Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: viedtālrunis HTC Radar

Mobilie, Testi
Tests: viedtālrunis HTC RadarVeikala plauktā viedtālruņi ar skārienjutīgiem ekrāniem skaita ziņā sāk pārsvērt vecos, labos telefonus ar īstām pogām un katru dienu kāds brīvprātīgi vai piespiedu kārtā kļūst par īpašnieku telefonam, kura korpusā fizisku pogu ir pavisam maz. Izvēle nav viegla: modeļu ir daudz un vizuāli tie atšķiras ļoti minimāli. Šeit lielāku lomu iegūst tālrunī instalētā operētājsistēma. Tehnoloģisku aizspriedumu nenomākti ļaudis labprāt izvēlēsies vienīgo operētājsistēmas iOS nesēju pasaulē - iPhone, tomēr plašāku un maciņam draudzīgāku izvēli nodrošina iespaidīgais Android tālruņu klāsts. Ko tad, ja gribas kaut ko atšķirīgu, tomēr arī ne pārlieku eksotisku? Varbūt der aparāts ar Windows Phone programmatūru? Piemēram, HTC Radar.

Protams, Windows Phone operētājsistēmas mūsdienīgais laidiens nav gluži ikdienišķa parādība mobilajā telefonā, pārstāvot ne vairāk kā pāris procentus tirgus. Tomēr atzinīgās atsauksmes par Windows Phone 7.5 jeb Mango kombinācijā ar HTC aparatūras stabilo kvalitāti ļauj pamatoti cerēt, ka HTC Radar ir uzmanības vērts tālrunis veikala piedāvājuma dažādības nomākta pircēja ceļā.


Rokā HTC Radar ieguļ labi. Tiesa, lai arī ekrāna izmērs ir “tikai” 3,8 collas, tālrunis padevies diezgan plats un lietot aparātu ar vienu roku nav tik vienkārši - ar īkšķi aizsniegt tālāko ekrāna stūri īsti nevar. Citu ergonomisku iebildumu nav - tālrunis ir parocīgs, turklāt gumijoti ielaidumi korpusa galos nerada šaubas par satvēriena drošumu.

Interesantākā, protams, šajā tālrunī ir Windows operētājsistēma. Tā uzspiež Radaram 480x800 pikseļu izšķirtspēju, kas šāda izmēra ekrānā ir pietiekami, lai radītu kontrastainu un asu attēlu. Šī īpašība gan vismaz sākuma ekrānā nešķiet pilnā mērā izmantota, jo Mango mājas lappuse veidota no lielām, kvadrātainām flīzēm ar atbilstošiem attēliem un ikonām. Šis it kā vizuāli vienkāršais, tomēr pievilcīgais koncepts darbojas ļoti atsaucīgi, izvēlņu animācijas ir skaistas un žiperīgas. Un tomēr, neskatoties uz priecīgajām kvadrātiņu krāsām un kontrastaino tekstu, pirmā sajūsma ātri vien noplok un Windows Phone grafiskais risinājums sāk šķist pagalam askētisks. Jā, tajā primārais ir funkcionalitāte un praktiskums, izvēlņu elementi speciāli ir lieli, lai pirksts tiem viegli trāpītu un lai teksts būtu ātri uztverams. Un tomēr ir kaut kā... nemājīgi. Grafiskās saskarnes personalizēšanas iespējas ir pieticīgas - var izvēlēties tikai vienu no vairākām krāsu tēmām, kas ļauj kvadrātiņus iekrāsot rozā, violetus, zaļus, zilus un tamlīdzīgi. Ekrāntapete pieejama tikai aizslēgta stāvokļa ekrānam, kuru lielākoties redzat tikai uz mirkli. Tomēr visvairāk kavē tieši lielie saskarņu elementi, jo pat sākuma ekrānu bieži nākas rullēt uz leju - vienā ekrānā ietilpst ne vairāk kā astoņi kvadrātiņi jeb saīsnes uz funkcijām vai programmām, ieskaitot numuru katalogu un zvanīšanas funkciju.

Iespējams, ka Windows Phone patikšana vai nepatikšana ir pieraduma vai nesamaitātības jautājums: tikko no pogtelefona pārmigrējušam lietotājam grumbu pierē diez vai redzēsiet bieži, jo Mango operētājsistēma ir viegli uztverama un intuitīvi lietojama. Pieredzējušāks viedtālruņa lietotājs sūdzēsies par pieticīgo papildprogrammu klāstu, jo Windows Marketplace aplikāciju vietne ir salīdzinoši jauna, papildprogrammu klāsts tajā ir visai pieticīgs. Tomēr jāuzteic XBOX LIVE spēlīšu sadaļā atrodamie izklaides produkti - ir vērts par šīm spēlītēm maksāt dažas naudiņas, jo tās ir interesantas, ātrdarbīgas un ar skaistu grafiku. Tiesa gan - ja gribat spēlēties, nāksies reģistrēties atbilstošā tīmekļa vietnē, kura jums piešķirs spēlētāja identifikatoru un dos iespēju socializēties un izrādīties citiem spēlmaņiem.


Tomēr standarta funkcionalitāte darbojas brīnišķīgi. Īsziņu rakstīšana ir vienkārša, mobilais Internet Explorer lieliski tiek galā arī ar pilna apjoma lapām, darbojas žigli un bez problēmām atskaņo tiešsaistes videomateriālus, automātiski izplešot tos pa visu ekrānu.
Prasīgākam HTC Radar lietotājam nāksies saskarties ar dažām dīvainībām. Kalendārs brīžiem darbojas neprognozējami, iebūvētais Twitter atbalsts attēlus ievieto mistiskā serverī bez publiskais piekļuves (tomēr pieejama atsevišķa bezmaksas Twitter aplikācija), bet, lai piekļūtu tālruņa atmiņai no datora, nepieciešama īpaša programmatūra. Pēdējā īpatnība gan raksturīga arī populārajam iPhone, tomēr pēc padzīvošanas Android pasaulē šāds pieejamības ierobežojums apbēdina.

Toties iepriecina HTC Radar akumulators: ja neaizrausieties ar spēlīšu dzenāšanu vai interneta pārlūkošanu, tālrunis ar vienu uzlādi itin viegli iztiks pat trīs dienas.

Kopsavilkums

Kā telefons HTC Radar nav īpašs - tas ir kārtējais tehniski augstvērtīgais HTC produkts ar teicamu ergonomiku, izgatavots no kvalitatīviem materiāliem un komponentēm. Patiks vai nepatiks - to noteiks tas, cik jums viegli izdosies sadraudzēties ar Windows Phone 7.5 jeb Mango operētājsistēmu. Tā nav slikta, tā ir pat ļoti laba, tikai brīžiem nenobriedusi, neatstrādāta. Svarīgāk par dažām lietošanas īpatnībām gan varētu būt tas, ka nav oriģinālā atbalsta latviešu īpašajām rakstzīmēm; tādas gan var ieinstalēt, veicot dažas visnotaļ netriviālas darbības (jautāt Google).

+ solīda konstrukcija, labi materiāli
+ foršs ekrāns
+ pieejamas augstas kvalitātes spēles
+ vienkārša, ātrdarbīga operētājsistēma

- nav atmiņas kartes ievietošanas iespējas
- lai piekļūtu tālruņa atmiņai, nepieciešama speciāla programmatūra
- salīdzinoši maz pieejamo aplikāciju
- operētājsistēma dažviet vēl nenoslīpēta, uzlabojama
  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies