Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Ķirurģija pašu rokām

Dažādi

Ķirurģija pašu rokāmTiciet vai nē, bet vēstures liecības vēsta, ka cilvēki visai regulāri, nepieciešamības vai pat untuma spiesti, ir veikuši ķirurģiskas manipulācijas... paši sev. Polārie pētnieki, kuri pēc pāris glāzītēm drosmei veikuši sev apendicīta likvidāciju spoguli turoša šofera klātbūtnē, nav tik interesanti, tāpēc pastāstīšu jums par Amandu Fīldingu.

Šī meitene, britu māksliniece, bija ieņēmusi galvā, ka viņas pastāvīgā saguruma sajūta likvidējama ar trepanācijas palīdzību - tā ir no aizvēstures laikiem pazīstama operācija, kuras būtība ir cauruma izurbšana pacienta galvaskausā; ticot, ka šī manipulācija uzlabo asinsriti. Agrāk trepanāciju izmantoja dažādu fizisku un arī garīgu kaišu ārstēšanai, turklāt to var saukt par sentēvu metodi - vismaz par to liecina vēsturnieku un arheologu rīcībā nonākuši priekšmeti un liecības.

Tad nu lūk, Amandai nekādi neizdevās atrast ķirurgu, kurš piekristu veikt šādu nieka darbiņu, tāpēc viņa apņēmās paveikt to pati.

Apgādājusies ar pamatīgu zobārsta urbi, Amanda ķērās pie urbšanas, laiku pa laikam iemērcot urbi ūdenī, lai tas atdzistu. Operācijas gaitā Amanda zaudēja apmēram litru asiņu, taču bija gandarīta par operācijas rezultātu. Jau pēc dažām stundām viņa sajuta garīgu pacēlumu, paēda kārtīgas vakariņas un devās uz ballīti.

Šo kapeņu stāstiņu cienīgo sižetu atradu, mēģinot saprast, kam varētu noderēt ultraskaņas medicīniskās izmeklēšanas sensors, kurš pieslēdzams pie mobilā tālruņa - jā, tieši tāds nupat nonācis pārdošanā. Tas gan nav lētākais mobilā telefona aksesuārs (maksā ap 4 tūkstošiem latu), tomēr var izrādīties stipri noderīgs polārpētniekiem, kosmonautiem vai vienkārši medicīnas apsēstiem ļaudīm. Un papildus visam citam šis daikts liek prātot - kam vēl nākotnē varēs izmantot mobilo telefonu?

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies