur iCloud atbalstīs arī filmas. Būs iespēja lejupielādēt iepriekš pirktās filmas un filmu attēla kvalitātes latiņa tiek pacelta uz pilnas izšķirtspējas HD 1080p. Filmu skatīšanos pilnā HD izšķirtspējā nodrošinās jaunā Apple TV, kas maksās tikpat, cik iepriekšējais modelis (Latvijā ap Ls 85).

Pagājušā ceturksnī vien Apple pārdevusi 15.4 miljonus iPad 2. (Tajā pašā laikā HP pārdevusi 15.1 miljonus datoru). Pašlaik vairāk kā 200.000 programmu ir pielāgotas iPad’am. Un tas ved mūs pie jaunākā iPad modeļa…

The new iPad (Jaunais iPad)

Pirmkārt, nevienam prātā pat neienāca jaunā iPad nosaukums. Ne iPad 3, ne iPad HD, bet The new iPad. Tā, lūk! :-)

Vislielākais jaunums, protams, ir Retina displejs ar 2048 x 1536 pikseļu izšķirspēju, kas kopā sanāk 3.1 miljoni pixeļu un atbilst 264 pixeļiem uz collu. Neslikti! Jaunajam displejam par 44% uzlabots krāsu piesātinājums. Jaunā iPad sirds ir A5X četrkodolu grafikas procesors. Līdz ar to Apple ir uzlabojusi visas no rūpnīcas instalētās programmas atbilstoši jaunā ekrāna izšķirtspējai. Esošās trešo firmu programmas tiks palielinātas pa visu ekrānu, kamēr programmu izstrādātāji nodrošinās Retina displejam atbilstošas kvalitātes grafiku savās programmās. Apple uzaicināja vairākus spēļu izstrādtājus demonstrēt savu spēļu jaunākās versijas, kas īpaši pielāgotas augstas izšķiršanas ekrānam.

iSight. Jaunajā modelī izmantota jauna iSight kamera ar autofokusu un sejas atpazīšanu tehnoloģiju ātrākai fokusēšanai. 5 elementu lēca ar f2.4 un infrasarkano staru filtru, kas nodrošinās kvalitatīvu 5 megapikseļu foto attēlu un 1080p video ar elektronisku attēla stabilizāciju.

Siri. Jaunajā iPad modelī klaviatūrai ir mikrofona poga, kas ļaus izmantot balss diktātu. Siri tagad saprot amerikāņu, angļu, austrāliešu, franču, vācu un japāņu valodu. To nodrošinās iOS 5.1 jauninājums, kas iznāks tuvākajās nedēļās.

Komunikācijām jaunais iPad izmantos cetrutās paaudzes LTE bezvadu tīklu, kas nodrošina 73Mbps datu pārraudes ātrumu, kamēr iepriekšējās paaudzes 3G tīklos ar HSPA+ ātrums var būt līdz 21Mbps un DC-HSDPA tīklā līdz 42Mbps. Sakarā ar dažādām frekvenču joslām, kas tiek izmantotas LTE tīklos, būs vairāki iPad modeļi konkrētiem tīkliem, bet visi modeļi atbalstīs 3G tīklus. Apple ļaus izmantot iPad kā mobilo WiFi maršrutizatoru, ja to atļaus konkrētais mobilā tīkla operators. (Šķiet, Latvijā ar šo lietu problēmu nav, paldies LMT!) Klāt nāk arī jaunais Bluetooth 4.0 standarts.

Neskatoties uz visiem uzlabojumiem, jaunā iPad baterija spēs nodrošināt 10 stundu darbību 3G tīklā un 9 stundas LTE tīklā.

Jaunais modelis ir 9.4 mm biezs/plāns, sver 662 gramus, tātad, mazliet smagāks par iepriekšējo modeli (613 grami). Šeit ir jaunā iPad salīdzinājums ar iepriekšējo iPad 2 modeli.

Cenas paliek tāpat kā iepriekš — 16GB maksā $499, 32GB maksā $599, 64GB maksā $699, ar 3G/LTE atbalstu katrs no šiem modeļiem attiecīgi par $130 vairāk. Tirdzniecība ASV, Kanādā, Francijā, Vācijā, Šveicē un Japānā sāksies vienlaicīgi 16. martā. Mums būs mazliet jāpagaida. Apple nolēmusi turpināt iPad 2 ražošanu, pazeminot līdzšinējo cenu par $100.

Arī programmnodrošinājuma ziņā Apple nav sēdējusi, rokas klēpī salikusi. Jaunam iPad ir pielāgotas visas iWork programmas — Pages, Numbers un Keynote. Esošie lietotāji varēs lejupielādēt jauninājumu par brīvu. Garage Band programmā klāt nākusi Smart Strings un nošu rediģēšana, iespēja saslēgt kopā līdz četriem iPad spēlēšanai kvartetā un iespēja savus garadarbus saglabāt iCloud mākonī. Arī iMovie ir saņēmusi pienācīgu programmētāju uzmanību, ko drīzi vien mēs visi varēsim novērtēt. Jaunums ir vēl pēdējā iLife programma, kas iztrūka uz iPad — iPhoto. iPhoto piedāvās dažādu efektu otas un multiskārienu žestus bilžu rediģēšanai, iespēju salīdzināt divas bildes un varēs pārsūtīt bildes no viena iPad uz otru vai arī nosūtīt tās uz Twitter vai Flickr foto vietni. iPhoto ļaus izmantot līdz 19 megapikseļiem lielas bildes, kas droši vien saistīts ar procesora jaudu un operatīvo atmiņu. Interesants jaunums ir karte un iespēja apskatīties laika apstākļu informāciju bildes uzņemšanas brīdī attiecīgajā vietā. Jaunā iPhoto programma maksā tikai $5 un līdz ar pārējām Apple programmām pieejama lejupielādei jau šodien. Šodien iznāks arī jauna iTunes 10.6 versija.

P.S. Pretēji daudzajām baumām Apple saglabājusi līdzšinējo Dock konektoru.

Noslēgumā vēl saite uz Apple pasākuma video.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Nintendo Switch_spēles

20.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

10.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

155.00 EUR
Pārdod
MacBook Retina

625.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

750.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
MagSafe 1/2 Cable 2m

15.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch Case

35.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
iPhone X 64GB

420.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Case

20.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies